Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Euro 2012 - Zabiorą nam czy też nie


Hugo

Czy zabiorą nam organizację Euro 2012  

  1. 1. Czy zabiorą nam organizację Euro 2012



Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy jakie jest Wasze zdanie na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nasi tak namieszaja ze komisja nie bedzie wiedziala o co chodzi i nam zostawia te mistrzostwa - szczegolnie teraz po pozytywnie ocenionych wyborach na swiecie!! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na nie, bo chciałbym żebyśmy byli organizatorami ale coś mi się nie wydaje że się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pracuję w branży budowlanej a dokładnie projektowej to powiem tak: udupimy na maxa mistrzostwa ;(

Tu wypowiada się spec od stadionów:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=9363798&rfbawp=1194427551.498

Jeżeli nic się nie zmieni w naszej biurokracji to nie zdążylibyśmy nawet do 2016 roku. Podam przykład, w listopadzie 2004 roku zaczeliśmy projektować drogę expresową S8 od autostrady w Konotopie przez warszawskie Bemowo aż do Powązkowskiej. Dopiero teraz, czyli po 3 latach jako tako wszystko jest uzgodnione, na dniach miał być rozstrzygnięty przetarg i wyłoniony wykonawca. Dzięki biurokracji na tej jedynej trasie stracimy około 1mld zł. 3 lata temu trasa miała kosztować 1,2mld zł za około 11km :shocked:, teraz budżet jaki jest przeznaczony na ta inwestycję to 1,87mld zł a startujący wykonawcu złożyli oferty na kwotę 2,1-2,4mld zł.

To jest jeden z przykładów, następny to autostrada wielkopolska która będzie kosztowała bodajże 400mln euro więcej dzięki odchodzącej ekipie.

Nowa władza ma ponoć ostro wziąść się do roboty i przegłosować specustawę przyspieszającą min. uzgadnianie projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy szybko wybudować bo to nie jest problem, jedynie muszą być pozałatwiane papierkowe sprawy. Na całym świecie jest kilkadziesiąt ogromnych firm które specjalizują się w budowie obiektów sportowych. Firmy te "skaczą" od mistrzostw świata, europy i innych wielkich imprez sportowych do olimpiad budując całą infrastrukturę. Za rok w Chinach będzie olimpiada i już te firmy szukają u nas kontraktów. Co do dróg to też nie będzie problemów tylko trzeba zaangażować porządne konsorcja a nie takie jak np. na początku budowały wiadukt przy galerii Mokotów gdzie jeden pracował a 30 opalało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe drogi, stadiony???? tak ale nie u nas, a jak u nas to może za 20 lat :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PO chce utrzymać się u władzy przez następną kadencję (przypominam że nie udało się to jeszcze żadnej partii po 1989r) to musi stanąć na rzęsach i wybudować cała infrastrukturę potrzebną do przeprowadzenia bezproblemowo mistrzostw. Prezydent Ukrainy ostatnio dał swoim urzedasom bodajże 7 dni na wyprostowanie zaległych spraw, głównie problemu centrum handlowego w pobliżu stadionu w Kiowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania , ze moga nam zabrac ale chodzi mi o kwestje typowo przetargowe, polityczne. kolega wyzej napisal jest bardzo duzo ogrmonych firm ktore sie budowa obiektow , drog itp zajmuja od lat i tylko czekaja az sie zglosimy. Wszystko rozchodzi sie o pieprzone przepisy i zalatwienia , jesli czegos nie wymysla TYLKO pod mistrzostwa , jakichs szybkich przetargow i przepisow pozwalajacych wziasc sie za to od razu , to nie widze u nas mozliwosci organizacji mistrzostw.

A niechce juz nawet myslec co bedzie jesli nam odbiora te mistrzostwa, bedzie katastrofa nie tylko "wygladowa" polski ale rowniez gospodarcza i ekonomiczna , a polityce zagranicznej i wymianie towarow itp juz nie wspominam.

Takze jestem za ale przeciw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niechce juz nawet myslec co bedzie jesli nam odbiora te mistrzostwa, bedzie katastrofa nie tylko "wygladowa" polski ale rowniez gospodarcza i ekonomiczna , a polityce zagranicznej i wymianie towarow itp juz nie wspominam.

Takze jestem za ale przeciw :)

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze Japończycy chcą nam pomóc w budowie stadionów :decayed:

Stadion Narodowy Made in Japan :polew:

Ale i tak głosuję na tak, ale czy dobrze robie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie zdązymy i nam zabiora. gdyby rządził cały czas Pis to jestem na 100% pewny ze mistrzostw by nie było , bo wiadomo ze wazniejsze od EURO 2012 sa teczki agentów SB, których ujawnienie da nam dostatnie życie , zniweluje bezrobocie , itp,itd.

no ale skoro "władza" sie diametralnie zmieniła to mam cichutka nadzieje ze sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie zabiorą, ale w 2012 nie bedzie gdzie grac, nie mowie juz o dojazdach, obwodnicach - to jest nie realne u nas ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niestety oddałem głos na tak. Narazie wszystko na to wskazuje, że będzie problem ze zrobieniem tego w jakikolwiek sposób, nie mówiąc już o zrobieniu tego wszystkiego perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja głosuje na nie

nie mogą zabrać, bo są plany, żeby na Hutniku zrobili boiska treningowe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...