Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Panowie, w końcu po wielu próbach udało mi się wyrezać oświetlenie nóg, ale mam dwa problemy pierwsze to podłączyłem "+" do bezpiecznika nr 5 jak na rysunku z poprzedniej strony, ale bezpiecznik ten daje prąd tylko przy włączonym zapłonie, a to chyba mija się z celem podświetlenia nóg - ma ktoś na to jakiś pomysł?? Niestety bezpiecznika nr S2 nie udało mi się zlokalizować więc wszystkie 4 lampki podłączyłem pod bezpiecznik nr 5. Drugi mój problem to nieświecące lampki z tyłu czy może ktoś potwierdzić podłączenia tylnych lampek w MK?? Być może schemat z poprzedniej strony jest dobry i ja to źle podłączyłem, ale chce być pewny gdy będę znowu zaglądał pod fotel w moduł komfortu.

Jeśli zaś chodzi o kodowanie MK to w kanale 61 wpisałem wartość 3 wg poniższego opisu (mam korby z tyłu)

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

chyba źle podpiąłeś +ma być na bezpieczniku S2 wklejam to co napisał kolega Bart-s na 10 stronie co do kodowania jest dobrze

Jeśli chcesz fabryczne podświetlenie przestrzeni nóg trzeba dołożyć trochę wiązki pod podłogą. 4 lampki - od każdej dwa przewody. Zasilanie wspólne z bezpiecznika S2 5A. Masy wpinasz każdą w osobny pin w module komfortu (czarna kostka 16-pinowa). Dokładnie jest to pin 6 dla lampki przestrzeni nóg kierowcy, pin 13 dla przestrzeni nóg pasażera, pin 14 lewy tył i pin 5 prawy tył. Fabrycznie oświetlenie pasażerów z tyłu idzie przez czerwoną kostkę pod fotelem (zasilanie przez pin 2 a masa przez pin 3). Dzięki temu rozwiązaniu zapalać się będzie tylko ta lampka gdzie otworzysz drzwi... Koszt lampki w ASO (przód i tył są różne) to 45zł - do tego wtyczka 2 pinowa 10zł. Kostka do modułu komfortu (bo jej nie będzie) ok 15zł. Jeśli Twój moduł komfortu nie obsługuje pakietu oświetlenie (bywały i takie) będziesz musiał także wymienić i ten sterownik (ceny na allegro od 100 do 300zł). Zacznij może od sprawdzenia jaki masz komfort (VAG -> Moduł 46 -> szukaj wpisu 8E0 959 433 X - gdzie X to wersja modułu (jedna literka lub dwie). Jak już sprawdzisz - daj znać - powiem Ci czy sterownik podejdzie...

Opublikowano

mój moduł obsługuje podświetlenie nóg - mam moduł z końcówką AJ, co do podłączenia to zrobiłem to wg tego schematu:

owietlenieaudia48e0.jpg

z tą różnicą że nie podłączałem zasilania do bezpiecznika S2 gdyż nie wiem gdzie go znaleźć (jeśli ktoś by mi w tym pomógł to był bym wdzięczny) tylko do bezpiecznika nr 5 - który też jest opisany na powyższym rysunku (przednie lampki niby trzeba podłączyć właśnie pod niego).

Opublikowano

Bezpiecznik S2 jest to bezpiecznik nr 2 w skrzynce bezpieczników w środku. Przełóż pin z 5 na 2 i już.

Opublikowano

co znaczy w skrzynce bezpieczników w środku?? Bo ja to podpinałem do bezpiecznika w skrzynce, którą widać po zdjęciu "dekla" po prawej stronie deski (oczywiście od jej wew. strony)

Opublikowano

Kurcze panowie, ile macie skrzynek bezpieczników w środku auta? Ja mam jedną, tą dostępną po otworzeniu drzwi kierowcy i zdjęciu dekielka. Tam właśnie bezpiecznik nr 2 jest od podświetlenia. Jeden pin (zasilający) jest obsadzony, drugi trzeba dołożyć.

Opublikowano

ok to już wszystko wiem, postaram się z tym podziałać wieczorkiem, dzięki wielkie

---------- Post dopisany at 23:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:20 ----------

przełożyłem zasilanie z bezpiecznika nr 5 w wolne miejsce w gnieździe bezpiecznika nr 2 (i dołożyłem bezpiecznik 5A) i wszystko jest git (oprócz tylnych światełek, ale dziś nie miałem na nie czasu). Mogę dodać od siebie, że do skrzynki bezpieczników można użyć pinu z wtyczki ISO (pin żeński) - jest on trochę większy, ale po delikatnych modyfikacjach ładnie wchodzi w swoje miejsce.

Opublikowano

ze schematu wnioskuję że podłączenie oryginal podświetlenia nawiewów znajduje sie w prawyn słupku. Miałem dziś podłączyć tak jak z 1 posta ale wydało mi się mało profi .zwłaszcza przy włączniku świateł.

Opublikowano

Oryginalnego punktu zbiorczego oświetlenia nie znajdziesz bo jest on gdzieś w wiązce główenj pod konsolą środkową. Dlatego też możesz wziąć z dowolnego przewodu szaro-niebieskiego, najłatwiej jest właśnie spod włącznika.

Opublikowano

Jakby ktos szukal mam klamki jasne z diodami i pakiet swiatlo biala lampka i czerwona z boczkow pod 4 x elektryke.

To dla bardziej leniwych, ktorym nie chce sie sztukowac :wink:

Opublikowano

udało mi się wszystko doprowadzić do porządku, problem był w tym, że piny w MK były za płytko włożone i nie miały styku. Poprawiłem piny i jest już git. Polecam ten mod wszystkim, którzy mają MK z opcją podświetlania nóg. Choć muszę powiedzieć, że drugi raz bym się już za to nie zabrał - masa pracy zwłaszcza jak trzeba to robić pod blokiem.:facepalm:

Opublikowano

Witam :) zastanawiam sie nad zalozenie klamek podświetlanych ma ktos mzoe fotki jak to wyglada w nocy? oplaca sie bawic w takie klameczki?:) gdzie podpiac kabelki podswietlenia?:) czekam na pomoc i fotki pozdrawiam!

Opublikowano
Witam :) zastanawiam sie nad zalozenie klamek podświetlanych ma ktos mzoe fotki jak to wyglada w nocy? oplaca sie bawic w takie klameczki?:) gdzie podpiac kabelki podswietlenia?:) czekam na pomoc i fotki pozdrawiam!

Zupełnie nie opłacalne, nie widać tego podświetlenia w ogóle. Ja go zrobiłem bo dostałem boczki z podświetlanymi klamkami. Ktoś gdzieś zamieszczał fotki.

Opublikowano

Ja u siebie będę zmieniał głośniki i wygłuszał drzwi i przy okazji zamierzam zrobić podświetlenia klamek sam montując zwykłą diodę i odpowiedni opornik.

Fabryczne podświetlenie jest ledwo widoczne.

Opublikowano

Panowie , może mi ktoś podpowiedzieć pod jakie kable mam się wpiąć ,aby świciły diody w podsufitce, gdzie + gdzie - . Tak aby świeciły razem z podświetleniem przycisków włącznika, po włączeniu światel na pozycjyjne . Wiem , że mogę sie wpiąć pod kable zasilające włączniki lampki. Jestem górnikiem , a nie elektronikiem :) Diody połączyć szeregowo , czy równolegle [2 szt] ? czy może podpiąc każdą z nich oddzielnie ? :) Poproszę tak łopatologicznie. Może jakieś foto :) A4 B7 .

PS. Dodatkowe pytanie. Mam zestaw głośnomówiący Parrot [był jak kupiłem] , ale przy otwieraniu lampki oświetlenia , zobaczyłem , że mam mikrofon w lampce. Oznacza to , że mam gotową instalacje pod głosnomówiący w samochodzie ? Potrzebny jest tylko BT czy jakies dodatkowe bajery ? dodam , że mam RNS-e . Dziękóweczka ;)

Opublikowano

260720121149_1.jpg

<br /><br />

chodzi ci o te diody?

Opublikowano
Panowie , może mi ktoś podpowiedzieć pod jakie kable mam się wpiąć ,aby świciły diody w podsufitce, gdzie + gdzie - . Tak aby świeciły razem z podświetleniem przycisków włącznika, po włączeniu światel na pozycjyjne . Wiem , że mogę sie wpiąć pod kable zasilające włączniki lampki. Jestem górnikiem , a nie elektronikiem :) Diody połączyć szeregowo , czy równolegle [2 szt] ? czy może podpiąc każdą z nich oddzielnie ? :) Poproszę tak łopatologicznie. Może jakieś foto :) A4 B7 . ;)

pin nr 2 w kostce lampki to iluminacja a pin nr 6 to masa

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jakbyś miał problemy z podłączeniem tego układu odezwij się. Mieszkamy w jednym mieście.

Opublikowano

Temat już załatwiony , dzięki podpowiedzi kolegi Góral65. VTG to w końcu LBN czy Łęczna, jest delikatna różnica ;) ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie rezacze mam pytanie .

Chodzi o lampki pod fotelami , czyli oświetlenie nóg dla pasażerów z tyłu po otwarciu drzwi.

Elektryka szyb z tyłu dołożona włącznie ze wszystkimi lampkami diodami i wszystkim co tam świeci i wszystko rychci aż miło .

Lampki z przodu oświetlające przestrzeń nóg dla kierowcy i pasażera miałem fabrycznie .

Zakupiłem lampki pod fotele wraz z uchwytami , wiązkami i kostkami czerwonymi męską i żeńską . Z tego co zdążyłem obadać to posiadam już takie kostki u siebie pod fotelami , więc będzie trzeba tylko przełożyć piny w odpowiednie miejsca z tych kostek które zakupiłem do kostek które mam fabrycznie w samochodzie .

Jak wyczytałem już w tym temacie to plusy z tych lampek trzeba puścić gdzieś do bezpiecznika nr2 w skrzynce bezpieczników a masy z tych lampek do modułu komfortu i to każda z lampek w inny pin.

Roboty na cały dzień :kwasny::thumbdown:

Wiec moje pytanie jest następujące , czy nie można pociągnąć tych wiązek od lampek pod fotelami gdzieś bliżej np: do kostek w słupkach B . Prawy fotel - prawy słupek B , lewy fotel - lewy słupek B. Tak żeby po otwarciu danych drzwi zaświecała się dana lampka tak jak to jest w oryginale. No chyba że ktoś ma jakieś inne rozwiązanie

Wiem że trochę kombinuję ale nie chce mi się znowu rozkręcać pół samochodu dla podłączenia tylko dwóch lampek.

Z góry dzięki za pomoc :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.