Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

kolega pawelwor dał super rozpiske właśnie dziś według niej podłączyłem lampke. a jeśli chodzi o te diody 2 czerwone t o jak podłączyłem podświetlanie przycisków z pinu 2 pod regulacje świateł szary kabelek odpowiedzialny za ich podswietlanie to i diody zaczeły sie swiecic. niestety passegner air bag nie moge podłączyc. musze pokombinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się pomieszało wcześniej, bo diody czerwone się świecą i dopiero wczoraj ustawiając usterko w nocy to zauważyłem :decayed:

Od czego więc są piny nr 4 i 7 z mojej rozpiski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panow po przerwie mam pytanko mam lampke jak ARDIAN-bez szyberdachu.I mam pytanko

Na dzien dzisiejszy

Otwieram drzwi zapala sie wszystko,mozna wylaczyc lampki,ale zamykam drzwi to wtedy pala sie te 2 male lampki,podswietlenie przyciskow jest,na 0 nie pali sie nic

I tutaj mam problem na ,,1'' zapala mi sie podswietlenie nog,nie pali sie wogole zadna zarowka w tej lampce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, może trzeba u Ciebie zamienić miejscami plus po otwarciu z plusem stałym? Rozumiem, że próbowałeś tego drugiego podłączenia z mojego schematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. :decayed:

Sprawdziłem w "Sam naprawiam Audi A4" schemat elektryczny (str. 380) i jest tylko do lampki takiej jak moja. Skąd w takim razie wasze są, z a4 b5 na pewno?[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2011, 00:23_________________________________________________Głowię się nad tymi pinami 4 i 7, wiem już że są od lampki airbag, jest ori instalacja do tego, ale w lampce nie widzę takiej lampki. Czy fabryka daje instalację mimo braku lampki airbag off?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Ci powiem na odwrot twoja jest jakas taka dziwna.Ja wyciagalem z polifta 1.8 2000 sedan.A4 b5 rzecz jasna.Moze poprostu dwie szly.

Pawel a moze do mojej masz schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja lampka, wiem tylko że 99rok, numer sprawdzę w przeciągu tygodnia jak nie zapomnę :decayed:http://postimage.org/image/24u63uhus/

Przejrzałem jeszcze raz te schematy i tylko jest ten jeden do mojej:

731ae00b0b558615m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a który kable lub pin w polficie odpowiada za przygaśniecie lampki po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon??miałem ostatnio zware i teraz nie działa mi to jak trzeba;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a który kable lub pin w polficie odpowiada za przygaśniecie lampki po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon??miałem ostatnio zware i teraz nie działa mi to jak trzeba;/

nie ma czegoś takiego w lampce

[TABLE=class: grid, width: 600]

[TD=align: center]Pin we

wtyczce

lampki[/TD]

[TD=align: left]

Funkcja

[/TD]

Ori kolor przewodu

[TD=align: center]1[/TD]

lusterko wewnętrzne z funk. fotochrom

(pod pin 6 we wtyczce lusterka)

[TD=align: center]2[/TD]

czerwone podświetlenie przycisków

szary z niebieskim

[TD=align: center]3[/TD]

stały plus

czerwony z żółtym

[TD=align: center]4[/TD]

airbag

zielony z żółtym

[TD=align: center]5[/TD]

plus po otwarciu drzwi

brązowy z białym

[TD=align: center]6[/TD]

masa

brązowy

[TD=align: center]7[/TD]

air bag

czarny

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakim cudem lampka wie że po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon ma przygasnąć??? musi mieć chyba jakiś plus po stacyjce albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakim cudem lampka wie że po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon ma przygasnąć??? musi mieć chyba jakiś plus po stacyjce albo coś w tym stylu.

lampka dostaje prąd na odpowiedni pin i tyle. Reszta jest realizowana gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka wie że po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon ma przygasnąć??? musi mieć chyba jakiś plus po stacyjce albo coś w tym stylu.

lampka dostaje prąd na odpowiedni pin i tyle

nic z tego nie rozumiem...na jaki pin??widać musi dostać jakiś sygnał.pytam bo od czasu przypadkowej zwary nie działa mi ta funkcja tzn. lampka nie przygasa po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka wie że po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon ma przygasnąć??? musi mieć chyba jakiś plus po stacyjce albo coś w tym stylu.

lampka dostaje prąd na odpowiedni pin i tyle

nic z tego nie rozumiem...na jaki pin??widać musi dostać jakiś sygnał

no w kostce do której podłączasz lampke masz kilka przewodów. Jesli jest tam na odpowiednim przewodzie (pinie) prąd to świeci i jak spada tam napięcie to przygasa stopniowo. Ale sama lampka niema tej opcji w sobie tylko jest to realizowane gdzieś indziej :wink4: panimajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja nic z tego nie rozumiem :kox:

nie mam funkcji pasanger airbag off ani szyber dachu

natomiast mam temperature wnętrza + diody

oto kabelki

1 -pusty

2- szary z niebieskim paskiem

3- czerwony z żółtym paskiem

4-zielony z zółtym paskiem

5-brązowy z białym paskiem

6-brązowy

7-czarny

8-szary z zielonym paskiem

9-czerwony z piałym paskiem

10- brazowy z fioletowym paskiem

11-brazowy z czerwonym paskiem

12- brazowy z niebieskim paskiem

:mysli:

też tak samo mam tylko nie mam tem. wnętrza[br]Dopisany: 02 Luty 2012, 17:30_________________________________________________

tak. tylko że każdy ma swoją wizje podłączenia .ja dzisiaj zaczołem przeróbke tej lampki powiem że dopasować ja idealnie nie jest łatwo i zamiast gąbek zastosowałem listewki które wsadziłem miedzy dachem a podsufitka efekt lepszy lecz musze popracować nad ustabilizowaniem tej lampki by na np. dziurach nie ruszała sie bądz wyskoczyła

jak bede robił to wstawię w te miejsce styropian tak jak robiłem to w feli kiedy montowałem lampkę dla pasażerów ;D

[br]Dopisany: 02 Luty 2012, 17:38_________________________________________________

witam

umnie tez nic sie nie zgadza

pin 1 jest pusty :kox:

oto moja lampka

http://cjoint.com/?1duqQqaiKNe

[br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 16:43_________________________________________________mam orginalna kostke i to by wygladalo tak ale nie jestem pewien :kox:

numery na kostce zaczynaja sie od lewej strony od 1 ( pusty ) do 12

pin 3 = zielono-czarny +

pin 9 = białoczarny +

pin 5,10,12 = czarny -

tak ładnie wyrezałeś u siebie czy to fotka z polifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy ja postaram się zrobić jakiś szablon żeby podłożyć miedzy lampkę i podsufitkę.Dlaczego?Mimo, że mi nawet jakościowo wyszło to i tak jak komuś pokazuje to mówi, że coś nie spasowane-drażni mnie to.Trzeba więc to zrobić porządnie :chytry:

Jeżeli ktoś ma pomysły na to spasowanie to śmiało :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...