Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A może ktoś podpowie jak dygnąć zapłon w 1.8T? bo nigdzie nie mogę znaleść konkretów :gwizdanie:

Lemmiwinks, Custom Code -na pewno w B6 :wink4:
  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 783 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

jakie świece naj lepiej wsadzić do AEB na dużym doładowaniu.?

dedykowane

Opublikowano

stopień zimniejsze

Opublikowano

jakie świece naj lepiej wsadzić do AEB na dużym doładowaniu.?

NGK PFR7Q. Dedykowana platyna jednoelektrodowa.

Opublikowano

jakie świece naj lepiej wsadzić do AEB na dużym doładowaniu.?

NGK PFR7Q. Dedykowana platyna jednoelektrodowa.

Ja mam u siebie platynówki NGK i powiem że są :good:

Opublikowano

jakie świece naj lepiej wsadzić do AEB na dużym doładowaniu.?

NGK PFR7Q. Dedykowana platyna jednoelektrodowa.

a nie czasem 6Q?

Opublikowano

jakie świece naj lepiej wsadzić do AEB na dużym doładowaniu.?

NGK PFR7Q. Dedykowana platyna jednoelektrodowa.

a nie czasem 6Q?

a 7Q nie sa czasem o stopień zimniejsze ??? :mysli:

Opublikowano

faktycznie. 7Q w NGK są zimniejsze. nie byłem pewny jakie brałem ostatnio w biedronce

Opublikowano

7Q to są świece z s4/rs4 dlatego o stopień zimniejsze. Do seryjnego AEB idą 6Q.

Opublikowano

do S4 też są 6Q. teraz jak wymieniałem to wsadziłem z RSa i tam jest 7Q.

Opublikowano

czyli lepiej o stopień zimniejsze?? a są platyny np więcej elektrodowe które były by jeszcze lepsze??

Opublikowano

do S4 też są 6Q. teraz jak wymieniałem to wsadziłem z RSa i tam jest 7Q.

racja źle popatrzyłem

czyli lepiej o stopień zimniejsze?? a są platyny np więcej elektrodowe które były by jeszcze lepsze??

jak bedziesz używał często pełnej mocy i nie będziesz jezdził na krótkich odcinkach to jak najbardziej. Świeca wieloelektrodowa nie będzie lepsza. Ładuj te NGK 7Q i będziesz miał spokój na długi czas.

Opublikowano

Czyli do AEB przy dużym doładowaniu najlepiej założyć NGK PFR7Q które są o stopień zimniejsze od fabrycznie dedykowanych świeć, a jak wygląda sprawa świec boscha F5DPOR do tego silnika??

Opublikowano

teoretycznie powinny mieć tą samą ciepłotę co 7Q są o stopień zimniejsze od ngk BKR-7E a one miały podobną specyfikację do 6Q. Angole po posadzeniu GTRS na tym latają.

Opublikowano

Czyli do AEB przy dużym doładowaniu najlepiej założyć NGK PFR7Q które są o stopień zimniejsze od fabrycznie dedykowanych świeć, a jak wygląda sprawa świec boscha F5DPOR do tego silnika??

F5DPOR podobno najlepiej do 1.8T.

Kazdy kto probowal odczul roznice na + w pracy silnika.

Jak bede zmienial swiece to tez chyba przetestuje.

Opublikowano

Wkłada się świecę przejażdżka i potem wykręca się świece i się je czyta. Po kolorach i osadzie można przeczytać czy świeca jest za zimna lub za gorąca dla danego setup-u. Zimniejsze świece mają ten minus że na zimnym silniku szczególnie w zimie silnik na biegu jałowym nie pracuje tak czysto jak na zwykłych świecach dedykowanych.

1 elektroda w zupełności wystarcza, więcej elektrod to zbędny bajer, bo wszystkie mocne jednostki jeżdżą na 1 elektrodowej.

Opublikowano

na gorący silnik chcesz wykrecac świece ?

Opublikowano

żeby nie przykręcać to wiem ale czemu nie wykręcać ? :wtf:

Opublikowano

bo mozna wykrecic razem z gwintem

Opublikowano

pierwsze słyszę :mysli: ale człowiek uczy się całe życie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.