Skocz do zawartości
IGNOROWANY

powoli zimówki


pre_pl

Rekomendowane odpowiedzi

[...] Jak czytalem ostatni numer Auto Moto w tescie Semperity byly na drugim miejscu. Zobaczymy jak beda sie sprawowac :wink:

Odradzałbym sugerowanie sie tymi poradnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to może i ja zamiast tych Barum Polaris 2 wezme te Fulda Kristall Montero 2 :mrgreen:

Mam firmowe alufelgi 15. Jak myślicie może założyć na nie zimówki? Jakieś super extra to one nie są ale też boję się by sól je szybko nie zniszczyła.

Fuldy są przewidziane dla samochodów kompaktowych czyli nieco lżejszych - odradzam. Wiadomo że każdy chce zaoszczędzić a w oponach różniza 20zł to już przy 4 szt. 80zł stąd wiele wątpliwości co wybrać. Uważam że podobnie jak w hamulcach w oponach nie należy zbytnio oszczędzać, optymalny wybór to nie mała sztuka. osobiści polecam firmy: Michelin, Pirelli, Dunlop, Bridgestone, Goodyear i odnośić się do polskich warunków jazdy (dot. Nokian - może i dobre ale w skandynawi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna oponka nie pomoże jak ktoś pędzi bez umiaru. Fuldy te kosztują 211zł/szt., przykładowy UG7 już ponad 350zl/szt więc różnica jest spora. Zawsze jeszcze wchodzi w rachubę BFGoodrech ale nie wiem jak u nich z zimówkami.

Ej A4 aż takie ciężkie nie jest w porówaniu do kompaktów. Gabarytowo można A4 zaliczyć do tej klasy właśnie, duża to ona nie jest.

Z Nokianami sie zgodzę ;) ich oponki są extra, tylko zima nasza nie taka, jaka powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna oponka nie pomoże jak ktoś pędzi bez umiaru. Fuldy te kosztują 211zł/szt., przykładowy UG7 już ponad 350zl/szt więc różnica jest spora. Zawsze jeszcze wchodzi w rachubę BFGoodrech ale nie wiem jak u nich z zimówkami.

O jakim rozmiarze mowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak zamawiam Nokiany:P bo w moim wypadku zima wyglada jak w skandynawi...:) piaskarki, czy pługu to drogi po ktorych sie najczesciej poruszam nie widza w zime. Powaznie;/ w tamtym roku jak spadl snieg, to ubity lezal do wiosny na szosie, tylko 15 centymetrowe koleiny sie zrobily;/ az szkoda samochod wyprowadzac;/ a drogowcy tylko: "to nie nasz rejon, to inna gmina..." itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowy UG7 już ponad 350zl/szt więc różnica jest spora.

Panowie , ja kupiłem po 255 za sztukę :razz: , ale już podskoczyły do 259

http://www.opony.com/opony/998_goodyear_ultra_grip_7.html

0 zł. za wysyłkę , promocja jeszcze trwa :wink:

W dwa dni miałem je u siebie

Dzięki Pikuś za link :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wyglada moj zakup ... :twisted:

Fulda Kristall Montero 2 195/65/R15

Mysle ze bedziesz zadowolony, moja zona na takich jezdzila (czasem dawala sie kajtnac :lol: ) i calkiem spoko, ale to byla Astra II.

Natomiast odradzam Pirelli SnowSport, mialem takie w B5, za***iście dobre na sniegu ale nie za duzo sie po nim jezdzi a na asfalcie cholernie glosne :???:

Ja kupilem Dunlopy WinterSport M3, juz wrzucilem i moge powiedziec ze sa ciche. Jak beda sie spisywaly na sniegu sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...