Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podpinam się pod temat, chciałbym kupić w miare przyzwoitą antenę CB ale żeby n ie rzucała się w oczy (już jedną mi ukradli, a 1,5m bata presidenta nie za bardzo mam ochotę chować do samochodu przy każdym postoju). Miała by to być antena montażowa (bo mam już wykonany otwór w dachu, aktualnie jest tam antena GSM). Czy firma sirtel produkuje dobre anteny bo znalazłem dość ciekawą

1206892441_2

Antena z założenia ma wyglądać podobnie do anteny radiowej FM. Proszę również o jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i nie rzucają się w oczy ale to są anteny typu" jak cię widzę to cię słyszę"jeśli chcesz montażową kup sobie lemm at 900 antenka ma ok 80cm więc krótka i bdb zasięg (mam przykręconą do relingu ściąga idealnie ok 6-7 km) przynajmiej ja nie narzekam jak chcesz schować to odkręcasz motylek i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu watku stwierdzam ze najlepszym radiem jest uniden...

a z krotkich antenek co polecacie...bo bardzo duzo sie tu przewija :mysli: najlepiej ocs do 50cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z magnesówek dobra jest president florida 45cm,jeśli chodzi o montażowe lemm at-900 ale to już 82cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma zestaw uniden +florida i jest zadowolony

Wiele osób na forum ma taki zestaw.

Na uczęszczane trasy jest super (krajówki).

Na wojewódzkie już mniej bo zasięg słabiutki. Wahałem się między floridą a mlką-145, ze względu na zasięg wziąłem tę drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej radyjko CB presidente i dobra antenka również z tej firmy :)

Tak tak panie znawco

Już wcześniej wspominałem przykład mojego brata. Który kupił radio i antenę presidenta za 800zł (georgia + harry II) a ja zapłaciłem za komplet niecałe 300zł (uniden 520xl i ml-145 sirio).

I to ja mam dużo lepszy zasięg i lepsze radio :naughty:

Jak ktoś lubi przepłacać to president jest naprawdę super :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej radyjko CB presidente i dobra antenka również z tej firmy :)

Tak tak panie znawco

Już wcześniej wspominałem przykład mojego brata. Który kupił radio i antenę presidenta za 800zł (georgia + harry II) a ja zapłaciłem za komplet niecałe 300zł (uniden 520xl i ml-145 sirio).

I to ja mam dużo lepszy zasięg i lepsze radio :naughty:

Jak ktoś lubi przepłacać to president jest naprawdę super :decayed:

Chyba musze sie zgodzić z tym co napisał kolega wyżej :/

Zakupiłem Presidenta Hary III do tego założyłem antenke Florida i powiem szczerze ze jakoś to do dotychczasowego wykożystania mi odpowiadało....co lepsze nawet dalo sie te antenke "zestroić" :)

Jednak ostatnim czasem mocno zaczelo mnie wnerwiac to ze jak słysze a mnie nie slychac prawie wcale (nie uwierze ze ktos ma na florydzie zasieg 7km :) :) :) ) Postanowiłem zakupić jakąś inna antenke. Padło na sunkera 116 (jesli dobrze pamietam) problem w tym ze nie moge za zadne skarby zestroić tej anteny z moim radiem....caly czas SWR wychodzi mi ponad 10 :/ :/ TRAGEDIA !

Podjechalem do kolesia -znawcy tematu CB-Stwierdzil tylko "Qwa brak Ci masy " i skasował 10PLN :/ Jak to możliwe ze na florydzie jakos mi to lata a na tej drugiej antence jest straszna tragedia ?

Co polecalibyście do Harr'ego III ??

Pisałem ze zgadzam sie z kolega wyzej gdyż ja za swój "sprzecik" wydalem kilka ladnych setek...a znajomy zakupił zwykle radyjko sunkera...antene zrobioną ma ze zwykłego wieszaka z pralni chemicznej (podstawa jest magnetyczne od innej antenki) i ma DUUUUZO lepsze zasięg niż ja :/

Ręce opadają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej radyjko CB presidente i dobra antenka również z tej firmy :)

Tak tak panie znawco

Już wcześniej wspominałem przykład mojego brata. Który kupił radio i antenę presidenta za 800zł (georgia + harry II) a ja zapłaciłem za komplet niecałe 300zł (uniden 520xl i ml-145 sirio).

I to ja mam dużo lepszy zasięg i lepsze radio :naughty:

Jak ktoś lubi przepłacać to president jest naprawdę super :decayed:

każdy woli co innego... to ,że znasz się i masz lepszy zasięg po dobrej cenie :) ciesz się z tego faktu a nie wyśmiewaj sie z kogoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przecież president chodził na płytach głównych unidena to praktycznie te same radia róznica polega na tym że president ma homologację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam harrego III i do tego antene sirio ml147 i słychac mnie z ok 12km ja słyże z około 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam harrego III i do tego antene sirio ml147 i słychac mnie z ok 12km ja słyże z około 20km

A powiedz mi jak Ci sie to Srio stroilo ? nie bylo jakis wiekszych problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, szukam dobrego zestawu juz od miesiaca chyba nie wiem co wybrac, czytam ze Uniden 520 jest dobry ale bez homologacji, co psy moga za to zrobic? jeszcze sprawa anteny ktora najlepsza tak do 100cm zeby byl jak najwiekszy zasieg? Z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz unidena 520 + lemm at 900 (taki zestaw mam)lub sirio as100(miałem)zmieniłem ze względu że nie chciałem magnesówki obydwie te anteny są ok zasięg od 6 - 8km jak dla mnie wystarczający ,jeśli chcesz większy zasięg to pozostają anteny od 1,5m wzwyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...