Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komuś nie chce się bawić w cięcie plexy i dobieranie odpowiednich diodek mam kilka gotowych zestawów w pełni gotowych do montażu, wystarczy podpiąć tylko plus i minus. Już kilka osób z forum z takimi śmiga. W razie czego pisać PW. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem do ciebie na pw ale nie odpisales, wiec sprobuje tutaj..... jaka cena ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem do ciebie na pw ale nie odpisales, wiec sprobuje tutaj..... jaka cena ????

Sorki musiałem gdzieś przeoczyć, tutaj jest wszystko opisane:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=205561.msg2424187#msg2424187

już 4 zestawy sprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się wreszcie za położenie instalacji pod oświetlenie przestrzeni nóg w mojej A4. Po zebraniu informacji z tego wątku oraz z bezpośrednich rozmów z użytkownikami Bart-S, dominikt1 oraz Rpalka (dzięki!), udało mi się to wyrezać.

Metodę jaką obrałem można nazwać semi-ori: wszystkie 4 lampki były takie jak się montuje z przodu, jednak podłączyłem to pod moduł komfortu. Wszystko działa jak należy - na szczęście nie musiałem zmieniać MK :-D

Niestety nie udało mi się zdobyć na czas czarnej, 16-pinowej kostki do MK (w sumie to zakładem, że będzie) i miałem to dokładać, ale jak już miałem rozebrane auto, to postanowiłem pokombinować, ale o tym za chwilę.

Kilka uwag i informacji, które przydadzą się tym, którzy też postanowią takie oświetlenie wyrezać:

1. To wcale nie jest takie trudne, a efekt pojedynczego zapalania się oświetlenia jest wg mnie znaczeni fajniejszy niż całości na raz ;-)

2. Pin do skrzynki bezpieczników ma nr 000 979 021 (ok. 16PLN w ASO - kabel 0,5 zakończony z każdej strony pinem).

3. W celu włożenia pinu z pkt. 2 należy odkręcić skrzynkę, a następnie przesunąć w prawo taką różową ramkę (o jeden ząbek) - wtedy konektor wchodzi bez problemu. Ja prawie zniszczyłem konektor próbując na początku wepchnąć na siłę ;-)

4. Podłączenie do modułu komfortu. Metoda ori polega na włożeniu 4 pinów (16 PLN) w 16 pinową kostkę (34 PLN), a wszystko w odpowiednie miejsce w MK. Ja ze względu na brak kostki poradziłem sobie w ten sposób:

A4_MK_oswietlenie_przestrzeni_nog.jpg

Kupiłem wcześnie ori piny (w sumie nie potrzebnie - można spokojnie użyć pinów mini ISO od alle-użytkownika radiofabric), które obłożyłem w koszulkę termokurczliwą, a następnie taśmą parcianą. Piny siedzą stabilnie, do tego są spięte razem i jeszcze mocno są ściśnięte gumą wiązki kabli idącej do MK.

5. W celu zamontowania tylnych lampek wyciąłem w PCV ramki przypominające ori uchwyty, a te na opaski zaciskowe do stelaża fotela - przy takim rozwiązaniu można też dowolnie kierować wiązkę światła (postaram się zrobić fotkę).

W sumie zajęło mi to z 5-6 godzin spokojnej pracy, ale satysfakcja ogromna.

Przy okazji położyłem też instalację pod czerwone oświetlenie diodowe przestrzeni nóg podczas jazdy - fotki wkrótce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontować uchwyt na kubki i schowek na drobne ?

Ten plastik nad nimi już ściągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu tego plastiku zobacz z góry i zobaczysz takie małe otwory a w nich zaczepy, płaski mały śrubokręt i wciśnij te zaczepy (2 na kubek i 2 na wizytownik) wtedy ciagnij do siebie i voila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jednocześnie podważając DÓŁ (spód) ramki którą chcesz wysunąć bo NA BANK po środku jest taki występek który zachaczy o radio!!!

Schyl się przy wyjmowaniu, od dołu zobaczysz o czym mówie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę sie wpiąc do lampki oświetlenia wnętrza i który to przewod (ewentualnie jaki kolor), bo nie uśmiecha mi się ciągnąć go z samej góry, a chciałem do niej podłączyć oświetlenie przestrzeni nóg ????? tylko proszę o instrukcję pod B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę sie wpiąc do lampki oświetlenia wnętrza i który to przewod (ewentualnie jaki kolor), bo nie uśmiecha mi się ciągnąć go z samej góry, a chciałem do niej podłączyć oświetlenie przestrzeni nóg ????? tylko proszę o instrukcję pod B6

..przeczytaj dokładnie ten wątek , wszystko jest napisane :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie pod dźwignią do otwierania maski są kostki elektryczne i tam Masz jedną która idzie do podświetlenia wnętrza więc do niej musisz się wpiąć ale nie powiem Ci dokładnie które to kable bo nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował, dzisiaj będe grzebał !!![br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 09:31_________________________________________________zrobione !!! pomarańczowa kostka przy przednim lewym słupku, kolory to czerwono/pomarańczowy i brązowo/biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z pakietem oświetlenie - świecą trzy podświetlenia klamek oprócz klamki od kierowcy. Dokupiłem diodę w ASO, rozebrałem boczek i tu moje zdziwienie bo nie ma końcówki z diodą :wallbash: Jest tylko taki biały plastik który jest podświetlany przez diodę.

A klamki powinny być podświetlone wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z pakietem oświetlenie - świecą trzy podświetlenia klamek oprócz klamki od kierowcy. Dokupiłem diodę w ASO, rozebrałem boczek i tu moje zdziwienie bo nie ma końcówki z diodą :wallbash: Jest tylko taki biały plastik który jest podświetlany przez diodę.

A klamki powinny być podświetlone wszystkie.

Fabrycznie tak - widocznie coś było grzebane. Nie wisi nigdzie luzem czarna wtyczka 2-pinowa? Jeśli nie to sobie dołożysz - potrzebne będą (oprócz diody) wtyczka 2-pin 8D0 972 623 AA, pin 000 979 018 i kabelek o przekroju 0,35mm. Masa to pin 21 w szarej kostce 32 sterownika drzwi. Zasilanie to pin 6 w tej samej kostce (oba piny będą zajęte, mostkujesz się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie spaliła mi się dioda od przycisku esp. Inne rzeczy podpięte pod to samo zasilanie świecą. Mam pod to wpięte 2 kratki wizytownik i kubek. Nie za dużo? Wpięte równolegle. I czy można wymienić tą diodę czy trzeba cały przycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wracając do tematu mam pytanko, co z podświetleniem popiołki w 1 din w b7 wie ktos help!!! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie spaliła mi się dioda od przycisku esp. Inne rzeczy podpięte pod to samo zasilanie świecą. Mam pod to wpięte 2 kratki wizytownik i kubek. Nie za dużo? Wpięte równolegle. I czy można wymienić tą diodę czy trzeba cały przycisk?

nie przesadziłeś czasem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie spaliła mi się dioda od przycisku esp. Inne rzeczy podpięte pod to samo zasilanie świecą. Mam pod to wpięte 2 kratki wizytownik i kubek. Nie za dużo? Wpięte równolegle. I czy można wymienić tą diodę czy trzeba cały przycisk?

nie przesadziłeś czasem :mysli:

Właśnie dlatego pytam czy z tego powodu mi się przepaliło... Wpięte równolegle więc napięcie powinno być takie same. Reszta rzeczy świeci oprócz esp :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...