[ALL] Straszna pomyłka - błędne paliwo!

starcode

Witam wszystkich.

Mam takie dość pilne pytanie, zdarzyło mi się przez przypadek (nie uwagę) zalać nieco PB do diesla.

Piszę nieco, ponieważ zorientowałem się w trakcie i zalałem około 5-6l. Chcąc temu jakoś zaradzić zalałem ponad 56 litrow ropy (ON Verva). Czyli mniej więcej jest to w proporcjach:

56 litry ropy + rezerwa ropy i 5 litrow PB.

Czy w takim wypadku konieczne jest czyszczenie ukladu paliwowego? Jest to dość problematyczne z uwagi, ze jestem poza "domem".

Proszę o szybką odpowiedź forumowiczów.

Pozdrawiam.

Jesli nie odpaliles pomiedzy wlaniem PB i ON samochodu, i zalales od razu ON to nie musisz nic robic. Niektorzy wlali wiecej PB, samochod stanal na drodze a przeczyszczeniu ukladu samochod nadal dziala.

Rok temu kolega popełnił podobny błąd w Skodzie Octavi 1.9TDi. Zalał aż 15l benzyzny i resztę dopełniłem olejem. Jechałem z nim i nawet nie było czuć większej różnicy. Do dziś z autem nic sie nie dzieje. Ale może miał po prostu szczęście.

jeżdzij i sie nie martw niektórzy dodają troche PB do ON na zimę zamiast STP czy innych wynalazków i śmigają

Znajomy nalał kiedyś ponad 50% PB do Forda Mondeo TDCI. Był trochę słabszy, ale poza tym nic się nie działo. Przejeździł jeszcze 200 tyś km zanim sprzedał auto i nic w tym czasie się nie działo.

To mnie troszkę uspokoiliście.

Miałem zamiar wlać STP - tylko że "Formuła do czyszczenia wtyskiwaczy Diesla" - pytanie: czy w obecnej sytuacji sie tym nie wstrzymać? Czy może ten preparat w tym przypadku nie ma nic do rzeczy?

W sytuacji błędnego nalania PB do baku i uzupełnieniu ON w proporcjach jakie podałeś po odpaleniu auta nie powinno się nic stać, na pewno nie od razu. Auto może nieco gorzej odpalać, być słabsze, po wyjechaniu ok 1/2 - 3/4 baku znów zalej ON do pełna, ale w takiej sytuacji nie należy lać paliwa o większej liczbie oktanowej czy z dodatkami tylko jak najzwyklejszego ON. Z STP możesz poczekać aż wyjeździsz 2-3 baki.

Gdzieś jest taki duży temacik, ktoś zatankował do pełna :gwizdanie: i jeździł tak, co trochę wyjeździł dolewał ropy i dalej i było niby ok. Gorzej jak by do diesla nalać PB wtedy jest kicha.

Kolega właśnie nalał PB do diesla :decayed:

5L PB na 50L ON to pikuś. Dla świętego spokoju można dolać 0,5L Mixol S i śmigać bez obaw.

:polew: :polew: :polew:

Kolego nic się powinno dziać-sam raz tak zrobiłek- dolałem pare litrów ON i było ok-póżniej jak widziałem stację to lałem pare litrów ON aż o tym zapomniałem.

ale było uż pare takich tematów next time poszukaj :good:

ale było uż pare takich tematów next time poszukaj :good:

Szukałem, znalazłem.

Prześledziłem dwa wątki:

ale nie znalazłem tam jednoznacznej odpowiedzi.

Dla świętego spokoju można dolać 0,5L Mixol S

Mixol S nie jest do silników z zapłonem iskrowym?

Kolega właśnie nalał PB do diesla :decayed:

Tzn. odwrotnie :kox: do benzyniaka nalać ropy :gwizdanie: wtedy gorzej :cool1:

Od kiedy leje się ropę do diesla?

Irytujące jest później czytanie takich głupot, od razu widać, że ludzie nie mają pojęcia co to jest olej napędowy.

Od kiedy leje się ropę do diesla?

Potocznie jest to samo, wszyscy wiedzą o co chodzi. Ale dla nie wiedzących możesz napisać jaka jest różnica i w przyszłości będą pisać poprawnie.

żeby Cię nie podkusiło żądnych miksolów albo innych tego podobnych wynalazków dolewać :wallbash: Jeździj jak jest już ktoś wcześniej napisał ze w zimie dolewa się trochę PB żeby ropa nie zamarzała. Przy następnym tankowaniu możesz śmiało dolać tego STP

Spokojnie bym jezdzil.Jak wskazowka do pol baku sie zblizy dolej znow do konca,dodatkowo STP.Bedzie OK