Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem 100cm Hustlera, przy 160km/h się trzymał bez problemu. Szybciej nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem kilka anten na magnesie i żadna mi nie spadła przy 200 km/h :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z magnesami, ja ostatnio zaopatrzyłem się w metrową antenke Sirio, mocowana do relingu :) dla mnie fajne rozwiązanie, bo jest przykręcana, więc można ją szybko i łatwo schować, zostaje tylko uchwyt, który nawet jak komuś się bedzie chciało odkręcić, to nie jest wiele warty :) a taka 'umasowiona' antenka moim zdaniem działa lepiej, niż przyczepiana na magnes :) do tego Harry II i jest ok :)

Witam Czy kolega ma jakieś foty tego uchwytu do relingu ? Ja mam antene Lemm i narazie brak pomysłu gdzie ją zamontować, z radyjkiem podobnie :mysli:

uchwyt jest wyjątkowo brzydki, po prostu 2 aluminiowe blaszki zaciśnięte czterema zardzewiałymi śrubami ;) jak znajdę coś ładniejszego, to na pewno zamienię, na razie jeżdżę tak :) dzisiaj zrobie zdjęcie i prześle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Sirio triflex i nie ma możliwości, żeby odpadła. Przykręcane anteny z reguły nie odpadają i nie szpecą auta "tymczasową" magnesówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest magnesówka z kolankiem wtedy można sobie antene położyć równo z antena radiową i wtedy to jakoś wygląda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaki zestaw poradzicie do porządnej fury :)

Antena jak najkrótsza na magnes, radio jakieś małe.

Cena raczej nieistotna ale bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden 520xl plus np antena Prezident florida ja mam taki zestaw i nie narzekam spłacił się już z nawiązką :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

president Harry II ASC (koniecznie z poprawionym ASC) + florida , albo sirio as-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/radio-cb-z-klasa-president-harry-ii-asc-sirio-ml-i1481454921.html

to jest ten harry II z poprawionym asc?

w sumie jest napisane w opisie :decayed:

Ale mam też inne pytanie: jakie maksymalnie musi mieć wymiary radio, żeby zmieściło się w półkę po lewej stronie od kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodbniej to jest harry z poprawionym asc ... szkoda ze plomb gwarancyjnych nie widać od spodu radia ...

właśnie w półke pod kierownicą z lewej strony wchodzą maxymalnie radia pokroju : Johny II , Harry II uniden 520 xl , uniden 510 xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Panowie wyczytałem cały temat do dechy do dechy.

Nie robie tras przez całą Polskę, raczej odcinki po 300km.

Szukam radyjka w miarę rozsądnej cenie i dobrego w komunikacji.

Radio którym się zainteresowałem to UNIDEN 520 XL ale mam jedną zagwostke, radia te są niedopuszczone w świetle prawa do użytku pogniewasz jak rozumiem wychodzą poza dozwolony zakres częstotliwości.

I teraz moje pytanie, czym ryzykuje używając takiego radia? Jak wygląda kontrola sprzętu CB?

Może użytkownicy wyrobili juz sobie jakieś metody "obrony" w razie kontroli?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chować przy kontroli :) , zresztą głównie nie chodziło o to że 520 przekracza pasmo , ale tu głównie do tego przyczynił się President i cofnięto im homologacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może schowam na chwile :kox: ale zobaczą bata na dachu i poproszą o pokazanie radia.

Byłem dziś w sklepie z CB zapytałem o Uniden 520 na co sprzedawca odparł, że gdybym miał kontrole i wykazali by że sprzęt jest nielegalny, ja dostaje w takiej sytuacji 5000zł kary a sklep dostaje dwa razy tyle za posiadanie towaru w obiegu. No i dodał ze nie sprowadzają tego radyjka.

Pokazał mi za to model-zastepczy jak to nazwał. Firma uniden poradziła sobie z tym problemem zmieniając nazwę firmy i robią bliźniacze radio M-TECH LEGEND II http://allegro.pl/juz-jest-m-tech-legend-ii-na-bazie-uniden-520-xl-i1570752436.html rzeczywiście brak różnic.

Wypowiedzcie sie co myślicie o wysokości tej kary.

A i druga sprawa ważniejsza opinia o tym M-TECH LEGEND II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może schowam na chwile :kox: ale zobaczą bata na dachu i poproszą o pokazanie radia.

Byłem dziś w sklepie z CB zapytałem o Uniden 520 na co sprzedawca odparł, że gdybym miał kontrole i wykazali by że sprzęt jest nielegalny, ja dostaje w takiej sytuacji 5000zł kary a sklep dostaje dwa razy tyle za posiadanie towaru w obiegu. No i dodał ze nie sprowadzają tego radyjka.

Pokazał mi za to model-zastepczy jak to nazwał. Firma uniden poradziła sobie z tym problemem zmieniając nazwę firmy i robią bliźniacze radio M-TECH LEGEND II http://allegro.pl/juz-jest-m-tech-legend-ii-na-bazie-uniden-520-xl-i1570752436.html rzeczywiście brak różnic.

Wypowiedzcie sie co myślicie o wysokości tej kary.

A i druga sprawa ważniejsza opinia o tym M-TECH LEGEND II

Kolego jeżdze kilka lat z cb i miałem wiele kontroli i nigdy nie sprawdzali cb...

co do M-TECHa, to kiedyś kolega interesował się tym radiem,ale po przeczytaniu opinii odpuścił i kupił unidena...

M_TECH to chińska podróba i z unidenem ma niewiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Panowie wyczytałem cały temat do dechy do dechy.

Nie robie tras przez całą Polskę, raczej odcinki po 300km.

Szukam radyjka w miarę rozsądnej cenie i dobrego w komunikacji.

Radio którym się zainteresowałem to UNIDEN 520 XL ale mam jedną zagwostke, radia te są niedopuszczone w świetle prawa do użytku pogniewasz jak rozumiem wychodzą poza dozwolony zakres częstotliwości.

I teraz moje pytanie, czym ryzykuje używając takiego radia? Jak wygląda kontrola sprzętu CB?

Może użytkownicy wyrobili juz sobie jakieś metody "obrony" w razie kontroli?

:hi:

Wyjmujesz wtyczkę z gniazda zapalniczki jak się bardzo boisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: Zdaje sobie sprawę że można aktorstwem się wykazać przy kontroli :cool1:

Na naszym forum widoczne jest że użytkownicy chwalą sobie U520 i byłem przekonany do tego CB.

Dodam, że nie miałem jeszcze radia CB wiec bazuje tylko na waszych opiniach, (wzięło mnie na zakup po ostatnim doładowaniu punktów przez niebieskich :wallbash:)

Czytałem co mają do powiedzenia "radiowcy" na niżej podanej stronce: (moim zdaniem warto się wczytać)

http://www.cbradio.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1511&postdays=0&postorder=asc&start=0

Jak wiadomo z naszym prawem jest jak z chorągiewka, jak zawieje tak pojawia sie nowość. A wiadomo czy za rok nie wejdzie jakiś dziki przepis zaostrzający kontrole i wtedy będziemy się gimnastykować przed władzą a on wj-bie świstek aż miło :evil:. Podobnie z ksenonami się działo, najpierw lampa z homologacją, potem spryskiwacze aż juz czepliwi doszukują się automatycznego poziomowania bo jak zachce to i tak znajdzie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o unidena to mój ojciec używa je gdzieś od 6 lat, ja kupiłem je ponad 2 lata i radio na prawdę dobrze się spisuje (chociaż różnica z presidentem jest) ale przez te wszystkie lata w czasie kontroli jeszcze żaden policjant nie wspomniał nic na temat radia więc się nie ma czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś strasznie dziwna ta antena do 110 km ? strasznie mało ja mam metrową antenę HUSTLERA i ona podobno ma wytrzymałość do 200 km/h ale to lipa bo przy 190 się oderwała :P

Wydaje mi się że z każdej anteny trzeba by zdjąć dla pewności te 20 km ale niemożliwością jest żeby antena wytrzymywała do 90 km nawet jakby była słabą i tanią anteną, ponieważ moja kosztuje w sklepie 40 zł to chyba tańszych nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...