Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

trzpien przy kompresorze sluzy do unieruchomienia, my kręcimy samym kolem pasowym i unikamy sytuacji w/w tj, ukrecony łeb czy przekręcona śruba.... Po co klucze pneumatyczne???:grin:

Tak tak ten trzpień to tylko służy do przytrzymania ;] a klucze pneumatyczne w tym wypadku nie są potrzebne ;] chyba ze mamy taką specjalną nasadkę jak na zdjęciu do odkręcania tego typu tarcz to owszem pneumat użyteczny jest w tym wypadku i kręci się całe koło pasowe wraz z sprzekiełkiem zrywnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wymienic sprzegielko nitowane naprawa i wymiana sprzęgła sztywnego sprężarki klimatyzacji | Auto klimatyzacja samochodowa

Jest to na Rysunku 4. Bede wdzieczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy musze opróżnić układ przed odkręceniem koła pasowego?

Nie, jeżeli zrobisz to na aucie chyba, że planujesz wyciągać sprężarkę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie taki mam zamiar:) chociaż spróbuje

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany 20-01-2014 at 09:43 ----------

sory ze w tym wątku ale nie będę nowego zakładał. Chargocze mi jak mam wyłączona klime a jak ja włączę to przestaje ale nie zawsze. Czy wymiana tych gumek i łożyska powinna pomóc? sęk w tym że nie zawsze włączy mi się wentylator. Musze dopiero zgasić i zapalić samochód spowrotem. Czy może kończy się kompresor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wie może ktoś jaki model sprężarki klimatyzacji był montowany w a4b6 1.9 tdi awx z 2003 roku bo sprzęgiełko mam do wymiany i bym sobie zamówił tylko nie wiem jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisz sobie nr ze sprężarki, innej opcji nie ma na dopasowanie (poza oczywiście zmierzeniem koła i policzeniem rowków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam awx z 2001r i u mnie jest sprężarka 7seu16c. W etce pokazuje taką samą u Ciebie. Znajduje się ona jak patrzysz od przodu na samochód po lewej stronie u dołu. Ale najlepiej sobie spisać numer ze sprężarki, trzyma się na 3 śrubach i pasku, więc demontaż jest prosty, bez potrzeby spuszczania czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do kogoś kto mógłby mi pomóc sprawdzić jaki potrzebuje model sprężarki klimy.Mam z nią przeboje, była już wymontowana, naprawiona - nie naprawiona przez fachowców.Tak czy siak klima nie działa bo wymienili sprzęgiełko,kompletnie olewając przy tym sprawdzenie szczelności kompresora.W rezultacie cały czynnik ucieka wraz z wyciekającym olejem spod uszczelniacza.

I teraz znalazłem kompresor po regeneracji w dobrej cenie ale nie jestem pewien czy będzie pasować do mojego modelu.

Symbol kompresora :DENSO 6SEU12C , nr kat wg sprzedającego : nr. 8b026085J

Moje Audi to A4 B6 1,9 TDI 2003, 96 Kw 130 km, AVF nr VIN WAUZZZ8E04A121075

Z góry dziękuje mądrzejszym ode mnie za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 sztuki B6 AWX jedna 2001 druga 2002 czy pewne jest ze w obu siedza sprezarki denso 6SEU12C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby kolegi wyżej. Ma ktoś fotki z pierwszego postu?

---------- Post dopisany 26-05-2014 at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany 25-05-2014 at 09:25 ----------

Przeczytałem cały temat co prawda trochę na raty... ale chyba nigdzie nie widziałem wpisu jaką wysokość ma mieć guma? W sklepach dla sprężarki 6SEU12C z 2002 (sprężarka pod turbo na osobnym pasku) są dwie wysokości 14 i 18 mm a inny sklep 16 i 19 mm

np.:

ŁĄCZNIK SPRZĘGŁA SZTYWNEGO ZRYWALNEGO kompresora klimatyzacji samochodowej typu NIPPONDENSO 6SEU12C , 7SEU16C , 7SEU17C ? części do sprężarki Sklep Laser-Sinex

Niby po żadnym numerze sprężarki nie można tego ustalić, tylko zmierzyć a takiej możliwości trochę nie mam i trochę wątpię, że jest tam co mierzyć. W sklepie mówią, że do Audi w tym roku przeważnie są wersje "wysokie".

Ma ktoś dokładniejsze info? Dokładny numer część?

2c70af6cb4f302233230f8e530ee5a05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mój problem ma się nastepujaco , podczas jazdy nagle przestało dmuchac zimne powietrze , i tak w oto taki sposób klima nie chodzi , wylączajac econ , dalej dmucha tym samym powietrzem , czy jest na econ czy nie, dmucha tak samo . I moje pytanie czy mogło mi paść owe sprzęgiełko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mój problem ma się nastepujaco , podczas jazdy nagle przestało dmuchac zimne powietrze , i tak w oto taki sposób klima nie chodzi , wylączajac econ , dalej dmucha tym samym powietrzem , czy jest na econ czy nie, dmucha tak samo . I moje pytanie czy mogło mi paść owe sprzęgiełko ?

99% tak:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jestem po operacji, jako, że zdjęcia z pierwszego postu poleciały wrzucę trochę swoich + info.

Sprężarka to 6SEU12C z 1.9 TDI 2002 (występuje 2001-2003) sprężarka pod turbo.

Pasuje tam guma sprzęgła 19 mm potocznie w sklepach oznaczana jako "wysoka", numer z Inter Carsu: KTT020003 koszt na stronie 65 zł

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online

Za pierwszy razem zamówiłem wersje wysoką u Pana z pierwszego posta ale dostałem wersje niską 16 mm i różnica jest jak na foto poniżej. Prócz tego, że jest niższa, nie pokrywają się otwory do nitów.

Robotę można spokojnie zrobić na kobyłkach i nie trzeba rozszczelniać układu.

DSC_1583.jpg DSC_1584.jpg DSC_1590.jpg

DSC_1594.jpg DSC_1601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie.tez padła mi klima i tu pytanie-czy da się jakoś po otwarciu machy dojrzeć czy mi to sprzęgło poszło??przez kompa tez nie da się włączyć a żadnego błędu nie ma.

a4 b6 1.9 tdi awx

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolega kupil auto audi b6 2001 rok 1,9 awx i niestety klima nie dziala okazalo sie ze sprzeglo jest przyczyna na poczatek przerobil je na stale bez sprzegla by sprawdzic czy dziala ale lipa okazuje sie ze nadal niedziala.podlaczyl kompa i cos znalazl 01232-zawor regulacyjny klimy a drugi to 01320-ecu dla climatronika j255 brak komunikacji moze ktos z was mial podobny przypadek ?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...