Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób najlepiej się wpiąć do istniejącej instalacji w drzwiach.

Wpiąć się jakoś do wtyczki lampki czerwonej i stamtąd pociągnąć kabelki do białej czy przeciąć w którymś miejscu kabelki i lutować lub na jakieś złączki, a może jeszcze inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Żeby przeciągnąć przewody z prawej kratki do ESP, trzeba zdejmować schowek? Którędy je przeciągnąć bez partactwa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypadałoby zdjąć, żeby wszystko ładnie tam upchać. Miejsca mnóstwo masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypadałoby zdjąć, żeby wszystko ładnie tam upchać. Miejsca mnóstwo masz.

Dzięki wielkie :hi:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też mam instalacje w swoich kratkach, ale tak gdzieś te przewody wciśnięte, że ledwo co da się kratkę wyciągnąć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o środkowej, czy bocznych? W środkowej jest mega mało przestrzeni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, nad włącznikiem do połowy wyciągnąłem kratkę bo tak napiety przewód, z prawej podobnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie oznaczenie ma wtyczka do oświetlenia podłokietnika? Widzę że mam diodę w podłokietniku, jest gniazdo, przeciągnąłem przewód ale nie chcę łączyć na dziko tylko tak jak fabryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może zdjęcia przepustów kablowych w podłodze, którymi idą przewody od fotela pasażera do MK? Chyba, że przewody jakoś inaczej idą, to też proszę o zdjęcia.

Pozdrawiam

Anbdrzej


I jeszcze pytanko, czy czterema przewodami od zasilania oświetlenia nóg trzeba wchodzić do skrzynki bezpieczników, czy raczej do skrzynki wchodzimy jednym przewodem i mostkujemy go (lutujemy) z czterema przewodami od zasilania? Ciężko chyba będzie zacisnąć pin na czterech przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka na dziś, po nadwoziu kratki podświetlane, w aucie kratki podświetlane ale jest jeden problem pod deską brak wiązki do podświetlania kratek...

Edytowane przez bogesssss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pod ręką numery większych pinów do kostek pod fotelami? Znalazłem tylko mniejsze 000 979 019 E i 000 979 020 E.


Już mam http://a4-klub.pl/index.php?/topic/40186-montaz-foteli-podgrzewanych-i-elektrycznie-regulowanych/page-9#entry4818575


Założyłem ostatnio oświetlenie nóg od razu stosując moduły LED, efekt z tyłu pod fotelami jest dość średni. Ze względu na kształt lampki, dokładniej powierzchni przez którą przechodzi światło, na podłodze nie jest równomiernie rozproszone tylko ma obszary jaśniejsze i ciemniejsze. Kształt powierzchni lampki przypomina w dotyku połączone ze sobą kulki, które działają pewnie jak soczewki i skupiają światło (poniżej foto). Czy są jakieś inne dostępne lampki, które by pasowały w ich miejsce ale miały odbłyśnik taki jak przy przednich lampkach, lub lampkach drzwiowych?

d92d9235f25dbd29med.jpg


Na podłodze wygląda tak:

0013a456f1d50baemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak, przeszlifować całą zewnętrzną powierzchnię aż będzie gładka? Czy wystarczy trochę papierem ściernym zmatowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pod ręką numery większych pinów do kostek pod fotelami? Znalazłem tylko mniejsze 000 979 019 E i 000 979 020 E.

Już mam http://a4-klub.pl/index.php?/topic/40186-montaz-foteli-podgrzewanych-i-elektrycznie-regulowanych/page-9#entry4818575

Założyłem ostatnio oświetlenie nóg od razu stosując moduły LED, efekt z tyłu pod fotelami jest dość średni. Ze względu na kształt lampki, dokładniej powierzchni przez którą przechodzi światło, na podłodze nie jest równomiernie rozproszone tylko ma obszary jaśniejsze i ciemniejsze. Kształt powierzchni lampki przypomina w dotyku połączone ze sobą kulki, które działają pewnie jak soczewki i skupiają światło (poniżej foto). Czy są jakieś inne dostępne lampki, które by pasowały w ich miejsce ale miały odbłyśnik taki jak przy przednich lampkach, lub lampkach drzwiowych?

d92d9235f25dbd29med.jpg

Na podłodze wygląda tak:

0013a456f1d50baemed.jpg

Trzeba było zamówić sobie moduły od Tomnika i miałbyś po problemie. U Mnie już 3 rok latają zero problemów. Całe wnętrze mam nimi oświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie moduły od Tomnika...


Problemem nie są same moduły, bo one świecą ok, dopiero jak światło przechodzi przez plastik to się załamuje i wygląda jak wygląda.

Po spiłowaniu jest już dużo lepiej.

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :) Czy w ori instalacji gdy włącza się lampkę sufitową to te lampki przestrzeni nóg też się zapalają? Czy tylko zapalają się one przy otwartych drzwiach? Mam w planach je dołożyć i myślę jakby było mi to najlepiej zamontować, problem tylko w tym, że mój moduł nie obsługuje tych lampek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...