Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED czy plazma


Rekomendowane odpowiedzi

W MM nie ma okazji :naughty:

moze i racja :tongue4:ale sprawdzałem jego cene w skapiec.pl to nie ma w tej cenie, zaczynają sie od ponad 2 tys zł wieć jakaś tam okazja cenowa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytułem uzupełnienia - w pokoju są roletki, a słońce w zasadzie wcale nie pada na scianę ze sprzętem

Kupuj plazmę bez zastanowienia :good:

Zgoda byle by nie pod kątem 3D bo ta technologia nie specjalnie pasuje do ekranów plazmowych

jeszcze jeden ciekawy temat - w euro w weekend widzieliśmy jakiegoś 42 calowego plazmowca panas za chyba niecałe 1800 zł

Cokolwiek wybierzesz to - wybierz rozmiar większy najkorzystniej wychodzi 50" i sobie tu jaj nie robię tylko poważnie mówię ... nie kieruj się tym jaki masz pokój czy jak daleko od TV siedzisz bierz duży ekran - czasem lepiej odpuścić wypasony model o mniejszym ekranie byle by kupic duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur mówi dobrze, ja chciałem wymeinić 40 cali na większy myslałem o 42 początkowo ale gość ze sklepu odradził mówiąc ze 2 cale to nawet nie zobacze różnicy i wziąłem 46 różnice widać jest fajnie ale w sumie 50 tez nie byłaby zła choć juz całą ściane by mi zajeła, początkowo wydaje sie duży ale z czasem sie człowiek przyzwyczaja i chce wiekszy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ble ,ble ,ble .Co byś nie kupił to będziesz żałował.Co chwila wchodzą nowe modele .Producenci robią wszystko żeby sprzedać swoje przestarzale produkty. Nie daj sie zwariować. Co z tego że niedawno kupiłem super wypasiony tv.na pokładzie USB ,LAN .Hdmi x ... mega kontrast piękna czerń, wszystko pięknie śmiga . Tylko że jest już stary. Nowe produty tv już czekają . Full Hd jest już przeszłością . Japońce ( SHARP) pochwalili sie już kolejnym nowym produktem o rozdzielczości 16 x większej. Nowa jakość to SUPER HI VISION . Dostępna będzie już w niedalekiej przyszlości.Wyścig o pieniądze klienta trwa. Na dzień dzisiejszy idż do sklepu . Stań przed kilkoma telewizorami i nie patrząc na markę ani typ wybierz ten który w twoim odczuciu spełnia wymagania i oczekiwania. Za pięć lat bedzie i tak już bardzo stary. Brednie o energii włóż między wiersze. Albo tv drogi to tani w utrzymaniu , albo tv tani to drogi w utrzymaniu. Weż tylko pod uwage ,że plasma 230 w x 7 godź /doba daje 1,61 kwh x 59gr za 1 kwh daje 0,94 zl/doba X 30 dni co daje 28.5 zł/miesiąc x12 =341 zl/rok. I to samo wyliczenie dla Led 42" 84w x 7 godź/doba =0,58kwh x 59 gr =34 gr/doba x 30= 10.2 zł/miesiąc x 12 123,2 zł/rok. Różnica 341 - 123 =218 zł rok , przy dzisiejszej cenie energii. Tak ze super oszczędny led spłaci sie po 5 latach(teoretycznie) bo cena energii bedzie rosła. Z tego jasno widać że ekonomia w przypadku zakupu telewizota ma sie ni jak do kosztów zakupu. Wybierz tv który spełnia twoje oczekiwania i tyle . Ciesz się z właściwego wyboru!!! Miej świadomość że sygnał tv nie nadąża za możliwościami telewizorów. Tak że filmy w Full Hd tylko z nośników Blu Ray lub Sony playstation.A to niestety K O S Z T U J E .

Powodzenia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po kiedu h... komuś rozdzielczość 16xHD, w HD już pryszcze na nosie widać.

Obecnie prawdziwe HD z odp. dżwiękiem masz tylko z BD.

TV-HD to zależy jak czapka stoi nadawcy sygnału - z reguły obcinają strumień danych bo za to płacą grubą kasę. Także lepiej im oferować 20 kanałów niż 3 HD bo wiadomo oferta bogatsza i dla szerszego grona.

Koleś do tej pory wspomina Olimpiadę z Pekinu kiedy to TVP weszła z programem HD i obraz był żyleta, po olimpiadzie jakość siadła.

Co do wyliczeń zużycia energii to tylko teoretycznie tak jest - najlepiej sobie kupić rejestrator zużycia energii z Conrada (130-160zł) i zrzucać do komputera i sprawdzać raporty. A takie wyliczenia to teoria... nie wspomnę o błędzie odnośnie plazmy bo tu zużycie jest uwarunkowane od oglądanego materiału - ciemne sceny mniej energii, jasne więcej, w LCD to w zasadzie wsio ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda . Te 230W dla plazmy przyjąłem z średniej przyjmowanej przez producentów. Zresztą cena kilowata jest też "dzisiejsza " jutro będzie wyższa. więc i wyliczenie w łeb weżmie. Nie chodziło mi o szczegółowe wyliczenie tylko zilustrowanie istniejących teoretycznych różnic które niweluje cena nabycia. Ja jestem prawie przekonany o tym ,że założyciel posta i tak dokona własnego wyboru. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 7 godzinach dziennie masz różnicę 18zł, ja kalkulowałem dla 12 godzin... Brałem też pod uwagę ile mnie kosztował crt...

Szkoda mi trochę było zwiększać domowe rachunki wiedząc przy tym że jak kupię taki tv to jeszcze mi dojdzie koszt wykupu kanałów HD co już w podsumowaniu miesięcznie daje sporą większy wydatek.

Analizowałem wszystko przy zakupie dlatego też i na ten aspekt zwróciłem uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup tv Full Hd pociąga za sobą określone skutki.Zakupienie telewizji z kanałami hd wydaje się być nieodzowne.Sam musiałem takiego zakupu dokonać.Odbiór w Full Hd jest satysfakcjonujący.Koszty z tym związane trzeba wkalkulować.W przeciwnym wypadku opcja full hd jest zbędna. Na dzień dzisiejszy posiadanie dekodera DVB-t i dekoderów telewizji kablowej dla mieszkańców objętych siecią jest podstawowym kryterium wyposażenia.System Wi-Fi w zasadzie nie zastąpi komputera. Dostęp jest tylko do kilku stron i to na dodatek z pilota.Fajnie gdyby czytał filmy z pendriva ale napisów prawdopodobnie czytać nie będzie.Nie wspomnę tu o dyskach zewnętrznych na których można rejestrować ulubione programy.Czytnik kart pamięci(zdjęcia) niektórych typów kart jest miłym dodatkiem.Karty z reguły SD. Powiem tylko że jakość zdjęć jest adekwatna do jakości aparatu. Tu mam na myśli Nikon - D 90.Wbudowany tuner satelitarny występuje sporadycznie.

Kierujmy się rozsądkiem i własnymi potrzebami a nie zasadą " kupię duży i byle jaki byle był większy niż ma sąsiad"

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie po co komu tuner DVB-T ... kablowe sieci wyposażają swoich użytkowników w cyfrowe tunery zarówno do SD jak i HD, kupując "n"kę cyfrę czy polsat to tez potrzebujesz tuner, podobnie z TV po sieci telefonicznej też dostajesz tuner. A ile osób ciągnie ogólnodostępną naziemną TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner DVB-t jest dla tych pozostałych którzy nie mają dostępu do telewizji kablowych i z jakichś powod ów nie korzystają z tv-sat. Jako informację należy też dodać ,że telewizja cyfrowa naziemna dopiero raczkuje.Prawdopodobnie w krótkim czasie zostanie uruchomiona trzecia paczka programów i tam mogą już występować płatne komercyjne tematy. I w tym momencie może się okazać ,że niliczni w ramach redukcji kosztów pozostaną tylko przy tv naziemnej.A po 2013 roku bez tego drobiazgu oglądaćtv się raczej nie da.

w ramach OT zmieniłem awatar bo wnioskuję ,że poprzedni za nadto dekoncentrował :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

co do tunera to wypowiem się osobiście, mam Nkę + dodatkowo przystawkę do naziemnej cyfrowej, jak jest kiepska pogoda, bardzo silny wiatr to sygnał z Nki czasami zanika więc TVN/Polsat bez problemu mogę oglądać z naziemnej cyfrowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest ta naziemna cyfrowa bo juz nie rozumiem, jak mam gniazdo antenowe to okrągłe z białym kablem wychodzącym ze ściany to jest analogowa czy cyfrowa i jak to sprawdzić ? skąd tą cyfrową naziemną, zawsze myslałem ze to inaczej kablówka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja polska wprowadza nową jakość sygnału antenowego nadawanego po "ziemi " a odbieranego z dotychczasowych anten dachowych tzw. "siatkowych" . W zasadzie inny typ anteny nie jest konieczny. Aby odebrać ten sygnał należy posiadać tuner do odbioru DVB-t.a sciślej

M-peg 4.Dotyczy to w większości odbiorców indywidualnych patrz-posiadaczy domków jednorodzinnych. Wszystkie bloki w tym kraju dawno zostały okablowane przez tzw. Kablówki UPS itp..Tam nadawca konwertuje sygnał do możliwości odbiorców.Na dzień dzisiejszy po siatce w DVB-t można oglądać (woj.pomorskie) TVP-1,TVP-2,TVP-3 regionalne ,Kultura ,Historia.TVN, POLSAT, TVN-7,TV puls, 4. nowy program " 6 "i polsat sport news. Wszysko w jakości HD redy. W zasadzie bez zakłoceń. Wszystko w ramach dwóch pakietów programowych na 2 kanałach . Trzeci pakiet zostanie uruchomiony do końca 2013 roku . Prawdopodobnie kolejnych 8 programów. W najbliższym czasie mają dołączyć jeszcze dwa ESKA muzyczny i jakiś jeszcze ale na razie nie wiadomo jeszcze co. Dodam tylko od siebie ,że dopuki nie uruchomili nadawania cyfrowego moja antena miała zasięg na trzy podstawowe kanały. Nic nie robiłem i teraz oglądam przez DVB-t M-PEG 4 bez zakłóceń wszystko to co wymieniłem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma lepsza do kablówki LCD do sygnału cyfrowego

:polew: :polew: :polew:

Koledze pewnie chodzi o to, że plazma lepiej "toleruje" słaby sygnał tv kablowej (analogowej).

Obraz "z plazmy" przy takim sygnale jest dużo lepszy niż z LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co koledze chodzilo ... ale wali glupoty. Plazma daje lepszy obraz zarowna na slabszym jak i mocniejszym sygnale. Nawijalismy o tym dobrych pare stron a tu ni z gruszki ni z pietruszki akcja LCD... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...