Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie koszty podniesienia mocy??


szysz4

Rekomendowane odpowiedzi

FMIC se mozna zrobic good i zostanie troche na paliwo

Jak czytam takie brednie to mnie szlag trafia.....za 5 koła robisz fmic, "luzujesz" wydech i robisz profi strojenie z LC, Flat shiftem i innymi cudami na kiju, i jeszcze zostaje z 500 zł na wache.

przeciez to było poł zartem.

za 5 K cudów nie zrobisz w S4. Sam dobrze wiesz ile wladowałes w swoje auto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FMIC se mozna zrobic good i zostanie troche na paliwo

Jak czytam takie brednie to mnie szlag trafia.....za 5 koła robisz fmic, "luzujesz" wydech i robisz profi strojenie z LC, Flat shiftem i innymi cudami na kiju, i jeszcze zostaje z 500 zł na wache.

przeciez to było poł zartem.

za 5 K cudów nie zrobisz w S4. Sam dobrze wiesz ile wladowałes w swoje auto :good:

sorki ale nie zgodze się z Toba....

sam głupi chips na lajcie na standardowych turbinach K03 wypluje 300-320KM

to masz 1k pln... duży centralny FMIC niebedzie cie kosztował 4 tys... tylko zmieścisz sie w 1k-1.5k pln

za reszte kasy możesz dołożyc wtryski od rs4 lub wieksze np. siemensy 660cc

sorki może za 5k pln nie uzyskasz 400KM, ale napewno bedziesz blisko tej wartości w swojej S4... 37x-38x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odniose sie do tytulu watku i napisze koszty.

Turbo awx 365zł w tym wysylka+redukcja z wysylka.

Stara sprzedana za 405 = jestem 40zł na plus

Soft-Dobry kolega zrobil za przyslowiowa flaszke.

A niektorzy pisza ze trzeba liczyc okolo 1800zł za 150koni w afn

Turbo po przebiegu 150tyś brak luzow.Smiga odpukac jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale ile kilometrów już zrobiłeś na tym sofcie za flaszkę??

tez mam kumpla który mnie przekonuje że mi zrobi sofcik za 300-400pln i wypluje 140KM tylko po ingerencji w ECU...

sorki ale ja potrzebuje zawsze i wszędzie auta... i nie chcę się narażac na dodatkowe koszta związane z moim przeczuciem że auto mi lepiej idzie bo poprawiłem fabrykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz 1k pln... duży centralny FMIC niebedzie cie kosztował 4 tys... tylko zmieścisz sie w 1k-1.5k pln

za 1 tys zł FMIC,

U mietka w stodole?

mnie do diesla 800 wyszedl samemu robiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sam widzisz.... zrobiłeś FMIC za 800pln.... ej to czegos tutaj teraz nie czaje...

czemu powiadasz ze za 5k pln nie zrobisz cudów z S4 ??

Ja uważam że za 5 tys pln zrobisz z S4 mocowo RS4 a będzie lepiej jechała bo jest lżejsza...[br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 21:34_________________________________________________I jednak Ja nie zmienie zdania, że nie opłaca sie inwestowac w AFN bo za małe pieniądze nie zrobisz z niego szatana... wywaliś ciężko zarobione 5-8 tys pln a i tak nie dogonisz zwykłej standardowej S4.... bezsens...

wsadz sobie chipsa do AFN-a.... pośmigaj, a jak zauważysz że za mało ci mocy, to zmień auto na coś co będzie miało mocniejszą motorownię...

AMEN powiedział Anioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie powiem ze tez nie bylem pewny.Co do mocy zerknalem na twoj watek,akurat tez mialem dlugi czas 18+ seria co sie rowna:

18+AFN=Gorzej niz 1Z Praktycznie nie jezdzi.

A teraz mozna normalnie smigac.Mi wystarcza no moze jakby jeszcze ciut niutona,ale i tak jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie powiem ze tez nie bylem pewny.Co do mocy zerknalem na twoj watek,akurat tez mialem dlugi czas 18+ seria co sie rowna:

18+AFN=Gorzej niz 1Z Praktycznie nie jezdzi.

A teraz mozna normalnie smigac.Mi wystarcza no moze jakby jeszcze ciut niutona,ale i tak jestem zadowolony

osobiście jeżeli ktoś Mnie pyta też jestem za chipowaniem AFN-a tylko tym, ponieważ większa ingerencja w ta jednostke jest troszkę bezsensu... koszta rosną bardziej ale moc już niee tak bardzo...

tak więc sorki chłopaki ale dla Mnie osobiście jest bezsensowne ładowanie 5 tys pln w AFN-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wsadził troche kasy w AGR = 90 Km seatowskie

i seryjna subaryne WRX wciagał :good:

tu chyba mu 2 bieg nie wszedł ale i tak go jechał. wiec nie wiem czy sie nie oplaca :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że każdy chce z samochodu robić szatana? Nie każdy chce dieslem esy ganiać.

Bardzo łatwo się mówi, zmień auto na mocniejsze. Tylko znaleźć samochód w dobrym stanie to nie taka łatwa sprawa.

Po drugie taki samochód trzeba zarejestrować/przerejestrować, kupić pakiet startowy (rozrząd,filtry,hamulce i inne pierdoły), jak benzyna założyć gaz. I już mamy ładną sumkę.

A i sprzedać swoje dotychczasowe auto :gwizdanie:

Ja jednak wolę mojego poczciwego AFN-a :wink4:

Przynajmniej wiem co mam i jakoś mi nie szkoda tych 5k zł. Gdyby patrzeć na wszystko przez pryzmat pieniędzy należałoby stwierdzić, że każdy tuning jest bez sensu bo to pieniądze, które nigdy się nie zwrócą i nikt przy sprzedaży tego nie doceni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że za 5 tys pln zrobisz z S4 mocowo RS4 a będzie lepiej jechała bo jest lżejsza...

żeby z S4 zrobić mocowo RS4 musisz:

- wymienić wtryskiwacze

- zrobić wydajniejsze IC lub najlepiej FMIC

- wymienić turbosprężarki

- wydech

- program

do tego jeszcze może dojść kompletne sprzęgło i pompa paliwa

więc za 5k zł napewno nie zrobisz 370-380Km w S4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale ile kilometrów już zrobiłeś na tym sofcie za flaszkę??

tez mam kumpla który mnie przekonuje że mi zrobi sofcik za 300-400pln i wypluje 140KM tylko po ingerencji w ECU...

sorki ale ja potrzebuje zawsze i wszędzie auta... i nie chcę się narażac na dodatkowe koszta związane z moim przeczuciem że auto mi lepiej idzie bo poprawiłem fabrykę...

odniose sie jeszcze do tego posta.

nie ma co myslec ,ze tuner w seryjnym czy tak lekko pomodzonym aucie jak afn plus t.awx i wtryski , robi jakies cuda. troszke bys sie wtajemniczyl w temat i pukalbys sie w glowe dlaczego to tyle kosztuje. a kosztuje: hamownia i ori oprogramowanie plus okablowanie. reszta wiedzy za free na necie lata.

(dla czepiajacych sie,powyzej mam na mysli tuning starego kibla na pompie)

btw. naprawde ciezko byloby narobic takiego balaganu w ecu zeby auto sie wysralo. ludzie lataja na wydumkach z plyt z ebaya i jest ok.

a koszta tuningu afna nie sa az takie wielkie, wtryski 216stki 700zl, sprzedajesz swoje za 200zl i masz 500zl. kupujesz t.awx za 600zl, sprzedajesz swoje za 300-400zl i masz 300zl, robisz czipa za 300zl i masz za okolo 1000zl przyrost 40-50 koni i ze 100nm momentu. do wyprzedzenia tira i jezdzenia pod obciazeniem wystarczy. przyrost mocy prawie 50%. zle, za 1000zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że za 5 tys pln zrobisz z S4 mocowo RS4 a będzie lepiej jechała bo jest lżejsza...

żeby z S4 zrobić mocowo RS4 musisz:

- wymienić wtryskiwacze

- zrobić wydajniejsze IC lub najlepiej FMIC

- wymienić turbosprężarki

- wydech

- program

do tego jeszcze może dojść kompletne sprzęgło i pompa paliwa

więc za 5k zł napewno nie zrobisz 370-380Km w S4.

sorki ale mówisz to z autopsji czy wróżysz z fusów ??

mówie że się da za 5k podejśc pod moce RS4... własnymi siłami i własną kombinatoryką....jeżeli masz zdrową S4.

wiem to bo mam znajomka który to osiągnął...

Armi nie mam ochoty wywoływac wojenki, twoje zdanie i twoją prace przy AFN-ie szanuje i podziwiam, ale Ja osobiście nie zrobiłbym tego i nie zrobię a zaoszczedzone pieniążki na podnoszeniu mocy w AFN-ie wolę przeznaczyc na coś innego... Każdy ma w życiu inne priorytety <--- tutaj musisz mi przyznac rację.[br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 22:22_________________________________________________

sorki ale ile kilometrów już zrobiłeś na tym sofcie za flaszkę??

tez mam kumpla który mnie przekonuje że mi zrobi sofcik za 300-400pln i wypluje 140KM tylko po ingerencji w ECU...

sorki ale ja potrzebuje zawsze i wszędzie auta... i nie chcę się narażac na dodatkowe koszta związane z moim przeczuciem że auto mi lepiej idzie bo poprawiłem fabrykę...

odniose sie jeszcze do tego posta.

nie ma co myslec ,ze tuner w seryjnym czy tak lekko pomodzonym aucie jak afn plus t.awx i wtryski , robi jakies cuda. troszke bys sie wtajemniczyl w temat i pukalbys sie w glowe dlaczego to tyle kosztuje. a kosztuje: hamownia i ori oprogramowanie plus okablowanie. reszta wiedzy za free na necie lata.

(dla czepiajacych sie,powyzej mam na mysli tuning starego kibla na pompie)

btw. naprawde ciezko byloby narobic takiego balaganu w ecu zeby auto sie wysralo. ludzie lataja na wydumkach z plyt z ebaya i jest ok.

a koszta tuningu afna nie sa az takie wielkie, wtryski 216stki 700zl, sprzedajesz swoje za 200zl i masz 500zl. kupujesz t.awx za 600zl, sprzedajesz swoje za 300-400zl i masz 300zl, robisz czipa za 300zl i masz za okolo 1000zl przyrost 40-50 koni i ze 100nm momentu. do wyprzedzenia tira i jezdzenia pod obciazeniem wystarczy. przyrost mocy prawie 50%. zle, za 1000zl?

szczerze fusse... zróbmy testa

taka wydumka jak ja przedstawiłeś za 1tys pln i mój standard. zrobimy razem po 100tys km i wtedy zobaczysz ile ty kasy bedziesz musiał wydac na naprawe a ile Ja...

Nie mów mi o wiedzy i innych pierdołach bo kiedy ja modziłem uturbione silniki Ty jeszcze uczyłes się o Mieszku I w szkole..[br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 22:27_________________________________________________Nie poprawisz fabryki na tyle żeby dac gwarancje na jednostkę co daje producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

Ja również nie miałem zamiaru się z Tobą kłócić. Wyraziłem swoją opinię :)

W sumie u mnie mody silnika nie były planowane ale że pompa wtryskowa odmówiła posłuszeństwa, wtryski lały to aż żal było wymieniać na serię.

Był pretekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów mi o wiedzy i innych pierdołach bo kiedy ja modziłem uturbione silniki Ty jeszcze uczyłes się o Mieszku I w szkole..

moze i sie uczył ale nie twierdzi ze za 5 K da sie 380 PS zrobic z S4 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy sie.

nie mowie,ze czip za 1k jest zly.

czip z ebaya to jest gowno , ale silnika tez nie zabije.

prbuje Ci poprostu przekazac, szczerze rowniez, ze tuner cudów nie robi, tuning tdi na pompie jest bardzo prosty i jesli myslisz,ze ten typ za flaszke,czy Twój kolega za 300zl zrobi gorszy program niz tuner za 1k to sie mylisz. moze i uczylem sie o mieszku ,ale widac Ty cos w tuningu w tym czasie przeoczyłeś.

a co do poprawiania fabryki, to jej sie nie poprawia, bo soft z fabryki jest bardzo dobry, zrobiony z rezerwa dla silnika. tuner wykorzystuje rezerwe i podkreca osiągi, czesto nie zostawiajac tej rezerwy zupełnie. wiec jak moze dac gwarancje?

a o gwarancji tunera tez wychodza rożne kwiatki ,ostatni jaki mi sie przypomina to porobiony bxe leon, w ktorym po 20 czy 30k wypalila sie dziura w tloku, zrobiony byl ze 105 koni na prawie 150koni . dla usprawiedliwienia sie, mowili ze lał pompowtrysk, ale czipa i tak zrobili.

wiadomo wszystkich do jednego worka nie mozna wrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Fusse sorki że tak wybuchłem, znowu moja stara cięta riposta się odezwała... wiem o rezerwie i wiem że cudów ten za 1k pln nie zrobi, ale jednak 60-70% forumowiczów wolało wydac wiecej kapustki i miec tą spokojną przespaną noc że wydali 100% wiecej za normalnego Chipsa.

ale jak sobie przypomnę jak 4-5lat temu modziłem z uturbionym silnikiem i nie przekroczyłem krytycznych wartości dla danego silnika to w efekcie na dystansie 5tys km, robiłem 3 razy głowice w swoim aucie. Nadmienie że nie ingerowałem w ECU wtedy... jedynie mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba ze wszystkim tak jest, albo robic cos samemu ,albo oddawac do fachowca. i teraz albo poprosisz o rachunek i odpowiednoi zostaniesz skasowany, albo zrobisz to na czarno i zaplacisz mniej ;) cena czipa to , zarobek, podatki, soft, hamownia, kable, warsztat i wiedza, dlatego 1000zl a taki co robi za 300zl ,to ani podatki, ani soft, ani kable. tylko zarobek no i moze troche wiedza :).

ps, nie przepraszaj, nie gniewam sie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje wiare ze zrobienie przyrostu 50-60km programem u pierwszego lepszego mechanika-tunera narobi więcej bidy niz zadowolenia :gwizdanie: wystarczy zobaczyc w dział diagnostyka co pewien czas jest taka wydumka pokazana i komentarze typu kto ci to robił i czy wie co zrobił :gwizdanie: mam u siebie na miejscu takiego tunera za 300zł, teraz to ogólno dostepne to naściagał gotówców kupił kable programy i jest tuner wgrywa i jeżdżą kopca po mieście ale Panie przyrost jak z 50km wiecej :naughty: tylko budą telepie bo moment idealnie ustawiony dla poczucia pałera i pytanie tobie też tak kopci :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...