Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Spadająca temperatura silnika


adr1018

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mrozów zauważyłem że temperatura silnika raz jest 90 stopni a gdy jadę wolno tak 50 km/h spada do 70 przez pewien czas i znowu rośnie, latem tego nie było jak miała 90 to nigdy nie spadała podczas jazdy co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uroki minusowej temperatury :wink4: ale możne to też być wina termostatu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedogrzany wiecej zre sieczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas mrozów zauważyłem że temperatura silnika raz jest 90 stopni a gdy jadę wolno tak 50 km/h spada do 70 przez pewien czas i znowu rośnie, latem tego nie było jak miała 90 to nigdy nie spadała podczas jazdy co to może być ?

to jest normalne przy dużych mrozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączcie ogrzewanie to nie bedzie spadać;)

Włożyć karton przed chłodnice.Tak zaraz mnie ktoś zjedzie że po co jak termostat jest, ale to jest stary sprawdzony sposób i działa.Ja dzisiaj do 1Z włożyłem i jak jadę to wskazówka stoi na połowie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączcie ogrzewanie to nie bedzie spadać;)

No tak jak miałem włączone AUTO na klimie to się tak działo a jak ustawiłem na 18 stopni nadmuch na jedną kreskę i bez AUTO to temperatura była 90 stopni czyli dobrze kolego mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączcie ogrzewanie to nie bedzie spadać;)

Włożyć karton przed chłodnice.Tak zaraz mnie ktoś zjedzie że po co jak termostat jest, ale to jest stary sprawdzony sposób i działa.Ja dzisiaj do 1Z włożyłem i jak jadę to wskazówka stoi na połowie :good:

przy sprawnym termostacie to nic nie da, sprawny termostat nie puści cieczy na duży obieg dopóki temp. nie osiągnie 87st. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... nie dogrzewa i tez mysle o kartonie... stary sposób ojca jak polonezem jedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... nie dogrzewa i tez mysle o kartonie... stary sposób ojca jak polonezem jedził

karton to nie jest dobry pomysł

musisz zmienic termostat

w silniku chodzi o to aby temperatura była cały czas stala

bez wzgledy czy na dworze jest +30 czy -30

i nie powinna sie wahac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo termostat też mi spadała temperatura jak stałem na wolnych obrotach po wymianie termostatu tylko oryginał z ASO jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karton nic nie da. a to normalne że jak się jeździ w mieście, to przy małym obciążeniu silnika( z górki lub stoi w miejscu) temperatura leci w dól. Mam wymieniony termostat i czujnik temperatury na nowe z Aso i mam tak samo:) a jak chcem mięc 90 bez spadku to tylko ogrzewania wyłączyć:P. Lub ustawić ręcznie na kreskę lub max dwie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czujnik cieczy chlodzacej moze czujnik sie wysral i zle wskazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też to dopadło, jak tylko temperatura poniżej -3 stopnie to ciężko doprowadzić wskazówke temperatury do pionu,(ogrzewanie ustawione na auto 19 stopni) ,jak jadę dynamicznie to po około 15km dopiero wskazówka pokazuje 90 stopni, jak tylko tykam gaz to przy mrozie ponizej -5 spada do polowy, przymierzam się do wymiany termostatu tylko chciałem się upewnić czy to coś zmieni, czy oby te typy tak nie mają (B6 AVF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też to dopadło, jak tylko temperatura poniżej -3 stopnie to ciężko doprowadzić wskazówke temperatury do pionu,(ogrzewanie ustawione na auto 19 stopni) ,jak jadę dynamicznie to po około 15km dopiero wskazówka pokazuje 90 stopni, jak tylko tykam gaz to przy mrozie ponizej -5 spada do polowy, przymierzam się do wymiany termostatu tylko chciałem się upewnić czy to coś zmieni, czy oby te typy tak nie mają (B6 AVF)

na 100% termostat do wymiany, przy okazji czujnik temperatury warto też sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...