Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim A3 soczewki bixenon od A6 C7, wiem jak dodatkowo zwiększyć ilość światła w bixenonie nie zaburzając linii światło-cienia, jednak wiąże się to z lekką modyfikacją żarnika. Obniżanie przesłony u mnie zaburza linie światło-cienia. Jeśli ktoś odda przepalony żarnik d2s/d1s (obojętne, byle bańka szklana była mocowana do trzonka za pomocą 4 blaszek) będe miał na czym przetestować, czy tak czasem podczas przeróbki żarnik nie pęknie i podzielić się owocami pracy. Oczywiście zwracam koszty transportu.

Można zasadniczo zwiększyć output poprzez podłożenie czegoś(podkładałem kawałek druciku z izolacją) pod żarnik z dolnej strony, dzięki czemu jest więcej światła; oddalić równomiernie żarnik, żeby ew. polepszyć cutoff; zastosować podkładki pomiędzy odbłyśnikiem, a przednią częścią projektora - wiele kombinacji w zależności od projektora. Pierwszy sposób najprostszy i daje najlepszy rezultat.

Chciałbym dopaść tylko w ręce swój metalowy bix valeo, bo wierzę, że da się go tak zmodzić, aby wychodziło z niego znacznie więcej światła.

Pytanie do WAS: Czy macie zdjęcie rozebranego projektora Valeo z Audi??Głownie chodzi mi o przesłonę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim A3 soczewki bixenon od A6 C7, wiem jak dodatkowo zwiększyć ilość światła w bixenonie nie zaburzając linii światło-cienia, jednak wiąże się to z lekką modyfikacją żarnika. Obniżanie przesłony u mnie zaburza linie światło-cienia. Jeśli ktoś odda przepalony żarnik d2s/d1s (obojętne, byle bańka szklana była mocowana do trzonka za pomocą 4 blaszek) będe miał na czym przetestować, czy tak czasem podczas przeróbki żarnik nie pęknie i podzielić się owocami pracy. Oczywiście zwracam koszty transportu.

Można zasadniczo zwiększyć output poprzez podłożenie czegoś(podkładałem kawałek druciku z izolacją) pod żarnik z dolnej strony, dzięki czemu jest więcej światła; oddalić równomiernie żarnik, żeby ew. polepszyć cutoff; zastosować podkładki pomiędzy odbłyśnikiem, a przednią częścią projektora - wiele kombinacji w zależności od projektora. Pierwszy sposób najprostszy i daje najlepszy rezultat.

Chciałbym dopaść tylko w ręce swój metalowy bix valeo, bo wierzę, że da się go tak zmodzić, aby wychodziło z niego znacznie więcej światła.

Pytanie do WAS: Czy macie zdjęcie rozebranego projektora Valeo z Audi??Głownie chodzi mi o przesłonę??

zobacz sobie pierwszy post tego tematu -tam masz linki do zdjec ..powinna byc tez przeslona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki HiRide za podpowiedź. Ja w swoim mam trochę inną jednak. A kolega Ziko może chciałby pokazać, jak świecą jego nowe Helle w jego A3?

Przy okazji, mam na sprzedaż dosłownie "prawie" nowy żarnik d1s. To jak prv.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobie jakieś fotki to oczywiście pokaże. Z dodatkowym zwiększeniem ilości światła, chodziło mi właśnie o pochylenie żarnika do dołu, niestety u mnie jest problem z podkładaniem trzonka żarnika, więc chciałem na jakimś spalonym spróbować podgiąć dolne blaszki mocujące żarnik do trzonka i zobaczyć, czy szkło nie pęknie i ile więcej niż trzeba wytrzyma żarnik, bo nie chce zakładać do auta takiego który jest na granicy wytrzymałości i może w każdej chwili sie stłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobie jakieś fotki to oczywiście pokaże. Z dodatkowym zwiększeniem ilości światła, chodziło mi właśnie o pochylenie żarnika do dołu, niestety u mnie jest problem z podkładaniem trzonka żarnika, więc chciałem na jakimś spalonym spróbować podgiąć dolne blaszki mocujące żarnik do trzonka i zobaczyć, czy szkło nie pęknie i ile więcej niż trzeba wytrzyma żarnik, bo nie chce zakładać do auta takiego który jest na granicy wytrzymałości i może w każdej chwili sie stłuc.

Ja podkładałem kawałek czegokolwiek pod żarnik, prościej wydaje mi się od tego chcesz zrobić. Tylko oczywiście spokój potrzebny do tego i miejsce wokół lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milstone, nie wiem czy piszemy o tym samym systemie mocowania żarnika w projektorze. u mnie żarnik wkłada sie do siedzenia odbłyśnika, a na niego przychodzi pierścień z czterema zaczepami, który po przekręceniu blokuje go w siedzeniu. niestety po podłożeniu trzonka żarnika od dołu ( trzymając projektor w rączkach, jeszcze przed włożeniem do lampy) pierścień nie dał sie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd w toku myślenia, masz projektor helli z pierścieniem. W Koito czy Stanleyu zawsze są 2 druciki którymi dociśnięty jest żarnik. I tam nie ma problemu pod żarnik podłożyć. Dla stestowania kiedyś podłożyłem w Stanleyu z jednej strony(góra albo dół nie pamiętam) kawałki papierowego pierścienia na wzór oryginału pod soczewką, podkładki (też góra albo dół) pod śruby między przednią część projektora a odbłyśnik, i finalnie jeszcze właśnie pod żarnik. Mała kombinacja, ale światła była od przesady i co ważne odcięcie niezauważalnie zmienione. Dla chcącego nic trudnego, ale takie rzeczy tylko home made:D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mam gdzie zrobić dobre zdjęcia, ani czym (zrobiłem je telefonem), więc na razie wstawie to co mam.

Pierwsze u mnie na podwórku, w odległości ponad dwukrotnej w stosunku do ogrodzenia jest las (nie te tuje u sąsiada), w rzeczywistości światło do niego sięga, jednak na zdjęciach tego nie widać, drugie na płocie parkingu w drodze do pracy.

httpwww_tinypic_pluv7gheu6iutq.jpg

na_p_ocie_betonowym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę po małej przerwie..

Do jazdy dziennej zdecydowałem się jednak na oryginalne DRL Hella dedykowanych do Skody w miejsce halogenów i jestem bardzo zadowolony. Wykorzystałem też funkcje świateł pozycyjnych.

Udało mi się zdobyć oryginalne Clear Lens 3" z projektorów ZKW E46 i właśnie takie teraz goszczą w moich lampach - montaż pełne P&P.

Dodając po jednej podkładce M4 do mocowania soczewek można uzyskać błękitno-fioletową poświatę oraz ostrą jak brzytwa granicę odcięcia [dodam że mam palniki Osram SVS 4200K], efekt bardzo miły dla oka.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany soczewkami to proszę pisać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja. We własnej osobie :wink:

Tak to u mnie wygląda

6ZEIwL1l.jpg

Nie pamiętam, ale tutaj chyba lewa przesłona jest ustawiona na ruch lewostronny co już naprawiłem :grin:

Przeglądając HID Planet to prawie każdy (albo i wszyscy) mają odcięcie ostre jak brzytwa...

a47xvd.jpg

DSC_0029_120_edit.jpg

8129171412_8be101a898_z.jpg

Długie w nocy U mnie tak nie ma :whistling:

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:40 ----------

Swoją drogą to pasuje P&P do projektora z B8?

(3") STi-R - Clear Lenses from The Retrofit Source Inc

Chyba w PL nie do dostania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tego w pl a przynajmniej ja nie spotkalem a co do odciecia to przy clear lens normalna sprawa

Ladnie to wyglada ale zle sie jezdzi w nocy majac ograniczona widocznosc.

Na pierwszym zdjeciu masz dobrze ustawione przeslony o ile swieci lewa i prawa lampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętam, czy tutaj jest ta lewa na LHD ustawiona czy nie :wink:

A tak porównując tą soczewkę STi-R to poza odcięciem światło jest lepiej skupione i jest go więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętam, czy tutaj jest ta lewa na LHD ustawiona czy nie :wink:

A tak porównując tą soczewkę STi-R to poza odcięciem światło jest lepiej skupione i jest go więcej.

po czym wnioskujesz ze przeslona moze byc ustawione na ruch lewostronny skoro Twje zdjecie pokazuje ze jest ustawiona do ruchu prawostronnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętam, czy tutaj jest ta lewa na LHD ustawiona czy nie :wink:

A tak porównując tą soczewkę STi-R to poza odcięciem światło jest lepiej skupione i jest go więcej.

po czym wnioskujesz ze przeslona moze byc ustawione na ruch lewostronny skoro Twje zdjecie pokazuje ze jest ustawiona do ruchu prawostronnego ?

Ano dlatego, że jakieś 2-3 tygodnie temu przestawiłem ją dopiero na ruch prawostronny, bo była na lewo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dzisiaj chcialem wyciagnac soczewke po odkreceniu 3 srubek i wyjeciu tej spinki mialem cala luzna soczewke ale nie moge jej wyjac bo przeszkadza uchwyt od regulacji lampa...;/ jest jakis sposob zeby to wyjac? czy musze te 4 blaszki co trzymaja soczewke i odblysnik i wtedy wyjac? choidzi o zwykle wjescie h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...