Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

z tymi paskami to jest tak: ja je spilowalem pod katem 45st i pozniej polereczka...a moc siwecenia zalezal u mnie jak mocna dopchnelem pasek do przodu szufladki...ja akurat wybralem opcje taka ze swieci tak jak reszta...albo nawet troszke mocniej

Dales dwie male diody czy duzą?na listewke

dalem jedna 5mm i swieci zajefajnie :kox:

mozna zobaczyc zdjecie w moim watku a aucie jak mi to wyszlo

Ja też zawsze daje 5 mm diodę i wszystko świeci bardzo ładnie. Pakuje ją w rurkę termokurczliwą żeby światło się nie rozpraszało i świeci jak oryginał. Fakt przy listwach trzeba się trochę napracować bo jeden koniec 90 stopni i drugi 45 stopni muszą być idealnie gładkie - najlepiej nadaje się do tego filc i pasta automax albo colgate max white :D Wysokie obroty na wiertarce i wszystko wychodzi idealnie - przyznam że zrobiłem już parę takich kompletów i wszyscy są happy.

Ale ta plexa to niewdzięczny materiał do prac ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to ja dalem 2x 3mm i swiecą słabo :kwasny: dam teraz te 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Dominik napisal o tej rurce termokurczliwej...to jest bardzo wazna sprawa bo dizeki niej mam dwie rzeczy zalatwione...

1. nie rozprasza sie swiatło,

2. dioda jest dosc trwale połączona z pleksi

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się do modułu komfortu i sprawdź oznaczenia sterownika w przednich lewych i prawych drzwiach - porównamy modele.

cos moj VAG 908 nie chce sie polaczyc z modulem komfortu :confused4: prawy sterownik w drzwiach ma numer 8E1 959 802B lewy nie wiem bo mam juz zalozony boczek. Probowalem wziasc plus z pinu 6 od iluminacji klamek ale tez nic sie nie swieci a do tego jak podlacze sie pod ten pin to znika podswietlenie przelacznika otwierania/zamykania szyby. :wallbash:

W przednim sterowniku znajduje sie taka sama brazowa kostka jak z tylu do ktorej podlaczalem lampki. Moze w niej gdzies by sie znalazl prad zeby podlaczyc te lampki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi paskami to jest tak: ja je spilowalem pod katem 45st i pozniej polereczka...a moc siwecenia zalezal u mnie jak mocna dopchnelem pasek do przodu szufladki...ja akurat wybralem opcje taka ze swieci tak jak reszta...albo nawet troszke mocniej

Dales dwie male diody czy duzą?na listewke

dalem jedna 5mm i swieci zajefajnie :kox:

mozna zobaczyc zdjecie w moim watku a aucie jak mi to wyszlo

Ja też zawsze daje 5 mm diodę i wszystko świeci bardzo ładnie. Pakuje ją w rurkę termokurczliwą żeby światło się nie rozpraszało i świeci jak oryginał. Fakt przy listwach trzeba się trochę napracować bo jeden koniec 90 stopni i drugi 45 stopni muszą być idealnie gładkie - najlepiej nadaje się do tego filc i pasta automax albo colgate max white :D Wysokie obroty na wiertarce i wszystko wychodzi idealnie - przyznam że zrobiłem już parę takich kompletów i wszyscy są happy.

Ale ta plexa to niewdzięczny materiał do prac ;(

Zrób mi 2 takie komplety ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja się podłączę? :) po ile zestaw dla kubka i tacki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panyy. ... nie śledze wątku, czytałem dość dawno ale wtrące się na chwile :)

Co myślicie o takim rozwiązaniu? :naughty: :naughty: :naughty:

Zajęło mi to może godzine czasu, powiem szczerze... działa bez zarzutu :good: :good: :good:

Rozwiązanie nie jest standartowe ale na pewno łatwiejsze i co ważne działa i wygląda jak Ori!

Załanczam foty:

Podłączenie pod ESP

Dostępne kabelki:

- czarny

- czarny

- brązowy

- niebieski

DSC01953.jpg

Do podświetlenia przecinamy brutalnie dwa ostatnie - :good:

- brązowy

- niebieski

Ja po każdym przecięciu kabla sprawdzałem czy działa podświetlanie i czy działa funkcja ESP - musiałem strzelać, które kable przeciać - trafilem za pierwszym razem :polew:

Krok następny - połączenie czerwonej diody LED, rezystora i dwu czarnych kabelków telefonicznych:

Wybaczcie te izolacje z taśmy, ale nie mialem nic innego :angry:

DSC01966.jpg

DSC01967.jpg

Prowadzenie kabelków - na koniec można siknąć delikatnie czarnym sprayem jeśli komuś przeszkadza siwy nalot kleju:

DSC01965.jpg

Efekt ostateczny... zadowalający rzecz jasna: :cool1: :cool1:

DSC01972.jpg

Część frontowa wizytownika wymaga renowacji - wiadać zadrapania, na szczęście w rzeczywistości o wiele mniej niż na załączonym zdjęciu.

Cóż wiecej... mam nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje za powyższe dzieło - działa bez zarzutu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja zapytam bo już pociągnąłem wszystkie kabelki od kratek i teraz muszę polutować przy włączniku tylko. I w pierwszym poście gdzie jest cały opis są zdjęcia w Lutowanie "kratek" do instalacji w aucie I zaraz to pierwsze zdjęcie. Czy tam są zlutowane dwa kable czyli idąc od lewej strony to 1 i 3??? Czy tylko takie wrażenie jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..we włączniku świateł lutujesz sie do zasilania włącznika pin17 (+) i do masy pin 10 (-) , środkowa i prawa kratka pod włącznik esp , masz o tym post wyżej :gwizdanie:

..w sumie to możnaby zasilić wszystkie kratki z esp :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończłem swoje kratki.

Podłączenie tylko z włącznika świateł troche zabawy przy użyciu druta ale jest ok. :naughty:

Wszysko zrobione w jakąś godzine. Co ciekawe kratki które miałem byłe przygotowane do instalowania---ale oczywiście brak kabla zasiljącego. Zapytam dlaczego czy to taka myśl niemieckich konstruktorów.???????. :angry:

Zabieram się do podświetlania kart i kubka zobaczymy jak będzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się do podświetlania kart i kubka zobaczymy jak będzie :naughty:

no tu to już będzie trzeba wymienić te elementy na wersję z podświetleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazlem na allegro lampke oswietlania kabiny z diodami swiecacymi na wnetrze kabiny za 90zl, doradzcie czy opłaca sie to kupywac czy kupic w aso srodek i wiercic dziury ???? jak to jest z ta przekladka wszystko pasuje p&p i trzeba tylko wywiercic dziury ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazlem na allegro lampke oswietlania kabiny z diodami swiecacymi na wnetrze kabiny za 90zl, doradzcie czy opłaca sie to kupywac czy kupic w aso srodek i wiercic dziury ???? jak to jest z ta przekladka wszystko pasuje p&p i trzeba tylko wywiercic dziury ???????

8E0 919 063 A to numer diodek z aso koszt okolo 60 zł.

Mozesz przelozyc diody z b5 bo sa takie same i wywiercic dziury..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podales mi numer samych diodek ???? kupuje w aso ori diodki wlutowuje je i wierce dziury ????? przeczytalem pierwsze 36stron i calkiem zglupialem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podales mi numer samych diodek ???? kupuje w aso ori diodki wlutowuje je i wierce dziury ????? przeczytalem pierwsze 36stron i calkiem zglupialem :wallbash:

nic nie lutujesz...maja kable z pinami wpinasz i jest :good: zostaje tylko wiercenie, ale to jest 3minuty :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie potwierdzam:) ale mam dla was taką radę piszcie do tych osób co mają blendy z diodami czy sprzedają same diody:)

ja troche sie namęczyłem szukając ale wyrwałem 13 zł wraz z wysyłką, a ASO to 60 zł za 2 diody :polew:[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 11:19_________________________________________________-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS. ma ktoś może zdjęcie pokazujące oświetlenie nad popielniczką (gdy ktoś ma radio 1 din) ewentualnie jak to dorobic :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Zaczynam montować kratki podświetlane i zatanawiam się na jakie napięcie są diody w tych kratkach 12v?. Będę je wszystkie podłączał z przełącznika świateł z przewodu siwo niebieskiego (pin 17).

Tam jest 12v i zastanawiam się czy się nie spalą.

Mam jeszcze jedno pytanko jak zmienia się natężenie świecenia tablicy wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie latwiej przeczytac pare pierwszych stron tematu tam wszystko jest dokladnie opisane z ktorych kabli zasilanie itd, napiecie to 12v, a rozjasnia/sciemnia sie przyciskami + - na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Mam prosbe.

Moze mi ktos sprawdzic i napisac wymiary cup holdera w b6/b7? dlugosc, szerokosc, wysokosc. Chce to wepchnac do s3 8l a tam nie bylo swiecacego na liscie doposazenia.

Bede bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...