Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Drgania silnika na postoju


baska240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,podczas postoju silnik wpada w drgania,nie zawsze ale jednak.Co może być przyczyna?Nieraz drgania są silniejsze czasem słabsze.Przy niższych temp. zdarzały się częściej i były silniejsze...Każdy mechanik chce co innego wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo i jako mechanik stwierdzam ze to wina koła 2umasowgo ponieważ gdyby to była wina poduchy to by trzepało cały czas niezaleznie czy jest zimno,ciepło czy skwar na dworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym stawiał na poduszki, łatwiej je sprawdzić w jakim są stanie bo czasami wystarczy je obejrzeć dokładnie bez wyciągania i będzie wiadomo czy są zużyte czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie pojawily ostatnio drgania,ale jak jade np po kostce brukowej stane drgania sa mocne ,generalnie jak wskocze na jakies dziury to potem sa drgania.Czyli jakby poduszka,zerkne plecionke jeszcze.Nieraz wogole nie ma(jakies 70%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie powoli zbliża się wymiana poduszek pod silnikiem. Z tego co zauważyłem mam minimalne drgania, najbardziej po odpaleniu silnika są odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie tylko galka i delikatnie silnik ale ewidentnie strona silnika nad poduszka pasazera(ta pod turbo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przyczyn moze byc kilka,warto sprawdzic rolke alternatora i napinacz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po dodaniu gazu drgania ustają to są to najczęsciej poduchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli drgania pojawiają się w przedziale 1700 - 2200 rpm zarówno na postoju jak i podczas przyśpieszania?? To też poduchy czy może coś innego?? Ostatnio pierwszy raz telepało mi całą buda po ruszaniu z jedynki lub cofaniu. Coś jest nie tak tylko nie wiem czy to poduszki czy też dwumas :mysli: Na pedale sprzęgła brak jakichkolwiek drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu zle ustawiony rozrzadz (kąt synchronizacji) nie wiem jak jest w zwyklych wtryskach ale PD ma to ogromne znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u niego sa wtryski :gwizdanie: a gluwnym objawem walnietych wtryskow jest kopcenie i slaby rozruch,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez delikatnie drga ale kiera i gałka ;) buda nie telepie jedynie tłumik z tyłu skacze i chałąsuje ajk go przytrzymam to ciszej sie robi

to plecionka czy tez moga byc inne objawy jak dwumas czy te poduchy ;] sory ze wbilem sie do tematu ;)

i tylko na wolnych bo jak dodam minimalnie gazu to ustaje wszycho a na wolnych czasem sobie drga a czasem nie tak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie jak u kolegi. na wolnych obrotach drga gałka i delikatnie kierownica.pod dodaniu gazu drgania ustępują. aha , drgania nasilaja sie przy cieplym silniku.. co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na poduchy, sprawdź kolego czy odgłosy z silnika cichną podczas gdy wciskasz sprzęgło to dwu mas, ale jeżeli nie ma żadnych niepokojących dźwięków to poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...