Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 soczewki z b8.

Chcialem sobei sam przerobic i skonczylo sie na zakupie nowej lampy:doh:

Musze sie do Pzn wybrac na montaz :decayed:

jak mi sie uda przy zmianie. postram sie czynkąc parę fotek z opisem.

Liczymy na Ciebie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 soczewki z b8.

Chcialem sobei sam przerobic i skonczylo sie na zakupie nowej lampy:doh:

Musze sie do Pzn wybrac na montaz :decayed:

jak mi sie uda przy zmianie. postram sie czynkąc parę fotek z opisem.

Liczymy na Ciebie :naughty:

licz na Siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki jak ja montuje soczewki b8 w ori bixach z b6

96035657ff31d00em.jpg

914e391d469ba59amed.jpg

cc182ff058898347med.jpg

36b691d8fdb90da8med.jpg

019b227ad0073d58med.jpg

d5938527c76737a3med.jpg

f4a202414233fb2bmed.jpg

f4a202414233fb2bmed.jpg

ef7558e7bca1298fmed.jpg

e489b4a90ca69977med.jpg

tą operacje mozna zrobić bez problemu bez rozklejania lamp.

pokazałem na rozklejonej ,zeby było dokładniej widac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwerty ciekawi mnie odleglosc obwodu soczewki od chromowanej blendy.Luz masz skasowany praktycznie do zera czy jest np kilka mm "dziury" w kolo soczewki?Montujac na blaszkach,mialem z tym problem.Po demontazu soczewki zeby np ja wyczyscic cale ustawianie soczewki w lampie zaczynalo sie na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległosc soczewki od blendy to około 1mm. zostawiam tak zeby soczewką nie opierała sie o blende.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwerty

odległosc soczewki od blendy to około 1mm. zostawiam tak zeby soczewką nie opierała sie o blende.

Ja musiałem docisnąć soczewkę do samego końca bo był problem z ocieraniem tyłu palnika o klapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tezzrobione adaptery z ori mocowania soczewek w b8. ale musze zobaczyć czy to sprawdzi sie na dłuższa metę. czy wytrzyma ten plastik. wtedy soczewki z b8 beda prawie p&p. wykrecasz starą soczewkę , wkrecasz adapter i soczewke z b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem soczewki z B8 chciałem sobie zrobić adaptery z aluminium (kształt litery C z blachy 3mm) i po zrobieniu pierwszej mi się odechciało i założyłem tak jak masz Ty Gwerty z tych blaszek i tak zostało. Obawiałem się o stabilność takiego rozwiązania, ale trzyma to dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już po robocie. :) Warto to zrobić, nawet przy moich słabych palnikach światło teraz 2x mocniejsze.

Zastanawiam sie tylko czy nie za mam zeza rozbierznego. W garażu zazanczyłem sobie zarys starych , ale te mają całkiem inny kształt.

---

Jednak musze wymienic jeszcze palniki. Jakie najlepeij kupić, bo do tej pory miałem D1S, a teraz co wsadzić? te same czy może te od B8? No i gdzie je kupić dobrze :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie soczewek na b8. Zastosowałem przejściówka otworów . Trzeba obciac jedno mocowanie fabryczne soczewki b8 z racji tego że zawadza o regulacje. Narysowałem później wycinanie laserem .Wiec świetnie pasuje.

Porównanie B8 do Ori B6

Ori B6 z nowym odbłyśnikiem. Wiec porównanie nowej b6 do b8

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy lampy o nr 8E0 941 003P to zwykły xenon czy bi?(google nic ciekawego mi nie powiedziało, a Etki Ubuntu nie odpala :kwasny: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy lampy o nr 8E0 941 003P to zwykły xenon czy bi?(google nic ciekawego mi nie powiedziało, a Etki Ubuntu nie odpala :kwasny: )

Bi-xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sznase na ogarniecie montaż nowego odbłyśnika w a3 2001 juz po lifcie. Jakie ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścił ktoś reflektory poprzez wlanie do środka wody destylowanej z płynem (szamponem) ? I potrząsanie? Płukanie w wodzie destylowaniej. Zastanawiam sie czy to usunie zabrudzenia wewnątrz lamp i nie uszkodzi chromów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem czyścić, zacieki nie powstały, lampy suszyłem w piekarniku w 80 stopniach ale niestety za wiele to nie dało

jednak trzeba włożyć łapę do środka i gąbeczką ruszyć ten syf.

Z innej bajki a co myślicie o swapie z xenonu na led? zakupiłem jednego leda dziś ma prawie 4400 lumenów więc w teorii więcej troszkę jak xenon, docelowo myślałem o ~6000lm i odpowiednim sterowaniu tym, czyli w ciągu dnia zjechać na 1500 w po zmroku normalnie ~3000lm jak w xenon z ewentualnym 'turbo' do pełnej mocy...

podłączyłem go dziś i nie powiem światła sporo daje, wieczorem wrzucę jakieś fotki/filmik jak to wygląda, choć zdjęcia nie oddają wiernie rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem czyścić, zacieki nie powstały, lampy suszyłem w piekarniku w 80 stopniach ale niestety za wiele to nie dało

jednak trzeba włożyć łapę do środka i gąbeczką ruszyć ten syf.

Z innej bajki a co myślicie o swapie z xenonu na led? zakupiłem jednego leda dziś ma prawie 4400 lumenów więc w teorii więcej troszkę jak xenon, docelowo myślałem o ~6000lm i odpowiednim sterowaniu tym, czyli w ciągu dnia zjechać na 1500 w po zmroku normalnie ~3000lm jak w xenon z ewentualnym 'turbo' do pełnej mocy...

podłączyłem go dziś i nie powiem światła sporo daje, wieczorem wrzucę jakieś fotki/filmik jak to wygląda, choć zdjęcia nie oddają wiernie rzeczywistości

jedna dioda led to zdecydowanie za malo a pozatym co z chlodzeniem diod ?

pomysl fajny i do zrobienia ale raczej nie w warunkach "domowych"

Na dniach bede miec projektory Koito montowane w nowszych lexusach.

Przy odrobinie czasu zrobie porownanie AL vs Koito i wkleje fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos aftermarketowych lamp przednich LED, widzieliście to?: https://www.dectane.de/HEADLIGHTS/Headlights-AUDI/LED-headlights-AUDI-A4-B7-04-08-chrome.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...