Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kupiłem niedawno a4 b5 1.8t aeb quattro. Chciałbym wyciągnąć z niego ok. 230-250KM. Wydech jest już zrobiony (3" downpipe i dalej 2.75") zrobie FMIC i dolot ze stożkiem. i teraz pytanie brzmi jakie wtryski do tego potrzebuje? seryjne wystarczą czy trzeba zmieniac? jeśli tak to na jakie? i drugie pytanie jakie turbo bo wiem ze k03 nie da rady... jakie i z czego założyć turbo? jakiś kolektor podejdzie czy trzeba jakiś przerobić? pozdr

ps. czytałem temat ale jest baaardzo długi i nie wiele znalazłem... z góry dziekuje za odpowiedzi :hi:

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 781,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Słabo czytales ;)

Opublikowano

może podpowiesz gdzie to znalesc? bo temat ma 130stron i ciężko trochę...

Opublikowano

Wtryski 440ccm. Frontcooler. Dv forge007. Turbo GT2X. Mocne sprzeglo. Sztywny dolot.

Kolektor ssacy pod turbo i dp. Na poczatek tyle. Reszta wyjdzie w praniu.

Opublikowano

Panowie ile trzeba metrów tej tasmy zeby owinąć cały dp wzdluzny?

TKANINA TAŚMA TERMOIZOLACYJNA 3x50mm 1250stC (3352431301) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

powoli robi się gorąco, już wiem dlaczego ludzie owijają, topi mi sie powoli przewód w peszlu 15cm od dp ktorym idzie + z alternatora

Opublikowano

5-6mb wystarczy na downpipe,

najlepiej jak wymontujesz dp i owiniesz go taśmą na mokro

---------- Post dopisany at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ----------

PS: jakby co to mam wtryski 380cc/3bar

Opublikowano

robił ktoś swapa układu hamulocwego do B6 z B7 2.0 T? Czy można pozostać przy dwumasie przy większej mocy i większych niutkach, czy pozostaje tylko jednomas? :hi:

Opublikowano

mozna zalozyc dwumase sprzeglo docisk od AVFA 1.9tdi

Albo tylko dwumase + sprzeglo gocisk 2.6 V6

lub jakies wytwory z LT-eka i wtedy spokojnie moc pod 280 koni i 390nM

Opublikowano

dzięki za podpowiedż:hi:

Opublikowano

Czy ktorys z zaworow z poniższego schematu ma wpływ na spadek doładowania i nizsza moc?

audi1u.jpg

Opublikowano

ma ktoś jakiś patent na dyskretny wlot na masce tak żeby powietrze dmuchało bezpośrednio na turbo i kolektor? przydało by się coś takiego na lato ale żeby też nie wyglądało jak wioska, coś co nie będzie się rzucało aż tak w oczy

---------- Post dopisany at 14:57 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ----------

coś takiego, tylko że po jednej stronie by wystarczył rzecz jasna w 1.8t

NISSAN GT-R GTR 07+ WLOT WLOTY NA MASKE (3359532793) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

na czarnej masce w ogole nie rzucałby się w oczy

---------- Post dopisany at 15:01 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

3317230790

na allegro 4 stówki sztuka może w serwisie ASO Nissan byłoby taniej

Opublikowano

Myślisz, że to by dużo turbine schłodziło ??

Opublikowano

turbine moze nie duzo ale na pewno pare stopni mniej pod maską by było z powodu dodatkowej wentylacji szczegolnie chodzi o trase, a tam potrafi byc gorąco... przynajmniej była by jakaś cyrkulacja i przeciąg

zasada taka sama jak w mocnym kompie, jeden dodatkowy wolnoobrotowy wentylator z przodu obudowy, ktory wtlacza chlodne powietrze moze znacznie poprawic chlodzenie calej obudowy

Opublikowano

W obudowie komputerowej podstawa to akurat wyciąg z budy ;)

Nie lepiej zdemontować osłone silnika z dołu?

Opublikowano

oslony juz dawno nie mam :)

zreszta jej brak niewiele daje bo jak wiadomo gorace powietrze idzie do gory wiec wraz sie tloczy wszystko pod maske a tak może byłby jakiś ciąg co by to wytłoczył właśnie pod spód

Opublikowano

no masakra teraz w lecie jeszcze jak klime załączę to jakbym ADRem jechał

Opublikowano
mozna zalozyc dwumase sprzeglo docisk od AVFA 1.9tdi

czy ten zestaw podejdzie plug&play do 1.8T ? Czy będzie trzeba cos kombinować ?

Opublikowano
oli a jakie te inne furki sa ?

Leon 2.0 zrobiony na 200 , astra 1.9 ctdi 195ps , 1.8t q 170 + soft

Niby nie jedzie a jakos jedzie:facepalm:

Opublikowano

Pany...ile to ma kuca i nM na "oko" :) masa 1540kg

Opublikowano
Czy ktorys z zaworow z poniższego schematu ma wpływ na spadek doładowania i nizsza moc?

http://img571.imageshack.us/img571/7055/audi1u.jpg

Cały ten układ może mieć wpływ jak jest nieszczelnosc albo któryś zaworek nie działa jak trzeba

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

mozna zalozyc dwumase sprzeglo docisk od AVFA 1.9tdi

Albo tylko dwumase + sprzeglo gocisk 2.6 V6

lub jakies wytwory z LT-eka i wtedy spokojnie moc pod 280 koni i 390nM

A to 2.6 v6 sprzeglo i odcisk to z jakiego auta? No i graty z avf pasują do BFB?

---------- Post dopisany 04-07-2013 at 00:43 ---------- Poprzedni post napisany 03-07-2013 at 23:11 ----------

A mozna zostawic dwumas z BFB i dac sprzeglo z AVFa, rok temu dawalem nowy dwumas i sprzeglo a boje sie jak polece 220-230kucy i ponad 300Nm to mi sie to sprzeglo wysra. Co proponujecie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.