[B6 AWX] Dziwne zachowanie na 4 biegu

Siwy

Panowie cos sie zaczelo dziwnego dziac z moja A4. Jadac na 4 biegu od okolo 2600 obrotow silnik szybciej sie wkreca (nastepuje gwaltowniejszy wzrost obortow) i przy okolo 3600 obrotow powraca do okolo 3000 obrotow i juz jedzie normalnie.

Mial juz ktos taka sytuacje :?:

Mialem nakrecic filmik i zapomnialem. W weekend postaram sie zrobic jak do tego czasu problem sie nie rozstrzygnie.

tez tak myslalem ale dziwne ze na nizszych biegach sie tak nie dzieje, a to wystepuje przy calkowicie puszczonym pedale sprzegla

Jak nie chcesz wymieniać sprzegła to pozostaje ci jeździć do 300 obrotów - przynajmniej na jakiś czas :wink4:

Albo bez wyprzedzania i gwałtownego przyspieszania. Nie martw się i ciesz że to nie dwumas!!! Tak na marginesie, jeszcze nie masz tak źle, jak ja miałem sprzęgło do wymiany w moim starym poczciwym fordzie :) to objawiało się to tym że musiałem ruszać jakieś 5 sekund przed zmianą świateł zeby kierowcy za mną mnie nie obtrąbili, a najlepsze było na autostradzie.... szedł do 120km/h dalej już tylko obroty się zwiększały, więc nie masz jeszcze tragedii :decayed: :decayed: :decayed:

Nie martw się i ciesz że to nie dwumas!!

Tylko jak już będzie wymieniał sprzęgło to warto za jednym zamachem wymienić dwumas ;)

Jak jeszcze dwumasy nie wymieniał, a i przebieg już sporawy to ja bym wymienił. Bo potem to dojdzie koszt ponownej roboty :no:

Kiedyś czytałem artykuł o dwumasach. Podobno koszt produkcji tej części to są grosze w porównaniu z ceną zakupu w sklepie :wallbash:

Itak nakręcamy portfele hurtownikom itd itp :kwasny:

A jak sprzeglo slizga to trzeba wymienic cale, nie mozna by wymienic samej tarczy albo docisku albo czegos innego co co powoduje slizganie :?:

jezeli sprzeglo sie slizga to z reguly wina albo docisku albo zuzytej tarczy.

jezeli jest zuzyta tarcza, wtedy docisk rowniez zwykle dobiega zywota,

jezeli przyczyna jest docisk, tarcza z reguly przez to jest zuzyta i przepalona.

nie warto oszczedzac, poniewaz itak w krotkim czasie bedzie trzeba wymienic nie tylko niewymieniony element, ale i wymieniony.

do tego, warto wymienic dwumasa.

jezeli sprzeglo sie slizga to z reguly wina albo docisku albo zuzytej tarczy.

jezeli jest zuzyta tarcza, wtedy docisk rowniez zwykle dobiega zywota,

do tego, warto wymienic dwumasa.

Dokładnie to samo mi powiedział mechanik, też miałem podobny objaw jak kolega. Wymieniłem sprzęgło i dwumas i puki co mam spokój.

Zanim zaczniesz wymieniać sprzęgło i dwumasa poczytaj:

I do dzisiaj mam spokój :tongue4:

I tutaj:

Jak nie pomoże to dopiero wymieniaj :gwizdanie:

oczywiscie mozna sprobowac przypalanki.

Balbym sie troche to zrobic.