Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Z EvoX-R jest jakby więcej światła i linia odcięcia jest jakby ostrzejsza.

Co do hella 3 I intemo to wydaje mi się ze nie ma aż tak bardzo dużej różnicy obydwie świecą w podobny sposób może intemo troszkę lepiej. Ale jest trochę trudniej dostępne.

Aczkolwiek ja do tej pory używałem tylko hella 3 I bylem naprawdę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W evox-r jest pewnie gladkie szklo, dlatego linia jest ostrzejsza i ma niebieska poswiate :) mam te Hella 3 od Ciebie Bidzio ale nie mam kiedy wlozyc ich do drugich lamp, chyba se zmiennie w nich na gladkie szklo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Hella3 tez jest gładkie szkło.

Edytowane przez bidzio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hid retrofit wkoncu przerobka do B5 https://hidretrofit.pl/2015/11/14/audi-s4-a4-b5/ ale czy mnie oczy nie myla, ze hella intemo podeszla bez powiekszania otworu soczewki czy minimalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wsadzić bez powiększania otworu ale trochę to dziwne rozwiązanie bo cześć soczewki jest przyslonieta.

Jeśli ktoś chce to mam chwile wolnego czasu i dwa komplety hella 3 wiec mogę ogarnąć komuś lampy jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidzio żeby te hella 3 zmontować trzeba skracać mocowanie starych soczewek? Te z Q7 jak zmontowalem to ze 3/4 skrocilem, ale mam drugi komplet lamp? te pogonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co teraz nie pamiętam bo jednych nie trzeba było skracać i teraz nie pamiętam czy valeo czy depo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w VW, chcialem kupic te pierscienie mocujace zarnik i gosciu powiedzial ze kosztuja po 80zl za szt :facepalm: Wiec pojechalem do Opla i wyszlo mnie 22,5zl za szt, jakby ktos potrzebowal numer GM czesci w Oplu 12767661

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, nie śledziłem ostatnio wątku. Co ja tam miałem... trochę tego było bo przerabiam sporo na bixenon.

Było.. w B5
seria halogen

seria halogen + czyszczenie lamp i obrócenie odbłyśników - spora różnica po czyszczeniu

seria + hid h7

soczewki bihalogen 3"

soczewki bihalogen 3" na hidzie (tu się zrobiła przepaść do serii + hid)

no i teraz EvoX-r, wsadziliśmy ze znajomym jednocześnie do B5 Fl i S8. Byliśmy w równie wielkim szoku, przepaść do innych, "tunel" świetlny na drogowych taki, że kopara opada+szerokość świecenia. Niestety przy w/w soczewkach trzeba podcinać obudowę w miejscu wyżłobienia pod przetwornicę ori - nie mieści się elektromagnes od przesłony + rezanie samej "otoczki" soczewki. Trochę pracy jest, ale efekt powala. Wszystko w wersjach srebrnych i czarnych było. Jakieś zdjęcia mam jak chcecie. Intemo jedzie mi teraz do Chryslera Pacifici, więc będę miał porównanie jak świecą obydwa polecane komplety + od Bidzia Hella 3 do A3 8l. Więc coś tam porównamy. Przypomnijcie się, bo mogę zapomnieć zdać relację.

Ps. Jakie chcecie zdjęcia? Bo nie bardzo wiem jak mogę to uchwycić żeby oddać efekt.

Ps2. Na retroficie trochę ich poniosło moim zdaniem, lampy zlotowe zrobili, za obłyśniki zamalowane dowodzik przy każdej kontroli leci :D + po co zostawiać tam 2,5" otwór, jak to zaczyna naprawdę dobrze wyglądać dopiero przy dużej soczewce :]

Edytowane przez zgredek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie chcecie zdjęcia?

Najlepiej te z montażu. :wink:

A także te, na których można porównać jakość swiecenia itp, ale to jak już założysz Hella 3 i Intemo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyciagniete z b5 hella classic, maja praktycznie identyczna budowę zewnętrzną jak EvoX-r. Moge pstryknac zdjecia ile jest wycinania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego tworzywa jest mocowanie żarówki w tej soczewce evox-r?

Obecnie najwięcej aut montowane ma soczewki takie jak w najnowszej a4 a3 i wiele bmw.

Jam ktoś potrzebuje jakieś soczewki to pisać mam stały dostęp do wielu typów soczewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o sposób mocowania zarnik bo w sumie widać na zdjęciu,chodzi mi o tworzywo z jakiego zrobione jest to gniazdo w jakie się mocuje palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar przerobić swoje soczewkowe reflektory po lifcie na bixenon. I teraz mam kilka pytań:

1. Czy soczewka z a4 b8 będzie ok?

2. Jak wygląda zasilanie bixenonu, bo teraz mam hidy zasilanie jest ze standardowej wiązki.

3. Oraz, czy długie będą się włączać standardowo? Tzn za pomocą manetki? Czy trzeba coś przerabiać?

Oczywiście spryskiwacze i samopoziom będzie montowany ;)

Edytowane przez Matejus_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka a a4 podejdzie ale ona ma mocowanie na palnik d3s.długie wlaczas normalnie z manetki.zasilanie normalnie dajesz ze swiatel,wymienisz rynki wtyczkę.

Jak coś to mam na sprzedaż takie soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :wink:

Nie rozumiem jeszcze:

wymienisz rynki wtyczkę.

O jaką wtyczkę konkretnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...