Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jak malujesz to musisz okleić odbłyśnik zebyś go nie zamalował a to juz problem.

Zapytaj Miska ile trzeba sie naszukać idealnej taśmy albo kombinowac zeby nie zedrzeć chromu dlatego ja zawsze próbowałem na tej części do malowania ,chodź ona jest jakby mocniejsza od tej z odbłysnika ;)

Co do kierunku to nie powiem,wiem ze juz odwrotu nie bedzie :wink:

Z tą taśmą to loteria. Wszystko zależy od stopnia "wypalenia" odbłyśników. Robiłem tego już sporo pod bixenon, jedne trzymają idealnie, inne na tej samej taśmie odpadają. Najczęściej jest to kwestia przebiegu a raczej ilości km na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test i taśma odchodzi bez chromu. Trzyma się dobrze. Cgrom nie przebarwiony itp lampy raczej z małym przebiegiem bo mimo zmatowionych odbłyśników za soczewką to ona sama idealnie przejrzysta. No ale tak czy siak zarzucam pomysł i wkłady zostają w wersji chrom. Powiększyłem już otwory pod soczewki z q7 i udało się to równiutko zrobić. Nie ma też odprysków chromu przy krawędzi także będzie ok. Przejrzałem kilka fotek audi na czarny wkładach i doszedłem do wniosku, że wyglądają dobrze tylko przy jasnym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na ciemnym lakierze też fajnie wyglądają czarne wkłady.

Ale o gustach i guscikach się nie dyskutuje ;)

Ja jutro, o ile nie będzie padać to zabieram się za cięcie błotników, a lampy wyśle do Gwertego :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat czy rozklejac lampy i wkladac projektory Hella 3 czy zostawic te od Q7 bo tez za***iście swieca, tylko ze te od Q7 nie maja igla luster a te od Bidzia idealne sa, wiec pewnie wiecej swiatla by doszlo hmm :wink: w razie w mam drugi komlet lamp, i auto nie bedzie stalo :decayed:


a i jeszcze pierscienie mocujace musialbym dokupic, w VW 25zl sztuka wiec nie ma tragedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesiah, podjąłbym się ale mam dwa pytania:

- czym skleić klosze lamp?

- czym równo wyciąć [powiekszyć] otwory na większe soczewki?

Jeśli korpus soczewki oprze się o plastik lampy to będzie to równo swiecić czy jakoś trzeba ustawiać soczewkę?

Nie nawidzę partactwa ani jakiejś przesadnej rzeźby, a tym bardziej że będę to robił pierwszy raz to wiadomo jak to może wyjść :grin:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokupowalem jedna lampe na czesci bo zszedl mi chrom od palcow, ale jak chcesz czarne to nie musisz sie martwic o chrom :decayed: ja skleilem masa poliretanowo klejaco-uszczelniajaca, nie powinienem miec problemu z jej rozklejeniem ;)


jak pozbierasz sporo informacji i nie bedziesz sie spieszyl zrobisz dobrze :) ja uzywalem papieru na butelke, ale to mozolna praca, potem uzylem kamienia szlifierskiego na wiertarce, z tym trzeba uwazac bo idzie az sie kurzy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosze lamp możesz skleić klejem wurth k+d bo trzyma dobrze i da sie to później rozkleić w razie czego.

Ja otwory powiększyłem sobie dremelem. Planowałem jego zakup od dłuższego czasu a lampy mnie zmotywowały bardziej:) Mierząc soczewkę od Q7 (3 cale) wyszło idealnie, że wymiar wypada w połowie kropeczek które masz wokół fabrycznych soczewek. Nie szlifujesz ich do końca tylko mniej więcej do 1/2 maks 2/3 ich powierzchni. Z zestawu dremela wziąłem wałek z małym papierem ściernym i zacząłem od tego, że przykładałem go i darłem aż dochodziłem do połowy tych kropek właśnie. Jak już obleciałem wszystkie dookoła zostało mi szlifnąć rogi które zostały między kropkami i wyszedł idealny okrąg. Trochę wyczucia i będzie super. Pierwszy raz to robiłem a wyszło jak od cyrkla.

Swoim lamp jeszcze nie odpalałem bo czekam na przetwornice i żarniki ale ustawiłem soczewki idealnie prostopadle do dołu odbłysku (wkładu lampy). Myślę, że przed sklejeniem kloszy warto to wszystko zamontować i odpalić na próbę. Ewentualnie wprowadzić poprawki i dopiero kleić.

Z tego co słyszałem większa jazda z ustawieniem jest gdy chcesz zgrać promień światła z soczewki do świateł drogowych bo je np zostawiasz jako dopał. Koledzy pisali mi, że jak założysz na pałę to drogowe świecą podaj w glebę czy w niebo nie pamiętam. Mnie to nie dotyczy bo ja zamiast drogowych zakładam ledy i robię sobie światła do jazdy dziennej. Wtedy nie trzeba nic ustawiać bo świecą tak słabo, ze jest to nieistotne.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna drogowa swieci wyzej i zastanawiam sie czy jest sens ladowac ledy do dziennych, mam narazie w kratkach dzienne ktore dodosyc mocno daja, wiec juz sam nie wiem :facepalm: ale jakbym rozklejal lampy to drugi raz robie na tiptop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czarnymi tylko do jasnych to różnie bywa, do ciemnych też jest ok ;) . Ja mam czarne w czarnym, na drugiej granatowej B5 zostały srebrne, a na trzeciej czarnej też srebrne. Wszystko zależy od całego projektu :D

Tutaj masz moje wypociny na nietypowym kolorze:
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/249684-b5-ajm-quattro-ptys-bi-xenon170kmazev25exdp/

do tego ostatnia wspomniana rodzinna z jeszcze świeżym bixem z weekendku :P :

641eaf5751c40ed9m.jpg

i pierwsza wspomniana jeszcze bez bix.

7df4b25c8b32d989m.jpg

Edytowane przez zgredek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawię nie jeżdzę po ciemnemu, więc nie będę inwestował w xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskocze cie ze z Hella 3 można zrobić bihalogen na żarówkę h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie trzeba będzie rozklejać lampy, czego też chciałbym uniknąć, i zrobić miejsce na soczewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hella 3 to takie jak w roomsterze? Jeśli tak to trzeba ciąć, łącznie z obudową od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja właśnie robie lampy i najlepsze to hela intemo sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie da się żadnej soczewki 3 cale wsadzić bez rozklejania. Chyba ze mnie ktoś oswieci ... trzesio w przypadku soczewek które podałeś i tak trzeba rozkleic...

Zgredek roomsrer ma hella ale bi halogen.

Dliwski lekka rzeźba i wchodzi. Mam za sobą takie dwa projekty wiem co mówię.

823941e408c10591081058c9eb857dc1.jpg

Panowie ja właśnie robie lampy i najlepsze to hela intemo sa

Ale najlepsze w czym? W dopasowaniu czy w swieceniu? w odniesieniu do jakiej soczewki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...