Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup psa-opinie posiadaczy różnych ras


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

sorrki domjencik za taka podpine:)

nie no spoko-zawsze temat można zmienić i będzie dla każdego :wink4:

Border Collie ... te to są jeszcze tak cholernie mądre, że aż mnie czasami zadziwiają ... Przyjaciółka ma i ten pies na prawdę nie ma wad :)

i ja się zastanawiałem nad tą rasą-znajomy hoduje owce i ostatnio jechałem sobie za nim-typek w aucie,przed nim stato owiec,a Collie biegał dookoła i nie pozwalał im zejść na bok,tylko kierował owce w kierunku,gdzie miały iść-widok dla mnie-niesamowity :wink4:[br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 00:06_________________________________________________

Nie kupuj tylko jamnika , to wredny gnojek :evil:

:wink4:

miałem jamnika-wredny-fakt-z dziećmi trzeba uważać-ten,którego miałem-nigdy nie było wiadomo,kiedy ugryzie,tyle,że problemem była przeszłość psa i warunki,w jakich był poprzednio-pies był niejako adoptowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele lat temy miałem jamnika szorstkowłosego, jak juz mówimy o jamnikach

pies był niesamowicie karny i posłuszny :good: :good: :good:

do tego bardzo ostry jezeli chodziło o inne psy i zwierzyne w lesie

jedyna wada to to ze trzeba je "skubac" z tych grubych wlosów a tego nienawidził i szczerzył kły :evil: :evil: :evil: :evil:

ale fakt, nigdy nikomu w domu nie zrobił krzywdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad Labladorem. Mamy juz drugiego i dla dzieci jest idealny. Pierwszy raz widzę opinie że Labladory są złe dla dzieci :shocked:. Wady- pełno sierści, skłoności do tycia, problemy ze stawami.

Pies cierpliwy, nie wymaga dużej ilości spacerów, ciapowaty, komplatne ozbawony agresji.

Jamniki też posiadamy 2 sztuki - krótkowłosy- indywidualista, jak mu sie coś nie podoba powarkuje, leń i kanapowiec. Problemy- trudny w wychowaniu, problemy z kręgosłupem.

Jaminik szorstki- pies idealny- łatwy w wychowaniu, wspaniały dla dzieci, mądry.

Jamiki bez wzgedu na podrasę śpią w łóżku- TYLKO !!!!!

Shar-Pei- niesamowicie inteligentny, ale bardzo trudny w wychowaniu- ma swój świat i tyle. Dla dzieci nie jest idealny, bo nie lubi jak go sie co chwile tarmosi. Dla mnie to wspaniała rasa, ale odradzam zakup. Mileiśmy Sar-Peri-a przez 2 lata. Kupiliśmy do w roku 2000 kiedy rasa w Polsce była mało znana. Pies był piekny z wyglądu, bo mocno pofałdowany, przez co chorował co chwila. Operacja na oczy, potem operacja pyska, co chwilę na sterydach, bo miał problemy z oddychaniem. Najbliższy dobry weterynarz który znał ta rasę był wtedy w Łodzi, wiec jeżdziliśmy tam czasem kilka razy w miesiącu. Dodatkowo wymaga ogromnej pielegancji- czyszczenie co 2-3 dni specjalnymi kosmetykami. Po 2 latach walki odszedł na zawsze.... Jeszcze raz odradzam, chociaż dla mnie to najwspanialsza i najpiekniejsza rasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukcio ja znam opinie od kilku znajomych którzy mieli labradory i musieli mieć w domu klatki i zamykać psy jak wychodzili z domu bo po powrocie musieliby remontować mieszkanie (kwiatki przesadzone, meble pogryzione) a Golden mimo, że spokrewniony z labradorem to jakiś spokojniejszy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada daj sobie spokój, chyba że na prawdę chcesz to warunek kup mu/jej odrazu współtowarzysza/kę bo ten pies sam zgłupieje, ale na pocieszenie powiem Ci ze haski i tak lepszy od malamuta :good: :good:

a moglbys rozwinac mysl,czemu lepszy od malamuta?? :decayed:

strasznie mi sie malamuty podobaja i mysle nad takim w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma Labradora i muszę przyznać że pies niesamowicie spokojny i przyjazny. Zawsze jak do niego idę to zaczepia mnie z piłką w pysku żeby się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już 2 owczarka kaukaskiego. pierwszego miałem 8 lat, a drugiego mam już 2 lata. wbrew opiniom nie są to złe, psy. Dla rodziny zachowują się jak wielkie maskotki, można z nim praktycznie wszystko robić. trzeba tylko uważać podczas wychowywania, bo maja taki okres ze próbują zdominować. Jeżeli podczas wychowywania pokażesz psu, że właściciel jest silniejszy i ważniejszy to ten pies zapamięta to na całe życie. Będzie podległy i będzie traktować jak przywódce stada. Owczarki kaukaskie są bardzo terytorialne, lubią pilnować swojego terenu. Jeżeli ktoś obcy wejdzie na jego teren to odrazu atakuje, natomiast jeżeli obcy chodzi za płotem to pies nawet nie szczeka, tylko obserwuje. Dobry pies dla kogoś kto potrafi poświęcić czas i szkolić psa. Jeżeli pies ma byc tylko do budy to mogą byc z nim problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do labladorow- to ze niszcza w domu to normalne bo kazdy pies ktory zostanie sam i sie nudzi zrobi rozpierduche,co do agresji- agresywny labek w stosunku do ludzi a tym bardziej dzieci to wynik oszczedzania przez pseudo hodowcow i ich klientow,tzn. lablador w DOBREJ hodowli kosztuje min. 1500zl norma jest cena 2000zl , psy po 300-600zl to szczeniaki pomieszane w pseudo hodowlach i z tego nic normanego nie wyrosnie,reasumujac labek jak najbardziej do dzieci ale TYLKO z dobrej hodowli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam MOPSA , ten piesek , dla dzieci maskotka, dorosłych z radosci moze zalizac na śmierc:D;D, rozpierduche robi tylko jak ząbki mu rosna , pozatym jak jest sam w domu to idzie spac ( w czarnym kolorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 shih-tzu, polecam :good: Niby spokojne poduszkowce, ale jak chcesz się pobawić, to oni też jak najbardziej chętni. Nie niszczą nic w domu, nie śmierdzą a to mega plus, poza tym nie uczulają. Takie przytulanki :> Problemem dla niektórych może być oczywiście ciągle rosnący włos - wizyty u fryzjera co 2 miesiące (jak jest ciepło, my na zimę zostawiamy dłuższe), ale można to opanować samemu;) oprócz tego są dosyć wybredne co do jedzenia, nie są zbyt chętne do długich spacerów, no chyba, że na rękach właściciela :gwizdanie:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 shih-tzu, polecam :good: Niby spokojne poduszkowce, ale jak chcesz się pobawić, to oni też jak najbardziej chętni. Nie niszczą nic w domu, nie śmierdzą a to mega plus, poza tym nie uczulają. Takie przytulanki :> Problemem dla niektórych może być oczywiście ciągle rosnący włos - wizyty u fryzjera co 2 miesiące (jak jest ciepło, my na zimę zostawiamy dłuższe), ale można to opanować samemu;) oprócz tego są dosyć wybredne co do jedzenia, nie są zbyt chętne do długich spacerów, no chyba, że na rękach właściciela :gwizdanie:.

Mamy takiego jedego w domu.

Zgadzam sie w 100%.

Moja 3 letnia corka jest nim zachwycona :wink4:

A jakiego psa polecacie do przyslowiowej budy?

Czesto wyjezdzam na spotkania sluzbowe i wtedy zona zostaje sama.

Chcialbym zeby czula sie troche bezpieczniej ale pies musi byc bezpieczny dla malego dziecka (zeby mu przypadkiem nic nie odbilo....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pies jak nasz owczarek podhalański muszą miec suchy klimat (góry)

na nizinach bedzie sie zle czuł (reumatyzm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocker spaniel w takiej sytuacji jak Ty masz byłby najlepszy, pies średniej wielkości, przeokropnie przyjazny, nigdy nie traci energii (masz ogród, żeby się wybiegał), jeśli dobrze psa wychowasz, nie będziesz miał żadnych problemów.

Jak mój pies je to normalnie możesz ją odsunąć od jedzenia, tarmosić za olbrzymie uszy :decayed: i nic sobie z tego nie robi, nawet nie warknie, a to przy małych dzieciach jest jednak ważne.

Mam już mojego cocker spaniela 5 lat, wadą jest to, że jako szczeniak gryzie wszystko, ale da się pod tym względem tego psa ułożyć.

Następna wada to lenienie się, przez cały rok się praktycznie leni, albo ja mam tylko taki egzemplarz :decayed:.

Jakbyś miał wybierać to radzę brać suczkę, ogólnie łatwiejsza w wychowaniu i bardziej przyjazna, kumpela ma psa z tej rasy i czasami lubi dominować nad domownikami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój spaniel to taki zwykły burak :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

moja Lola go wychowuje, a jak go wychowuje baba, to wiesz co z niego jest, ciota :polew: :polew: :polew:

ale mimo to bardziej slucha sie mnie a nie jej, boi sie za to jak smierci mojej kotki Fifi :good: :good: :good:

która bezpardonowo wskakuje mu na łeb i robi z nim co chce :polew: :polew: :polew:

co 3 miesiace ide z nim do fryzjera i jej strzyzony na zapałke jak owca i wyglada jak parówa :polew: :polew: :polew:

pomine tutaj apetyt tego psa, ale jest jak studnia bez dna, potrafi sie nażrec, zżygac i dalej żrec :wallbash: :wallbash: :wallbash:

ogólnie jest to płochacz, bardzo dobrze zachowuje sie w lesie, jest bardzo silny, wytrzymały no i nie boi sie nawet dzika

:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszal ktos o rasie Tosa Inu ?

jakies opinie ?

mój szef miał kiedyś tego psa. Dla obcych bandyta straszny, znał mnie od szczeniaka ale jak miał ok roku to bez kija w reku na plac nie wychodził nikt jak latał sobie. kiedyś "ukąsił" jednego pracownika w dupsko bo nie zdążył wskoczyć na drzewo :decayed: Ale włascicieli sluchał, powiedzieli kojec i już leciał.

Ja osobiście bym takiego sobie nie kupił, mam jamnika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszal ktos o rasie Tosa Inu ?

jakies opinie ?

mój szef miał kiedyś tego psa. Dla obcych bandyta straszny, znał mnie od szczeniaka ale jak miał ok roku to bez kija w reku na plac nie wychodził nikt jak latał sobie. kiedyś "ukąsił" jednego pracownika w dupsko bo nie zdążył wskoczyć na drzewo :decayed: Ale włascicieli sluchał, powiedzieli kojec i już leciał.

Ja osobiście bym takiego sobie nie kupił, mam jamnika :decayed:

a faktycznie takie wielkie bydle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...