Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Drgania silnika na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,podczas postoju silnik wpada w drgania,nie zawsze ale jednak.Co może być przyczyna?Nieraz drgania są silniejsze czasem słabsze.Przy niższych temp. zdarzały się częściej i były silniejsze...Każdy mechanik chce co innego wymieniać

Opublikowano

Albo poduszki silnika albo dwumasa..

Opublikowano

ja mam tak samo i jako mechanik stwierdzam ze to wina koła 2umasowgo ponieważ gdyby to była wina poduchy to by trzepało cały czas niezaleznie czy jest zimno,ciepło czy skwar na dworze...

Opublikowano

a ja bym stawiał na poduszki, łatwiej je sprawdzić w jakim są stanie bo czasami wystarczy je obejrzeć dokładnie bez wyciągania i będzie wiadomo czy są zużyte czy też nie.

Opublikowano
  • Autor

hmm...wolalabym dowiedziec sie czegos, co by mnie bardziej optymizmem natchneło :>,kolo dwumasowe ta wydatek rzedu 2000 zl:(.A może jednak plecionka ukł.wydechowego?objawy podobne...hmm

Opublikowano

mi sie pojawily ostatnio drgania,ale jak jade np po kostce brukowej stane drgania sa mocne ,generalnie jak wskocze na jakies dziury to potem sa drgania.Czyli jakby poduszka,zerkne plecionke jeszcze.Nieraz wogole nie ma(jakies 70%)

Opublikowano

u mnie powoli zbliża się wymiana poduszek pod silnikiem. Z tego co zauważyłem mam minimalne drgania, najbardziej po odpaleniu silnika są odczuwalne.

Opublikowano
  • Autor

Dokladnie ,nieraz nic wogole niedrga,a czasami wstyd stac na swiatlach, samochod trzesie sie jak traktor :>

Opublikowano

a u mnie tylko galka i delikatnie silnik ale ewidentnie strona silnika nad poduszka pasazera(ta pod turbo)

Opublikowano

witam przyczyn moze byc kilka,warto sprawdzic rolke alternatora i napinacz,

Opublikowano

Jeśli po dodaniu gazu drgania ustają to są to najczęsciej poduchy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A jeśli drgania pojawiają się w przedziale 1700 - 2200 rpm zarówno na postoju jak i podczas przyśpieszania?? To też poduchy czy może coś innego?? Ostatnio pierwszy raz telepało mi całą buda po ruszaniu z jedynki lub cofaniu. Coś jest nie tak tylko nie wiem czy to poduszki czy też dwumas :mysli: Na pedale sprzęgła brak jakichkolwiek drgań.

Opublikowano

Może być również zużyta plecionka na wydechu.

Opublikowano

a moze poprostu zle ustawiony rozrzadz (kąt synchronizacji) nie wiem jak jest w zwyklych wtryskach ale PD ma to ogromne znaczenie

Opublikowano

żadne poduszki,żaden alternator....sprawdź pompowtryskiwacze-jeśli jeden źle dawkuje masz taki objaw...zregenerowałem wszystkie i mam święty spokój...

Opublikowano

kolego u niego sa wtryski :gwizdanie: a gluwnym objawem walnietych wtryskow jest kopcenie i slaby rozruch,

Opublikowano

u mnie tez delikatnie drga ale kiera i gałka ;) buda nie telepie jedynie tłumik z tyłu skacze i chałąsuje ajk go przytrzymam to ciszej sie robi

to plecionka czy tez moga byc inne objawy jak dwumas czy te poduchy ;] sory ze wbilem sie do tematu ;)

i tylko na wolnych bo jak dodam minimalnie gazu to ustaje wszycho a na wolnych czasem sobie drga a czasem nie tak ....

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

u mnie jest podobnie jak u kolegi. na wolnych obrotach drga gałka i delikatnie kierownica.pod dodaniu gazu drgania ustępują. aha , drgania nasilaja sie przy cieplym silniku.. co może być przyczyną?

Opublikowano

Ja stawiam na poduchy, sprawdź kolego czy odgłosy z silnika cichną podczas gdy wciskasz sprzęgło to dwu mas, ale jeżeli nie ma żadnych niepokojących dźwięków to poduchy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.