Skocz do zawartości
IGNOROWANY

powoli zimówki


pre_pl

Rekomendowane odpowiedzi

ja śmigam na Good Year VECTOR 5 M+S (całoroczne) i są super zarówno zimą jak i latem

nie wierze w całoroczna opone ktora jest dobra w zimie :razz: bo wiadomo ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego

ja też nie wierzyłem ale się przekonałem na własnej Audziuni jak pojeżdziłem na nich w zimę dla porównania jeżdziłem VECTRĄ w tym samym czasie na letnich oponach i tragedia z podwórka ledwo wyjechałem a Audi z całorocznymi jak po szynach bez najmniejszego problemu :cool: (sa to nówki Good Year VECTOR 5 M+S ). Ale nie twierdzę ze są lepsze o dobrych zimówek na śniegu ale żeby ten śnieg był non stop chociaż 4m-ce to było by warto inwestować w dobre zimówki bo kiepskie zimówki nie mają szans z dobrymi firmowymi całorocznymi oponkami np. na deszczu, na suchej nawiezchnii śniegu (testy ADAC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepskie zimówki nie mają szans z dobrymi firmowymi całorocznymi oponkami np. na deszczu,

są zimówki wyłącznie na śnieg, wtedy są rewelacyjne na śniegu i kiepskie na czarnej nawierzchni.

Ale są też dobre opony na śnieg i na asfalt zimą (który jest innądrogą niż latem)

Poza tym, co to za oszczędność ?

Jeżdzisz na tych oponach 12 miesięcy, jeśli masz zimówki i letnie to teoretycznie przejeżdzaja w tym czasie połowę mniej....

Ja osobiście nie widzę sensu opony wielosezonowej....

Prawda jest też, że nie jeździłem na takiej (patrz u góry). Ale widzę porównanie między letnią i zimową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, co to za oszczędność ?

Jeżdzisz na tych oponach 12 miesięcy, jeśli masz zimówki i letnie to teoretycznie przejeżdzaja w tym czasie połowę mniej....

nie o oszczędność tylko chodzi ale o oponę przystosowaną do każdych warunków pogodowych , choć w żadnym nie będzie idealną ale lepsza od każdej innej przystosowanej do danego klimatu a u nas klimat i pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na Good Year VECTOR 5 M+S (całoroczne) i są super zarówno zimą jak i latem

nie wierze w całoroczna opone ktora jest dobra w zimie :razz: bo wiadomo ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego

ja też nie wierzyłem ale się przekonałem na własnej Audziuni jak pojeżdziłem na nich w zimę dla porównania jeżdziłem VECTRĄ w tym samym czasie na letnich oponach i tragedia z podwórka ledwo wyjechałem a Audi z całorocznymi jak po szynach bez najmniejszego problemu :cool: (sa to nówki Good Year VECTOR 5 M+S ). Ale nie twierdzę ze są lepsze o dobrych zimówek na śniegu ale żeby ten śnieg był non stop chociaż 4m-ce to było by warto inwestować w dobre zimówki bo kiepskie zimówki nie mają szans z dobrymi firmowymi całorocznymi oponkami np. na deszczu, na suchej nawiezchnii śniegu (testy ADAC)

to co jest dobre na wszyskie sezony prawdopodobnie nie jest bardzo dobre ani na lato ani na zimę nikt nie stworzył jeszcze mieszanki gumowej która zimą jest elastyczna a latem bardziej twardsza.

Opony zimowe nie są przeznaczone tylko na snieg, ale na każdą okoliczność przy temperaturach poniżej np. 7 lub jak kto woli 5 stopni.

Tylko zimówki na zimę, a letnie na lato :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak upartych "miśków" to ja jeszcze nie spotkałem, bez jaj

zgadzam się w pełni

mowa była czysto teoretyczna, że mogą zabrać dowód na tej podstawie...

Wiadomo, że nie będą patrzeć na indeks.... Zresztą...

To nie jest najgorszy problem na drogach, wystarczy spojrzeć na bieżniki niektórych

aut :evil:

Tu sie mylicie, o ile rzeczywiście gliniarze to może i olewają to można być pewnym że ubezpieczyciel w razie czego znajdzie każdy punkt zaczepirnia aby się wykpić z odszkodowania. Index prędkości musi byc dopasowany do prędkości max. samochodu a nie do prędkości z która jeździsz, tej nikt nie jest w stanie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a powiedzcie co sadzicie o oponach Dunlop Winter Sport M3 89H?chce kupic rozmiar 205/50R17 bo nie mam innych felg.

wlasnie takie kupilem...tylko ze 16

Kupiłem zimą auto na tych oponkach Dunlop Winter Sport M3 R15 - bardzo dobre, świetne do jazdy na trasie, no i bardzo cicha. Za rok będe zmianiał i zostanę pewnie przy tej oponce bo widzę że i cena przystepniejsza niż UG7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum ma może jakieś testy opon zimowych z tamtego roku (Motor, Auto Świat)?? Pewnie by pomogły w wyborze.

Ja tez właśnie będę musiał kupić zimówki i fele. Narazie nastawiam się na Barumy.

p.s. Przy Olimpie duża konkurencja i ceny zbytnio się nie różnią od tych w internecie (najtaniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum ma może jakieś testy opon zimowych z tamtego roku (Motor, Auto Świat)?? Pewnie by pomogły w wyborze.

Chyba żartujesz co do tych testów z gazet.Przecież wiadomo , że firma która da więcej kasy to tj firmy opony wygrają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum ma może jakieś testy opon zimowych z tamtego roku (Motor, Auto Świat)?? Pewnie by pomogły w wyborze.

Chyba żartujesz co do tych testów z gazet.Przecież wiadomo , że firma która da więcej kasy to tj firmy opony wygrają :wink:

No to firmy Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Pirelli nie źle smarują :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata jeździłem na Goodyearach UG 6 - super oponki , w tym roku kupiłem jednak Firestone Winter Hawk zobaczymy co są warte...

JA mam winter hawki. Cóż tu powiedziec mozan o niej. Opona jak opona, a w zime to nawet najlepsza opona nie pomoże jak w jedizesz na lód i złapiesz poślizg. Ale da rade :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum ma może jakieś testy opon zimowych z tamtego roku (Motor, Auto Świat)?? Pewnie by pomogły w wyborze.

Ja tez właśnie będę musiał kupić zimówki i fele. Narazie nastawiam się na Barumy.

p.s. Przy Olimpie duża konkurencja i ceny zbytnio się nie różnią od tych w internecie (najtaniej).

ja chyba kupie takie Barum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...