Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tuning w skali - Audi A4 1:24 / FotoStory

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak więc powoli może coś zacznę robić z modelem

Ogólne założenia są takie aby zrobić prawie wierną kopie mojego auta

Model Audi A4 B5 firmy Welly - jedyna firma mająca w ofercie model B5

Skala 1:24

Plany:

- zmiana koloru na czarny

- zmiana przednich lamp na gładkie zespolone

- ksenon (na diodach led)

- świecące tylne światła

- pomarańczowe obrysówki w przednich kierunkowskazach

- wyrezanie klapy tylnej US

- obniżenie zawieszenia

- zmiana felg na takie jak będą w moim aucie od sezonu 2011

- kilka zmian jakie pojawią się od sezonu 2011 ale to tajemnica

Być może przyciemne jeszcze szybki, ale pierw muszę dorobić szyby w przednich drzwiach bo ich nie było.

Na razie odpuszczam zderzak S4 przedni z halogenami. Ale będę próbował w przyszłości go zrobić z masy plastycznej.

Zdjęcia seryjne:

852eac8ac487b221m.jpgfd2fd2b1d2adff17m.jpgd5c0811cb7469221m.jpg80991f3bea9e44a5m.jpg

ba8fd83f86686959m.jpgc65c6c4d1de9c6cam.jpgacb3dcd9f504368am.jpg

Etap 1:

Przygotowanie auta to prac, rozebranie na części

72a0221fe48de2f9m.jpgb5f0197808d0d65am.jpg12219c1e44277915m.jpge9dbe2d2438ec9c9m.jpg58b9a3db4471e7ebm.jpg

Etap II:

Pierwsze próby z metodą malowania

Maska - malowane odrazu na stary lakier

Dach - zmatowanie papierem 800

Tylne drzwi - malowane odrazu na lakier, lecz bardzo dobrze przemyte zmywaczem do paznokci

Zdjęcia telefonem, więc jakoś malowania wygląda niestety źle. Metoda malowania będzie taka jak w przypadku dachu. Lecz będzie papier 800, a potem 2000.

cb9525dc2e84ce9bm.jpgbd5d9bda5fbbb770m.jpg

Etap III:

Rezanie przednich lamp gładkich zespolonych. Rozebranie "kloszy"

Plastik z pudełka po płycie CD, wyginany po przez podgrzewanie lutownicą powietrzną. Kolejnym krokiem będzie wycięcie kształtu za pomocą Dremela

64f0e7c67dc02891m.jpgff559bf1078f0b47m.jpg

Kolejno foto z rezania lamp. Od pasażera już gotowa.

Dla porównania zdjęcia w takiej kolejności: stara lampa, nowa i stara razem, nowa lampa

fc5b1354e2c8004dm.jpg6d206311a2fd92a0m.jpgf8ed7d3ab0d9ee02m.jpg

Etap IV:

Rezanie tylnej klapy US

1. Trzeba było zeszlifować nadmiar listwy nad rejestracją itp

ae58f7d2aeeaa3f2m.jpg919b1ba3db3810b4m.jpg3444443d799af7f8m.jpg

2. Nałożenie Poxyliny na klape

5b46d7ad969650f4m.jpga3fcb8cecfc2a3d7m.jpgde9ce544cb3d3611m.jpg

3. Wstępne przygotowanie miejsca na rejestrację (pomniejszona w skali z oryginału). Przymiarka z prostokątem o wymiarach rejestracji

38e403f744551799m.jpgc4653857f21130b0m.jpg3e7be819b8bd098em.jpgbc12389bc55ab22em.jpg

Teraz czekam aż poxylina stwardnieje do końca i zaczynam wygładzać.

Uprzedzając pytania. Poxylina fajnie nadaje się do takich rzeczy, ale nie zastąpi masy plastycznej. Mi na samą klapę nie opłacało kupować się masy do robienia

Etap V:

Rezanie lamp tylnych i przdnich pod instalacje - jak widać na poprzednich fotkach, pod lampą był metal który usunąłem. Po pomalowaniu lampa tylna i przednia będzie świecić

Przy okazji wydać prawie ukończoną tylną klapę bagażnika. Dodatkowo z przedniego zderzaka usunąłem ramkę. tablicy

a2d44537637f6980m.jpgfd2fb3e58984ca48m.jpg3a3e334ec11b8c01m.jpg19c2c20a83f30d3cm.jpg

0156a5ab0da4ab06m.jpge7e1ff8ec78d022em.jpg

Etap VI:

Przygotowanie do malowania - pierwsza warstwa podkładu, następnie papier ścierny wodny 1500 i wygładzenie. Teraz model się suszy.Pójdzie druga warstwa podkładu, zaś wypolerowanie i następnie kolor czarny w 2-3 warstwach, a po nim klar do połysku.

83caebc1f49f03b1m.jpgd5d70e64d884a209m.jpg2fda3a7831e89f86m.jpg458fcb0194474923m.jpg

Etap VII:

Felgi - ręcznie rzeźbione felgi s-line, pomalowane na biało. Kopia felg tych co mam na samochodzie

a952eed3c6f68a63m.jpg29a863ee5e001ef3m.jpg0d8e4a6b7db3440am.jpg

4880688365b3bdadm.jpgac22647f4088efbdm.jpg1e8db2357a7f6d59m.jpg

Etap VIII:

Auto pomalowane - podziekowania dla Wujek_West za pomalowanie modelu w profesjonalnej komorze lakierniczej.

Starałem się pokazać na 3 pierwszych zdjęciach jakość malowania,ale zdjęcia robione telefonem więc ciężko

142ac4e0ab65635bm.jpgf0497c5f15f4148dm.jpg57d0a02ae9d8cb78m.jpg

899bb44f20b6ea67m.jpgfab44680de85a088m.jpg190677b7b3f8ee68m.jpg

Etap IX:

Pierwsze przymiarki. Bez lamp, ale z felgami.

Jest wysoko !! Zaraz będzie rezana gleba i niższy profil opon

Zdjęcia zaś robione telefonem, wychodzi kiepska jakość ale cóż. Jak skończę to zrobię porządne foty lustrzanką

d55898ec2379a5d8m.jpg6bd4401fa3eacebem.jpg8d033adc5a2b0888m.jpgcd4bee4c62a43811m.jpg

Etap X:

Jest gleba

Model siedzi niżej. Z tyłem problemów nie było, w przodzie musiałem spiłować łeb śrubki trzymającej drzwi bo opona się na niej opierała. Opiera się nadal, ale to już by trzeba przerabiać trochę drzwi.

Jeszcze zetnę trochę gumy i oponki zrobią się nisko-profilowe więc będzie ok

ea78ac26c55f0b65m.jpg18cc6f619f2123c7m.jpg55aa398d1a0c5bfdm.jpg207a0e0cc99b8cbcm.jpg

Dalsze prace trwają. Będe wrzucał foty :D

Opublikowano

Dobra zajawka, jeszcze jak by był zdalnie sterowany :evil: załóż mu elektryke na tył bo pewnie miał korbki :decayed: noi progi w kolor nadwozia :decayed:

Opublikowano
:decayed: Poobserwuję :good:
Opublikowano

za***isty plan ;d :good: :good: :good:

będę bacznie obserwował ;P

pozdrawiam i życzę udanych modów ;D

Opublikowano

miałem kiedys taka zajawke , git robota :good:

Opublikowano

Bardzo fajna zajawka :kox::good:

Opublikowano

Ciekaw jestem jaki będzie efektu końcowego :kox:

Opublikowano

to ja mam nieco wieksze i zdalnie sterowane :wink4:

e2efc7cca6d14aa9m.jpg

c269f60480860ce0m.jpg

Opublikowano

:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

fajny pomysł

Opublikowano

to ja mam nieco wieksze i zdalnie sterowane :wink4:

e2efc7cca6d14aa9m.jpg

c269f60480860ce0m.jpg

przerabiałeś ją ? bo koła są jakby z Subaru STI :mysli:
Opublikowano
  • Autor

Kolejno foto z rezania lamp. Od pasażera już gotowa.

Dla porównania zdjęcia w takiej kolejności: stara lampa, nowa i stara razem, nowa lampa

fc5b1354e2c8004dm.jpg6d206311a2fd92a0m.jpgf8ed7d3ab0d9ee02m.jpg

Opublikowano

to ja mam nieco wieksze i zdalnie sterowane :wink4:

e2efc7cca6d14aa9m.jpg

c269f60480860ce0m.jpg

przerabiałeś ją ? bo koła są jakby z Subaru STI :mysli:

oj przerabiałem, a felgi jak felgi :tongue4:

!Tommy fajna robota, kiedys szukałem własnie małej b5, ale udało mi sie jedynie dorwac b6 :confused4:

Opublikowano

Super :good:

Tylko co zrobisz ze zderzakiem od eSy :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Super :good:

Tylko co zrobisz ze zderzakiem od eSy :decayed:

narazie niestety nic, zrobie narazie bez zderzaka. pozniej moze uda mi sie wymodelowac go jakos w masie, a jak nie to poprosze kogos o pomoc. w chorzowie jest spoko gościu, robił mi od podstaw felgi do auta. ale felgi pokaze za jaaaaakis czas :D[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 13:16_________________________________________________druga lampa zrobiona :)

teraz robie klape US :D

Opublikowano

napisy z tylnej klapy pozrywaj i udaj sie na chipa

Opublikowano
  • Autor

Etap IV:

Rezanie tylnej klapy US

1. Trzeba było zeszlifować nadmiar listwy nad rejestracją itp

ae58f7d2aeeaa3f2m.jpg919b1ba3db3810b4m.jpg3444443d799af7f8m.jpg

2. Nałożenie Poxyliny na klape

5b46d7ad969650f4m.jpga3fcb8cecfc2a3d7m.jpgde9ce544cb3d3611m.jpg

3. Wstępne przygotowanie miejsca na rejestrację (pomniejszona w skali z oryginału). Przymiarka z prostokątem o wymiarach rejestracji

38e403f744551799m.jpgc4653857f21130b0m.jpg3e7be819b8bd098em.jpgbc12389bc55ab22em.jpg

Teraz czekam aż poxylina stwardnieje do końca i zaczynam wygładzać.

Uprzedzając pytania. Poxylina fajnie nadaje się do takich rzeczy, ale nie zastąpi masy plastycznej. Mi na samą klapę nie opłacało kupować się masy do robienia

Opublikowano

fajna b5 :)

a hidy ma? :polew:

Opublikowano

Pooglądam te modele na ich stronie i po 45 zł są bardzo dokładne a te poniżej 40 zł jak np. a4 troszkę gorsza jakoś a szkoda :( Ale projekt zajefajny też zamawiam :)[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 18:28_________________________________________________http://www.motofanshop.com/modele-samochodow-audi.html?marka=audi&sort=1a&page=2

Opublikowano

Widzę kiera trójramienna jest :naughty: fajna zabawa czekam na dalsze postępy :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.