Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Skad bierzecie adaptery na d3s?

a po co te adaptry :mysli: toć w te soczewy wchodzi i d1s i d2s :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba rowek reznąć w kołnierzu żarnika

po co?? Ze niby przez ta mala blaszke nie wchodzi?? kombinerki i już go nie ma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie rezajcie z palnikiem obojetnie czy ori czy nie -bedzie pasowac.

Wystarczy tylko wgiac do srodka blaszke polokragla,ktora znajduja sie po lewej stronie adaptera.

Kolega wyzej o tym wspomnial :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako, że rzeźbię soczewy w normalnych xenonach, jak wygląda podłączenie elektromagnesów ? Jest to zasilane normalnie 12V, i plus podawany jest przy włączeniu świateł drogowych, czy coś innego inżynierowie wymyślili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mały problem, bo na co dzień w h7 mam drl (30% dlugich) i teraz nie wiem, jak elektromagnes zareaguje na takie coś. W najgorszym wypadku będzie trzeba jakiś przekaźnik wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mały problem, bo na co dzień w h7 mam drl (30% dlugich) i teraz nie wiem, jak elektromagnes zareaguje na takie coś. W najgorszym wypadku będzie trzeba jakiś przekaźnik wsadzić.

Nic nie musisz robic z tym.Przy ori bi xenonie przeslony lekko sie uchylaja od momentu podania malego napiecie na h7 i tak juz zostaje az do wylaczenia dziennych.

Przy soczewce AL przeslona pozostaje "zamknieta" nawet po wlaczeniu DRL do pierwszego uzycia swiatel drogowych.

Przy pierwszym mignieciu dlugimi przeslona nie wraca do calkowitego spoczynku ale pozostaje lekko uchylona az do wylaczeniia DRL.

Prawdopodbnie u Ciebie bedzie podobnie jesli modul podaje tak niskie napiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o ori bi xenonie mówisz o B7 ? W B6 nie było w ogóle drl. A z tego co wiem to w B7 światłą drogowe są tylko z soczewki, jeśli występują drl-e, i ich działanie chyba nie ma wpływu na przesłony :mysli: Generalnie jak przesłony będą uchylone to w niczym nie wadzi, ale czy elektromagnes nie padnie po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o ori bi xenonie mówisz o B7 ? W B6 nie było w ogóle drl. A z tego co wiem to w B7 światłą drogowe są tylko z soczewki, jeśli występują drl-e, i ich działanie chyba nie ma wpływu na przesłony :mysli: Generalnie jak przesłony będą uchylone to w niczym nie wadzi, ale czy elektromagnes nie padnie po jakimś czasie.

pisze o bi xenonie w b6 bo mod dotyczy b6.

Wiem ze nie ma ori DRL w b6 ale podobnie jak ty,mam dolozony modul i panel z b7.

Elektromagnes moglby pasc gdybys przylozyl do niego duze napiecie.

Na mniejszym niz pracuje nic mu sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czester da rade soczewke od b8 wsadzic do zwyklego xenonu?? ktos wczesniej pisal ze nie wejdziie do zwyklego xenonu tylko do bixa i zrezygnowalem z tego modu.. zalozyles juz te soczewki??

---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 19:55 ----------

A tak mysle... soczewki od insigni np by nie podeszły bez mniejszej rzeźby?? próbował ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzili, że nie da się wpakować soczewek z B8 do zwykłych xenonów, i wiele się nie mylili, bo można to zrobić ale wszystko pasuję na styk. Nie wiem jak wygląda montaż w przypadku bix, ale jeśli ktoś ma 300zł i może kupić sobie gołe bixy to jest to chyba lepsza i mniej inwazyjna metoda. Zacznijmy od tego, że jest to niewykonalne bez rozklejania lamp, także ten etap pominę, bo jest kilka wątków jak to zrobić. Jak już uda ma, się rozkleić lampy (przy okazji można środki pomalować na czarno) zabieramy się za rozkręcenie lampy na części pierwsze. Pierwszą czynnością jaką zrobiłem to zabrałem plastikowy pierścień soczewki na tokarkę, ponieważ ma za małą średnicę (ma ok. 50mm a potrzebujemy ok.65mm).

20120222150909.jpg

Jak już udało się bez większych problemów wytoczyć pożądaną średnicę okazało się, że soczewka jest za duża do starego mocowania w lampie. Głownie przeszkadzał uchwyt służący do regulacji wysokości, jak również inne zaznaczone w czerwonym kółku miejsca. Szybko uporałem się z tym przy życiu wkrętarki i końcówki ze szczotki drucianej. Śruby zaznaczone czerwoną strzałką opisałem poniżej.

mg8336edit.jpg

Kolejnym etapem było osadzenie soczewki w otworze pierścienia soczewki.

mg8347l.jpg

Jak soczewka bez problemu oparła się o pierścień, wywierciłem od drugiej strony dwa nowe otwory w czarnej obudowie. Całość trzyma się na 3 śrubach (czerwone strzałki dwa zdjęcia wyżej), lewa górna jest w oryginalnym otworze ze starej lampy, tylko z dłuższą śruba, pozostałe 2 śruby (prawa górna i dolna) są w miejscach nowo wywierconych otworów. Widoczne nakrętki (2 zdjęcia wyżej) służą do regulacji wysokości osadzenia soczewki, i na nich wszystko jest osadzone i przykręcone nakrętkami z góry (fot. niżej).

mg8344.jpg

Jak widać wykorzystałem tylko jeden otwór z oryginalnego mocowania w soczewce (dolny prawy), pozostałe dwa górne, są w miejscach mocowania odbłyśnika i soczewki (normalnie są tam 2 krótkie śruby mocujące - ja zastąpiłem je dwiema dłuższymi śrubami).

20120125163518kopia.jpg

Kolejnym etapem było wycięcie zaznaczonych elementów (mocowanie przewodów)

mg8344edit.jpg

Oraz kawałka obudowy...

mg8348edit.jpg

Ostatecznie po upchaniu wszystkiego wygląda to tak :banan:

mg8360.jpg

Zasilanie do elektromagnesu podłączamy pod żarówkę świateł drogowych H7. Tak jak pisał HiRide, jeśli ktoś ma drl-e w B6 nie ma z tym żadnego problemu. Wydaję się to dość łatwe, ale jest na prawdę mega dużo roboty, szlifowania, dopasowywania itd... a wszystko pasuję na styk. Na koniec wystarczy skleić lampę i najlepiej wymienić palniki na nowe. Efekt jest mega, bez porównania do starych lamp.

Takie porównanie na szybko, na starych palnikach. Będę mieć chwilę to zrobię dokładniejsze fotki przed i po.

Przed:

mg8481.jpg

Po:

mg8480x.jpg

A tu jest ta blaszka, którą trzeba odgiąć, żeby pasowały palniki 1DS

20120227215724.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna robota..

a chrom od soczewki malonłeś w mat po toczeniu?? Kurcze i teraz nie wiem czy szukac bixow czy upychac to w zwykly xenon hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna robota..

a chrom od soczewki malonłeś w mat po toczeniu?? Kurcze i teraz nie wiem czy szukac bixow czy upychac to w zwykly xenon hmm

Środki lamp miałem malowane już wcześniej. Wybór należy do ciebie, ja pokazałem tylko, że się da :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oki ale tej blaszki w osadzeniu zarnika sie nie odgina.Wklada sie zarnik tak aby ta blaszka weszla w odpowiednia szczeline w zarniku i przekreca sie lekko w prawo.W ten sposob mamy zamocowany zarnik czy to d1s czy d2s.Jesli sie nie myle to kolnierz d1s i d2s ma te same wyciecia wiec nie trzeba tej blaszki odginac.Po przekreceniu zarnika gorna blaszka zachodzi nad kolnierz zarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...