Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] AUDI B6 glośny przy ok 2000-2100 obrotów ?


maciek_gdansk87

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak sie zachowuja wasze silniki AWX przy tych obrotach ? np. jak jade 3 biegiem okolo 60/h to silnik jest juz taki glosniejszy i prosi sie o zmiane biegu. czy zwracaliscie na to uwage ?

pojedzilem troche innymi samochodami wyzszej klasy i tam jest ciszej. teraz nie wiem czy cos tlumik moze szwankuje czy tak jest w tych silnikach i mam tzw. schiz hehe ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzone, ale jeżeli dynamicznie nie wprowadzamy go do obrotów które opisujesz to owszem głośnieje. Natomiast kiedy jest odpowiednia temp. robocza i damy trochę w pedał to efektu buczenia nie ma :). Także potwierdzam, AWX tak ma. Pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVB ma tak samo, to chyba przypadłość PD po prostu. Moim zdaniem silniki TDi PD w samochodach tej klasy to niestety ale pomyłka. A4 to niby klasa premium ale dopiero przy silnikach V6. 1.9 na pompkach to bieda silnik dla tych co nie mają kasy na autentycznie dobry silnik segmentu premium. Osobiście drugi raz się nie zdecyduję na taki silnik. na szczęśnie nowsze auta już tego nie mają. aż mnie szlag trafia kiedy jadę w ciszy 2.0 tdci w fordzie teścia...

Myślałem, że się przyzwyczaję ale nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVB ma tak samo, to chyba przypadłość PD po prostu. Moim zdaniem silniki TDi PD w samochodach tej klasy to niestety ale pomyłka. A4 to niby klasa premium ale dopiero przy silnikach V6. 1.9 na pompkach to bieda silnik dla tych co nie mają kasy na autentycznie dobry silnik segmentu premium. Osobiście drugi raz się nie zdecyduję na taki silnik. na szczęśnie nowsze auta już tego nie mają. aż mnie szlag trafia kiedy jadę w ciszy 2.0 tdci w fordzie teścia...

Myślałem, że się przyzwyczaję ale nie da rady

To kup forda, bedzie cicho :polew:

Wydaje mi sie, ze tu chodzi tez o wyciszenie. W B6 nie jest ono w 100% dokladne.

w A3 2.0 TDI na PD jest ciszej, w czasie jazdy silnik slychac o wiele mniej zwłaszcza gdy sie nagrzeje. (ale tak samo hałasują gdy sie wyjdzie z auta i poslucha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup forda, bedzie cicho

nie musi kupować forda ale każdego diesla CR i będzie cichutko...ja nie mogłem "zdzierżyć" tego hałasu PD i to był jeden z powodów zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 2.0 mniej hałasują bo w A4 są wyposażone w wałki wyrównoważające. Moze dwumas dostaje rezonansu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 2.0 mniej hałasują bo w A4 są wyposażone w wałki wyrównoważające. Moze dwumas dostaje rezonansu :naughty:

z tymi wałkami to ponoć jest jeszcze gorzej i ludzie już obczaili jak je wywalić :tongue4: cały temat jest o tym na forum jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 2.0 mniej hałasują bo w A4 są wyposażone w wałki wyrównoważające. Moze dwumas dostaje rezonansu :naughty:

z tymi wałkami to ponoć jest jeszcze gorzej i ludzie już obczaili jak je wywalić :tongue4: cały temat jest o tym na forum jak to zrobić

Tak wiem. Ale jak dobrze działają (do czasu) to dzieki temu jest cicho. Wlozcie sobie lepsze pd+BRD i tez bedzie ciszej w takim AWXie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce się mieć ciszę to trzeba V6 benzynkę kupić ;) mi w mojej B5 AJM też trochę przeszkadzał ale po 6 miesiącach się przyzwyczaiłem ( mój pierwszy diesel :gwizdanie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup forda, bedzie cicho

nie musi kupować forda ale każdego diesla CR i będzie cichutko...ja nie mogłem "zdzierżyć" tego hałasu PD i to był jeden z powodów zmiany...

To juz kwestia gustu. Ja tam lubie gdy sobie klekocze PD - wiem wtedy ze dobrze dziala :polew:

A CR to dla mnie takie miękkie bezplciowe pomruki, ni to benzyna ni to diesel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup forda, bedzie cicho

nie musi kupować forda ale każdego diesla CR i będzie cichutko...ja nie mogłem "zdzierżyć" tego hałasu PD i to był jeden z powodów zmiany...

taka już bolączka PD, tej kultury pracy nic nie zmieni.

a u Ciebie słuchanie 6 cylindrów w rzędzie to przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko denerwuje jak silnik jest zimmy i te pierwsze kilka minut jazdy :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh a co ja mam powiedzieć :) albo Ci co mają Zeciory :) Dobre radio i ogień :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej te silniki nie beda chodzic. Kwestia halasu w tdi to w duzej mierze wtryski...no i dwumas musi ogarniac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...