Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wycieraczki przednie


grits

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Valeo Silencio ORI ! od jakiegos roku i do tej pory bylem BARDZO BARDZO BARDZO zadowolony , chociaz cena powala :P Od jakiegos miesiaca sie troche pogorszylo zbieranie wody , ale byc moze mam zle ustawione pioro lub cos , a moze sie juz koncza ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valeo Silencio ORI ! od jakiegos roku i do tej pory bylem BARDZO BARDZO BARDZO zadowolony , chociaz cena powala :P Od jakiegos miesiaca sie troche pogorszylo zbieranie wody , ale byc moze mam zle ustawione pioro lub cos , a moze sie juz koncza ?? :P

Rok używasz wycieraczki i dziwisz się, że zaczęły słabo zbierać ??? Chyba sobie żarty robisz :)

Ja nie wiem jak Wy, ale przeważnie wycieraczki zmienia się po zimie i lecie czyli 2 razy w roku.

Nie ma wycieraczek, których nie podniszczy zima. Guma w wycieraczkach jest przecież dość delikatna i niestety trzeba je wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakie mam, ale wiem, ze Valeo (kupowal mi lukaszr) i od jesieni smigaja - caly czas idealnie zbieraja i eksploatuje je dosc intensywnie. Plynu do spryskiwaczy idzie jakies 10l miesiecznie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valeo Silencio ORI ! od jakiegos roku i do tej pory bylem BARDZO BARDZO BARDZO zadowolony , chociaz cena powala :P Od jakiegos miesiaca sie troche pogorszylo zbieranie wody , ale byc moze mam zle ustawione pioro lub cos , a moze sie juz koncza ?? :P

Rok używasz wycieraczki i dziwisz się, że zaczęły słabo zbierać ??? Chyba sobie żarty robisz :)

Ja nie wiem jak Wy, ale przeważnie wycieraczki zmienia się po zimie i lecie czyli 2 razy w roku.

Nie ma wycieraczek, których nie podniszczy zima. Guma w wycieraczkach jest przecież dość delikatna i niestety trzeba je wymieniać.

Nie robie sobie zartow ,myslalem ze dluzej TAK pozadne wycieraczki wytrzymaja :( Ale pewnie masz racje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie bardziej opłaca się kupować tanie i zmieniać co 3 miesiące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety ostatnio na Valeo się zawiodłem. Jesienią kupiłem w Feuvercie przy Zakopiance Valeo XTRM (coś ponad 110 zł) ale tylko 1 szt. (nie miałem przy sobie akurat kasy) i założyłem od strony kierowcy, za kilka dni od strony pasażera w sklepie motoryzacyjnym dokupiłem na stronę pasażera jakąś podróbkę valeo za ok 30,-. No i co, po ok 2 miesiącach org. valeo zaczęła zostawiać smugi, w tej chwili (ok. 5 miesiąc użytkowania) valeo zostawia smugę taką powiedzmy na 2 palce gzieś w odległości 10 cm od góry i drugą cieńszą przy dole, a ten "no name" wyciera b. dobrze. Nie wiem co to była za firma bo widziałem je tylko w tym jednym sklepie (w Rzeszowie), przy okazji zobaczę. Co do valeo to być może trafiłem na pojedynczy felerny egzemplarz-bo Feuvert to raczej podróbek nie sprzedaje, ale muszę sprawdzić jeszcze jeden egzemplarz tej podróby, bo jeśli ten wytrzymał już prawie pół roku to chyba nie jest taki zły a cena atrakcyjna. Z wyglądu poza brakiem wskaźnika zużycia praktycznie nie różni się od ori valeo. Acha wskaźnik na valeo jest jeszcze OK, szybę mam nową nie porysowaną, a zresztą może w ramach dalszego testu zamienię je teraz miejscami. O efektach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem różne firmy wycieraczek do różnych samochodów

do Landcruisera załadowałem Championa, 1,5 roku offroadu i ciągle cisza i spokój

nie wiem czy u nas są dostępne do audi ale jak się komuś nawiną to gorąco polecam :th:

i proszę dać znać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) to jakie wycieraczki? tanie, czy drogie?

2) jeszcze jedno pytanie: czy podczas pracy wycieraczek wam też stuka w dolnym i górnym położeniu? w moim zbierają jeszcze znośnie ale te odgłosy przy jeżdzie w deszczu 2-3 godziny doprowadzają do bólu głowy

co radzicie zrobić, żeby nie stukało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem różne firmy wycieraczek do różnych samochodów

do Landcruisera załadowałem Championa, 1,5 roku offroadu i ciągle cisza i spokój

nie wiem czy u nas są dostępne do audi ale jak się komuś nawiną to gorąco polecam :th:

i proszę dać znać :wink4:

Popieram CHAMPIONA są bardzo dobre,teraz używam tylko orginalnych z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takich z TESCO za 8zł i nigdy droższych już nie kupię.Powiem szczerze - mówcie sobie co chcecie,płaćcie po 200-300zł w ASO (wasze pieniądze-wasza decyzja) ale ja miałem Valeo,Bosch kosztowały fortunę ,a po 2-3 tygodniach użytkowania piszczały,kwiczały,wyły,mazały . Z ręką na sercu powiem,że te za 8zł zbierają 5 razy lepiej i pracują cichutko więc po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) to jakie wycieraczki? tanie, czy drogie?

2) jeszcze jedno pytanie: czy podczas pracy wycieraczek wam też stuka w dolnym i górnym położeniu? w moim zbierają jeszcze znośnie ale te odgłosy przy jeżdzie w deszczu 2-3 godziny doprowadzają do bólu głowy

co radzicie zrobić, żeby nie stukało?

mi stukało ale jak miałem stary typ wycieraczek

jak zamontowałem aero przestało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod ten temat bo chyba na moje pytanie szkoda zakładać oddzielny topic.

Otóż pytanie mam dość dziwne - może ktoś mi pomóc w identyfikacji moich wycieraczek??

Zbierają świetnie, nie piszczą, mam je od kupna samochodu w kwietniu 2007-w żadnym ze swoich aut nie miałem takich skutecznych wycieraczek.

Tyle że nie wiem co mam założone :/ Nie ma na nich żadnego napisu a jedynie takie złote niewielkie logo z dużą literką N a nad nią taka mała złota kropka. Wiem że pytanie może dziecinne ale jeśli ktoś kojarzy tego producenta to proszę o pomoc.

Auto jest sprowadzone z Francji, wycieraczka nie ma żadnych bajerów w stylu spojlerów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat (ale tez z pierwszej strony)

Własnie dzwoniłem do Wajdemajera (wwka) - mają komplet ramiona (pasażer+kierowca) razem z piórami płaskimi (nie wiem jakie ale cena samych piór to 160zl) za 260zł.

Facet mówi mi wprost - nich nie chciał kupować wybieraczek za 160 zł wiec zachęcamy sprzedając w komplecie z ramionami - dla mnie brzmi całkiem rozsądnie, jutro nabędę i potwierdzę czy to aby nie ściema jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat (ale tez z pierwszej strony)

Własnie dzwoniłem do Wajdemajera (wwka) - mają komplet ramiona (pasażer+kierowca) razem z piórami płaskimi (nie wiem jakie ale cena samych piór to 160zl) za 260zł.

Facet mówi mi wprost - nich nie chciał kupować wybieraczek za 160 zł wiec zachęcamy sprzedając w komplecie z ramionami - dla mnie brzmi całkiem rozsądnie, jutro nabędę i potwierdzę czy to aby nie ściema jaka.

Tak jest żadna ściema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi A4 2002 rok ramiona wycieraczek maja te niestandardowe uchwyty. Mam zamiar zmienic ramiona i wycieraczki na te aero. Czy możecie mi powiedziec jaki jest aktualnie koszt ramion + wycieraczek oczywiscie obie strony kierowca + pasażer. Ceny z ASO i np. z allegro uzywane ramiona bo wycieraczki musza byc nowe. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

właśnie zamówiłem zestaw do przeróbki na AERO o którym pisał kolega wcześniej, kupując zestaw wychodzi dużo taniej, za wszystko zapłacę 270zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...