Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Spadająca temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podczas mrozów zauważyłem że temperatura silnika raz jest 90 stopni a gdy jadę wolno tak 50 km/h spada do 70 przez pewien czas i znowu rośnie, latem tego nie było jak miała 90 to nigdy nie spadała podczas jazdy co to może być ?

Opublikowano

Takie uroki minusowej temperatury :wink4: ale możne to też być wina termostatu :mysli:

Opublikowano

Kolego ja mam tak samo w B5, martwi mnie to trochę, że praktycznie cały dzień jeżdżę na niedogrzanym...

Opublikowano

niedogrzany wiecej zre sieczki

Opublikowano

Podczas mrozów zauważyłem że temperatura silnika raz jest 90 stopni a gdy jadę wolno tak 50 km/h spada do 70 przez pewien czas i znowu rośnie, latem tego nie było jak miała 90 to nigdy nie spadała podczas jazdy co to może być ?

to jest normalne przy dużych mrozach

Opublikowano

wyłączcie ogrzewanie to nie bedzie spadać;)

Opublikowano

wyłączcie ogrzewanie to nie bedzie spadać;)

Włożyć karton przed chłodnice.Tak zaraz mnie ktoś zjedzie że po co jak termostat jest, ale to jest stary sprawdzony sposób i działa.Ja dzisiaj do 1Z włożyłem i jak jadę to wskazówka stoi na połowie :good:

Opublikowano
  • Autor

wyłączcie ogrzewanie to nie bedzie spadać;)

No tak jak miałem włączone AUTO na klimie to się tak działo a jak ustawiłem na 18 stopni nadmuch na jedną kreskę i bez AUTO to temperatura była 90 stopni czyli dobrze kolego mówisz

Opublikowano

wyłączcie ogrzewanie to nie bedzie spadać;)

Włożyć karton przed chłodnice.Tak zaraz mnie ktoś zjedzie że po co jak termostat jest, ale to jest stary sprawdzony sposób i działa.Ja dzisiaj do 1Z włożyłem i jak jadę to wskazówka stoi na połowie :good:

przy sprawnym termostacie to nic nie da, sprawny termostat nie puści cieczy na duży obieg dopóki temp. nie osiągnie 87st. :cool1:

Opublikowano

Mam to samo... nie dogrzewa i tez mysle o kartonie... stary sposób ojca jak polonezem jedził

Opublikowano

Mam to samo... nie dogrzewa i tez mysle o kartonie... stary sposób ojca jak polonezem jedził

karton to nie jest dobry pomysł

musisz zmienic termostat

w silniku chodzi o to aby temperatura była cały czas stala

bez wzgledy czy na dworze jest +30 czy -30

i nie powinna sie wahac

Opublikowano

Miałem to samo termostat też mi spadała temperatura jak stałem na wolnych obrotach po wymianie termostatu tylko oryginał z ASO jest ok

Opublikowano

A ile kosztuje termostat w ASO ?:)

Opublikowano

ok 100pln

Opublikowano

Potwierdzam wbrew co niektórym-karton :good:-przetestowane

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

karton nic nie da. a to normalne że jak się jeździ w mieście, to przy małym obciążeniu silnika( z górki lub stoi w miejscu) temperatura leci w dól. Mam wymieniony termostat i czujnik temperatury na nowe z Aso i mam tak samo:) a jak chcem mięc 90 bez spadku to tylko ogrzewania wyłączyć:P. Lub ustawić ręcznie na kreskę lub max dwie.

Pozdrawiam

Opublikowano

sprawdz czujnik cieczy chlodzacej moze czujnik sie wysral i zle wskazuje

Opublikowano

mnie też to dopadło, jak tylko temperatura poniżej -3 stopnie to ciężko doprowadzić wskazówke temperatury do pionu,(ogrzewanie ustawione na auto 19 stopni) ,jak jadę dynamicznie to po około 15km dopiero wskazówka pokazuje 90 stopni, jak tylko tykam gaz to przy mrozie ponizej -5 spada do polowy, przymierzam się do wymiany termostatu tylko chciałem się upewnić czy to coś zmieni, czy oby te typy tak nie mają (B6 AVF)

Opublikowano

mnie też to dopadło, jak tylko temperatura poniżej -3 stopnie to ciężko doprowadzić wskazówke temperatury do pionu,(ogrzewanie ustawione na auto 19 stopni) ,jak jadę dynamicznie to po około 15km dopiero wskazówka pokazuje 90 stopni, jak tylko tykam gaz to przy mrozie ponizej -5 spada do polowy, przymierzam się do wymiany termostatu tylko chciałem się upewnić czy to coś zmieni, czy oby te typy tak nie mają (B6 AVF)

na 100% termostat do wymiany, przy okazji czujnik temperatury warto też sprawdzić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.