Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Duże spalanie silnik


czarnecky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie spalanie w mieście zimą na krótkich odcinkach 5-10 km wychodzi ok 10l/100 km wg wskazań FIS, latem było trochę lepiej, jazda tylko w mieście na tych samych odcinkach 5-10km, kupa świateł, spalanie jest ok 8l/100km. Słyszałem Ze AJM-y nie są za bardzo oszczędne, ale żeby aż tak ? Termostat był wymieniony, nic się nie zmieniło. Byłem na diagnozie i mechanik obstawia że problem jest z lejącym pompowtryskiwaczem. Vag pokazał w 013 grupie na pierwszym cylindrze korekty ok 1,2.

Grupy: 01-013 - http://vaglog.rtnet.pl/brrunon_18533.html

Czy to na pewno jest trafna diagnoza, co sądzicie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 litrow to tragedi nie ma moj awx co prawda w b6 tez spalazima na odcinkach do 7km okolo 8,5 do 9 litrow :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, też mam AFN 110km, spalanie w zimie do 7-7,5L mam. Ogólnie jak pojadę mądrze i jest cieplej to poniżej 7 się da zejść. Nie jest źle:)

Ja mam tak samo teraz w zimę mi wychodzi na trasie w tym że mam :quattro: kiedyś udało mi sie zejść do 6,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakoś chleją wam te 110tki, mi w zimie nie weźmie więcej niż 6,9l na 100km.

Liczone spod dystrybutora, bo mam półfisa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków, korki. Trasa 4-6km korki, stop, trasa 4-6km znowu na zimny. Spalanie 7-8l Pozdrawiam. Miasto, miastu nie równe :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, też mam AFN 110km, spalanie w zimie do 7-7,5L mam. Ogólnie jak pojadę mądrze i jest cieplej to poniżej 7 się da zejść. Nie jest źle:)

Ja mam tak samo teraz w zimę mi wychodzi na trasie w tym że mam :quattro: kiedyś udało mi sie zejść do 6,5l

tyle samo co u mnie :good: za 100zł rekord 320km, ale przeważnie wychodzi 260-300km, na pełnym baku rekord 710km :wink4: auto po koxie koxie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam 140KM, ciężką nogę(wieczny pospiech) i na pełnym BQ od korka do zapalenia sie księgowego robię 850km czyli 7,5L/100km cykl... mieszany ale glownie miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja za 100zł przejechałem "aż" 175km ... :polew:

Poważnie tyle zrobiłes :mysli:

ja ostatnio 210 i włączyła sie rezerwa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy mój AFN faktycznie zaczął więcej palić, ale tak do 7 litrów więcej mi przez tą zimę nie przekroczył. Ktoś napisał że 5 litrów w 1,9 to bajka, a ja sie z tym nie zgodze bo zależy od mocy mam jeszcze A4 AFF 75 KM i ona mi się mieści w 5 litrach w lecie teraz w zimę średnia jej wyszła 5,5. litra. No ale AFN ma większą moc i to czuć nawet w A6 z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja za 100zł przejechałem "aż" 175km ... :polew:

Poważnie tyle zrobiłes :mysli:

ja ostatnio 210 i włączyła sie rezerwa :gwizdanie:

chciałbym skłamać i odpisać ,że żartowałem.. ale niestety.

Mam bardzo duży problem z tym spalaniem. Jakies pomysły? Wymieniłem już czujnik temp cieczy, termostat, rozrząd. Caly czas mam błąd - sporadyczne zwarcie na czujniku. Możliwe ,ze wiązka silnikowa do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszło Ci ponad 10l/100km :shocked: Sprawdź może gdzieś ci Cieknie to paliwo, przewody-bak nieszczelny. Robiłeś logi? Kopci może wtryski się skończyły i leją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AKN'a i przed chip'em jak i po robię około 850km na zbiorniku. Jazda mieszana. Nie ma znaczenia zima czy lato. Razu pewnego wlokłem się 1280 km przez Polskę i Niemcy do Hamburga za Transitem mojego brata - dotarłem tam na jednym zbiorniku (tankowałem na rogatkach Hamburga).

Nie wmawiajcie sobie, że wszystko jest OK przy spalaniu 9,5L bo nie jest. Dwutonowy SUV mojego ojca pali 8,5L/100km, przy silniku 2,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AKN'a i przed chip'em jak i po robię około 850km na zbiorniku. Jazda mieszana. Nie ma znaczenia zima czy lato. Razu pewnego wlokłem się 1280 km przez Polskę i Niemcy do Hamburga za Transitem mojego brata - dotarłem tam na jednym zbiorniku (tankowałem na rogatkach Hamburga).

Nie wmawiajcie sobie, że wszystko jest OK przy spalaniu 9,5L bo nie jest. Dwutonowy SUV mojego ojca pali 8,5L/100km, przy silniku 2,2.

A jakie macie porównanie miast/korków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się że pompa lekko ciekła... Po postoju w garażu czuć było rope aż w końcu po jakimś czasie zauważyłem plamkę na posadzce... Ściągnąłem obudowę plastikową od góry i pompa była spocona, na wolnych obrotach kapała z niej kropelka ropy średnio jedna na minute... Zawiozłem do sprawdzonego pompiarza po czym mi wymienił wszystkie uszczelki (koszt 370 zł) i dał gwarancje do 2015 roku... Teraz na spokojnej jeździe i słabo dogrzanym silniku (krótkie odcinki) wyszedł mi 5,5 literka, a jak mu nieco zasadziłem buta to za drugim razem ok 6.15 na 100km... Nie spodziewałem się aż takiej różnicy... Narazie przejechałem 2 baki, zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszło Ci ponad 10l/100km :shocked: Sprawdź może gdzieś ci Cieknie to paliwo, przewody-bak nieszczelny. Robiłeś logi? Kopci może wtryski się skończyły i leją.

Szczerze nigdzie nie czuje ropy anie plam tez nie widac...

Kopcic nie kopci. logów porządnych nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...