Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam takie pytanie, czy przy zrobionym Fmicu Tp Dp wymiana wtryskow na wieksze (mam seryjne) coś da? Turbo zostaje poki co w serii ale będzie korekta programu. Silnik AVJ.

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

czy o wtryskach pomyśleć dopiero przy zmianie turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jesli stare nie pętlą to raczej nic nie da, skroci ci czasy wtryskow ale ogolna dawka paliwa zostanie ta sama, mozesz poczekac do zmiany turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa zmiana wtrysków da dużo bo bedzie można wyżej podciągnąć na seryjnym turbo(skróci to też jego żywotność), ale koniecznie trzeba zrobić korektę programu, bo bez tego będzie Ci zalewać silnik na wiekszych wtryskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już sam nie wiem...:facepalm: Łukasz, Ty u siebie wymeiniałeś ? Jakie wtryski pasują bez żadnego rezania poza tymi z Bexa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak predzej skonczy sie turbo, wiec skoro i tak bedzie turbo zmienial to moze poczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już sam nie wiem...:facepalm: Łukasz, Ty u siebie wymeiniałeś ? Jakie wtryski pasują bez żadnego rezania poza tymi z Bexa ?

S3 8L,TT najlepiej z silnika BAM

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

Ale jak zamierzasz zmieniać turbo to się wstrzymaj z wtryskami bo szkoda kasy na robienie softu x2.

A jakie turbo planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś mocnego, napewno jakiś Garrett, nie wiem czy uda mi się projekt zakończyć w tym roku ale postaram się. Tak apropo wiem że było poruszane to nie jeden raz ale czy dobrze jest wymienić DV na mocniejszą niz jest w serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek na tą chwilę do 200Ps dasz radę na seryjnych wtryskach aczkolwiek i tak napisałeś że chcesz robić korektę softu wtedy zmieniasz wtryski na większe i robisz korekte. bo jesli jej nie zrobisz będą zalewać. nie ma co ciągnąć seryjnej suszarki na maksa chyba ze w niedługim czasie przymierzasz sie do wymiany wtedy możesz pompować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was do czynienia z Garrett GT28 ? to tak przy okazji pytam.

---------- Post dopisany at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany at 23:03 ----------

Bartek na tą chwilę do 200Ps dasz radę na seryjnych wtryskach aczkolwiek i tak napisałeś że chcesz robić korektę softu wtedy zmieniasz wtryski na większe i robisz korekte. bo jesli jej nie zrobisz będą zalewać. nie ma co ciągnąć seryjnej suszarki na maksa chyba ze w niedługim czasie przymierzasz sie do wymiany wtedy możesz pompować

Dawid wiem, ale przy okazii roboty chcę wiedzieć co jeszcze jest do zmiany, aby później została tylko turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś mocnego, napewno jakiś Garrett, nie wiem czy uda mi się projekt zakończyć w tym roku ale postaram się. Tak apropo wiem że było poruszane to nie jeden raz ale czy dobrze jest wymienić DV na mocniejszą niz jest w serii ?

Oczywiście że tak, najlepiej na FORGE 007. Ja mam taką. Można znaleść tanio używki w UK. Przy większej mocy najlepiej jeszcze w tej DV wymieniż sprężynkę na żółtą zamiast zielonej, a przy dużej mocy na czerwoną. Czerwona najmocniejsza trzyma bardzo duże doładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja suszarka i tak mocno pompuje, widziałeś logi chyba ? :wink:

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ----------

Chcę coś mocnego, napewno jakiś Garrett, nie wiem czy uda mi się projekt zakończyć w tym roku ale postaram się. Tak apropo wiem że było poruszane to nie jeden raz ale czy dobrze jest wymienić DV na mocniejszą niz jest w serii ?

Oczywiście że tak, najlepiej na FORGE 007. Ja mam taką. Można znaleść tanio używki w UK. Przy większej mocy najlepiej jeszcze w tej DV wymieniż sprężynkę na żółtą zamiast zielonej, a przy dużej mocy na czerwoną. Czerwona najmocniejsza trzyma bardzo duże doładowania

szukałem Forge 007 ale nie ma nigdzie nawet na allegro. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widziałem ale późno wstaje... nad inna Dv warto pomyśleć bo nie wiedomo nawet czy ta jest sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale przy okazii roboty chcę wiedzieć co jeszcze jest do zmiany, aby później została tylko turbina.

FMIC, DP, DV Forge, TIP, wtryski, pełny wydech, dobry stożek no i turbo. Na seryjnych tłokach wyciśniesz max 270-280 koni. Piszą że max wytrzymują 250kucy, ja słyszałem o przypadku gdzie popłynęły przy 240koni (ktoś musiał cały czas dawać w piz*e).

Koniecznie zaopatrz się w nowy dwumas (może być jakiś jednomas0 i mocniejsze sprzęgło. Ja mam seryjne nowiutkie sprzęgło i już lekko się ślizga przy 285 niutach i jakichś 190koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorę to pod uwagę, ale jak wymienić to juz na jakąś dobrą... ja słyszałem same dobre opinie właśnie na temat FORGE 007 ae u nas z dostępnościa takich rzeczy jest cienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja suszarka i tak mocno pompuje, widziałeś logi chyba ? :wink:

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ----------

Chcę coś mocnego, napewno jakiś Garrett, nie wiem czy uda mi się projekt zakończyć w tym roku ale postaram się. Tak apropo wiem że było poruszane to nie jeden raz ale czy dobrze jest wymienić DV na mocniejszą niz jest w serii ?

Oczywiście że tak, najlepiej na FORGE 007. Ja mam taką. Można znaleść tanio używki w UK. Przy większej mocy najlepiej jeszcze w tej DV wymieniż sprężynkę na żółtą zamiast zielonej, a przy dużej mocy na czerwoną. Czerwona najmocniejsza trzyma bardzo duże doładowania

szukałem Forge 007 ale nie ma nigdzie nawet na allegro. :kwasny:

Słabo szukasz tu masz ich pełno: nowe, używki, sprężynki, zestawy serwisowe do tych DVłek

dv forge 007 | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale przy okazii roboty chcę wiedzieć co jeszcze jest do zmiany, aby później została tylko turbina.

FMIC, DP, DV Forge, TIP, wtryski, pełny wydech, dobry stożek no i turbo. Na seryjnych tłokach wyciśniesz max 270-280 koni. Piszą że max wytrzymują 250kucy, ja słyszałem o przypadku gdzie popłynęły przy 240koni (ktoś musiał cały czas dawać w piz*e).

Koniecznie zaopatrz się w nowy dwumas (może być jakiś jednomas0 i mocniejsze sprzęgło. Ja mam seryjne nowiutkie sprzęgło i już lekko się ślizga przy 285 niutach i jakichś 190koni

Łukasz nie działa Twoj link ale czy też masz AVJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klikam i działa. Wpisz w przeglądarce ebay.co.uk i wyszukiwarce na ebayu : DV forge 007:wink:

Ja mam BFB ale to to samo tylko inny ECU i zmieniony układ podciśnieniowy, reszta ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabasko, jak chcesz to mam Forgea 007

Stan bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...