Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

HiRide mogłbyś wrzucić fotkę jak jest zamontowany żarnik w tej soczewce z b8?? tam przychodzi jakiś pierścień dodatkowy czy wszystko już jest i zapina sie to w tym ośmiokącie, bo wpadły mi w ręce takie soczewki i niewiem czy są kompletne czy jeszcze coś potrzebuje

Jesli masz soczewy ori z b8 to juz nic wiecej nie potrzebujesz one maja uniwersalne mocowania od d1s az po d4s.Wkladasz zarnik w odpowiednie miejsce i przekrecasz w prawo i powinien ci sie zablokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide mogłbyś wrzucić fotkę jak jest zamontowany żarnik w tej soczewce z b8?? tam przychodzi jakiś pierścień dodatkowy czy wszystko już jest i zapina sie to w tym ośmiokącie, bo wpadły mi w ręce takie soczewki i niewiem czy są kompletne czy jeszcze coś potrzebuje

Nie mam takich fotek.

Ten adapter jest srebrny-polyskliwy z blaszkami na kazdym boku i jesli widzisz cos takiego,tzn ze zamontujesz palnik bez przeszkod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrob fote swoich mocowan i my juz odpowiemy na pytanie czy sa kompletne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam dokładnie taką soczewkę ja ta http://img638.imageshack.us/img638/3407/dscf8380a.jpg

I z takim samym mocowaniem.

To sie jakoś zapina ten żarnik tymi blaszkami, czy wkłada się żarnik i żarnik się przekręca i sie zapina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wkłada się żarnik i żarnik się przekręca i sie zapina?

dokładnie. po włożeniu się przekręca i się zapina :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to już wszystko wiem :> Dzięki za info, bo mam jeszcze soczewki z q7 i tam na zewnątrz jest taki plastikowy pierścień który zapina żarnik i dlatego nie wiedziałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o czy mówisz mam też soczewkę z q ale ona ewidentnie nie pasuje do przeróbki zbyt skomplikowane i nie ma takiego efektu świecenia jak z tych projektorów :cool1::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe ale ja mam b5 i tam właśnie podobno lepiej pasuje z q ale lepiej mieć jakąś alternatywe :>

Mówisz że te z q słabiej świeci?? a co powiesz o projektorach z bmw e60 polifcie bo też mam takie, aktualnie mam zrobione bixy na soczewach z a6 c6, 2010r i pozwolicie że przemilcze ich jakość świecenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe ale ja mam b5 i tam właśnie podobno lepiej pasuje z q ale lepiej mieć jakąś alternatywe :>

Mówisz że te z q słabiej świeci?? a co powiesz o projektorach z bmw e60 polifcie bo też mam takie, aktualnie mam zrobione bixy na soczewach z a6 c6, 2010r i pozwolicie że przemilcze ich jakość świecenia...

ja pozwole bo mialem zalozone takie soczewki z c6 po lifcie na jeden wieczor :D i wiem jak to "swieci"

Jak bedziesz mial problemy z rownym osadzeniem palnika w mocowaniu,sprawdz czy w gornej lewej czesci adaptera nie wyjechal na bok maly "bolczyk" ktory ma byc schowany pod blaszka po prawej stronie.Bolczyk nigdy nie wysunie sie na prawo tylko na lewo.(spada nizej)

Osobiscie mialem 4 projektory w ktorych nie dalo sie wlozyc rowno i przekrecic palnika wlasnie przez ten maly elemencik ktory znalazl sie w zlym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe ale ja mam b5 i tam właśnie podobno lepiej pasuje z q ale lepiej mieć jakąś alternatywe :>

Mówisz że te z q słabiej świeci?? a co powiesz o projektorach z bmw e60 polifcie bo też mam takie, aktualnie mam zrobione bixy na soczewach z a6 c6, 2010r i pozwolicie że przemilcze ich jakość świecenia...

ja pozwole bo mialem zalozone takie soczewki z c6 po lifcie na jeden wieczor :D i wiem jak to "swieci"

Jak bedziesz mial problemy z rownym osadzeniem palnika w mocowaniu,sprawdz czy w gornej lewej czesci adaptera nie wyjechal na bok maly "bolczyk" ktory ma byc schowany pod blaszka po lewej stronie.Bolczyk nigdy nie wysunie sie na prawo tylko na lewo.

Osobiscie mialem 4 projektory w ktorych nie dalo sie wlozyc rowno i przekrecic palnika wlasnie przez ten maly elemencik ktory znalazl sie w zlym miejscu.

Ok zwrócę na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuje to różnica między D1S a D3S jest tylko w napięciu zasilającym żarnik (D1S 85v, a D3S 45v) z wyglądu i mocowanie jest chyba takie samo, jeśli się mylę proszę mnie poprawić. [br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 23:06_________________________________________________Pozwolę sobie dodać link do forum elektroda na którym to właśnie jest poruszony temat różnic między D1S a D3S oraz D2S i D4S.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic631045.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HiRide - gdzie można nabyć adaptery do mocowania zarnika d1s do tego projectora co masz ?

w pierwszym poscie tego tematu dodalem info jakis czas temu ze adaptery nie sa potrzebne jesli kupujesz soczewki z a4 i wygladaja tak jak ta z mojego zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś Tips&Tricks odnośnie montażu soczewki z B8 do lampy BiXenona?

Wiadomo, że jeden dolny uchwyt robi out, ale pozostałe 3 na czym montowaliście ?

Myślałem coś o wykonaniu takiego dystansu dwu-otworowego z tworzywa sztucznego..

Sugestie i uwagi mile widziane :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś Tips&Tricks odnośnie montażu soczewki z B8 do lampy BiXenona?

Wiadomo, że jeden dolny uchwyt robi out, ale pozostałe 3 na czym montowaliście ?

Myślałem coś o wykonaniu takiego dystansu dwu-otworowego z tworzywa sztucznego..

Sugestie i uwagi mile widziane :hi:

dolny lewy tak?? No przydałby się opis co i jak bo sam też już mam soczewy :kox: Soczewki oczywiscie nie mogą być pod skosem?? Bo tak to montaż byłby banalny :wink4: Aha... i jak podłaczyć przesłone?? mamy tylko 2 kable a tutaj w b8 są 3 styki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolny lewy tak?? No przydałby się opis co i jak bo sam też już mam soczewy :kox: Soczewki oczywiscie nie mogą być pod skosem?? Bo tak to montaż byłby banalny :wink4: Aha... i jak podłaczyć przesłone?? mamy tylko 2 kable a tutaj w b8 są 3 styki :mysli:

Będziesz robił tego moda?

Rób dużo zdjęć z rezania. I dokładny opis jak zrobić to mocowanie soczewek w środku lampy. Może też się skuszę ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...