Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Dawno mnie tu nie było, bo temat oświetlenia chwilowo zastopował aż tu nagle ruszył;) Wiedza się poszerza co się bardzo chwali w dzisiejszych czasach:D Ale i niektóre posty są bardzo dobijające;)

Temat przesłon jest mistrzowski. Projektory Boscha bix. począwszy od BMW E46 do dzisiejszych aut 2013roku z przesłoną bez wałka mają dobre ponad 5 przesłon z tego co kiedy liczyłem. I te standardowe faktycznie boki idą ku górze, ale to delikatnie, laik nie zauważy, jak są i nowsze przesłony, ostatnio miałem komplet które przypominają już zdecydowanie japońskie projektory, czyli poziome odcięcie z małym pionowym przejściem. To tak przy okazji..

No i ktoś wrzucił fotkę przesłony z lampy Q5 co miała naklejkę zieloną albo żółtą, w każdym razie KOITO.. to nie jest projektor koito w środku tylko to jest przecież valeo.

Valeo - taki siedzi w A5

image.jpg

Bosch - taki w B8

image.jpg

Nowsza Hella - a taki w C7

image.jpg

To tak dla potomnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dawno mnie tu nie było, bo temat oświetlenia chwilowo zastopował aż tu nagle ruszył;) Wiedza się poszerza co się bardzo chwali w dzisiejszych czasach:D Ale i niektóre posty są bardzo dobijające;)

Temat przesłon jest mistrzowski. Projektory Boscha bix. począwszy od BMW E46 do dzisiejszych aut 2013roku z przesłoną bez wałka mają dobre ponad 5 przesłon z tego co kiedy liczyłem. I te standardowe faktycznie boki idą ku górze, ale to delikatnie, laik nie zauważy, jak są i nowsze przesłony, ostatnio miałem komplet które przypominają już zdecydowanie japońskie projektory, czyli poziome odcięcie z małym pionowym przejściem. To tak przy okazji..

No i ktoś wrzucił fotkę przesłony z lampy Q5 co miała naklejkę zieloną albo żółtą, w każdym razie KOITO.. to nie jest projektor koito w środku tylko to jest przecież valeo.

Valeo - taki siedzi w A5

http://s7.postimg.org/qr3u3k11z/image.jpg

Bosch - taki w B8

http://s9.postimg.org/rc87xaxt7/image.jpg

Nowsza Hella - a taki w C7

http://s11.postimg.org/jm4gr6nm7/image.jpg

To tak dla potomnych..

Moze sie myle ale wyglada na to ze cala lampe produkuje koito a projektor w srodku to valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych lamp z Q5 jest z naklejką Valeo, a rzadkością są z naklejką Koito, mają różne kolory wtedy, a lampa wewnątrz też wygląda na produkt europejski, taki misz masz;) Ale tak dzisiaj jest, lampa europejska, projektor coś na styl helli połączonej z koito na d1s, a przetwornica Mitsu. Zdarzyła się raz taka składanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych lamp z Q5 jest z naklejką Valeo, a rzadkością są z naklejką Koito, mają różne kolory wtedy, a lampa wewnątrz też wygląda na produkt europejski, taki misz masz;) Ale tak dzisiaj jest, lampa europejska, projektor coś na styl helli połączonej z koito na d1s, a przetwornica Mitsu. Zdarzyła się raz taka składanka.

Dokladnie.Mialem takie lampy koito i valeo-koito ma inne ledy na dziennych niz valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś montował soczewki bi z passata B6?mam akurat takie soczewki i po przymiarce do lampy z a4 b6 pasuja p/p w ori otwory mocujace soczewe.

Chodzi mi głownie o efekt swiecenia tych passatowskich soczewek ,bo moze poprostu szkoda fatygi na montaz.ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś montował soczewki bi z passata B6?mam akurat takie soczewki i po przymiarce do lampy z a4 b6 pasuja p/p w ori otwory mocujace soczewe.

Chodzi mi głownie o efekt swiecenia tych passatowskich soczewek ,bo moze poprostu szkoda fatygi na montaz.ktos cos?

Fatygi szkoda na montowanie czegos takiego jak soczewki z passata b6 bo albo bedzie to samo albo jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po montazu soczewke z a4 b8 do moich lamp bixenonowych wa4 b6.lampy wyregulowanme ustawiona wysokosc tak jak na ori soczewach i odblysnikach ale wydaje mi sie ze oslepiam jadacych przeciwka zalozylem takze nowe zarniki philipsa i niewiem co z tym zrobic nawet stojac na wprost auta dosc mocno daje po oczach .gdzie mozna jeszcze cos podregulowac obnizyc ustawic pomocy panowie a dodam jeszcze ze soczewki kupilem od kolegi gwerty z forum wraz z adapterami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie założyłeś odwrotnie soczewek, tak, że odcinają dół, a puszczają w górę? bo chyba był tu taki delikwent kiedyś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po montazu soczewke z a4 b8 do moich lamp bixenonowych wa4 b6.lampy wyregulowanme ustawiona wysokosc tak jak na ori soczewach i odblysnikach ale wydaje mi sie ze oslepiam jadacych przeciwka zalozylem takze nowe zarniki philipsa i niewiem co z tym zrobic nawet stojac na wprost auta dosc mocno daje po oczach .gdzie mozna jeszcze cos podregulowac obnizyc ustawic pomocy panowie a dodam jeszcze ze soczewki kupilem od kolegi gwerty z forum wraz z adapterami

Ja od kiedy mam soczewki z b8 i nowe zarniki co jakis czas mi ktos mruga chociaz lampy sa dobrze ustawione sam ustawialem a pozniejsprawdzalem na stacji... z reguly

mrugaja kierowcy z aut w ktorych sa swiatla kiepskiejjakosci pewnie mysla ze na dlugich jade czy cos....

Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po montazu soczewke z a4 b8 do moich lamp bixenonowych wa4 b6.lampy wyregulowanme ustawiona wysokosc tak jak na ori soczewach i odblysnikach ale wydaje mi sie ze oslepiam jadacych przeciwka zalozylem takze nowe zarniki philipsa i niewiem co z tym zrobic nawet stojac na wprost auta dosc mocno daje po oczach .gdzie mozna jeszcze cos podregulowac obnizyc ustawic pomocy panowie a dodam jeszcze ze soczewki kupilem od kolegi gwerty z forum wraz z adapterami

Ja od kiedy mam soczewki z b8 i nowe zarniki co jakis czas mi ktos mruga chociaz lampy sa dobrze ustawione sam ustawialem a pozniejsprawdzalem na stacji... z reguly

mrugaja kierowcy z aut w ktorych sa swiatla kiepskiejjakosci pewnie mysla ze na dlugich jade czy cos....

Tez tak macie?

Nie.

Raczej masz zle ustawiona wiązke na tyle,ze albo slepisz innych albo sam nic nie widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jakiś ewenement jestem, bo mam lampy na sztywno ustawione jeszcze bez samopoziomu i nikt mi nie mruga :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zalezy to od regulacji przeslony moze trzeba ja troche pochylicczy cus bo teraz mam ja skrecona maksymalnie do odblysnika.moze jaksie jadelikatnie pochyli to bedzie lepiej (mniejrazic).bo swiatla mam ustawione jak trzeba ale jak jest granica cienie to ponad to granica gdzie powinno byc ciemno nadal jest swiatlo.niewiem mozesie myle jestem laikiem jezeli chodzi oswiatla tez niemam jeszcze samopoziomu ale na starych soczewach i odblysnikach tego problemu niemialem ateraz np jak ktos idzie drogo to swiatla swieca mu np do pasa czydo kolan(granica cienie) a twarz ma oswietlona ze mozna rozpoznac ktoto czy to jest normalne postara, sie dzisiaj cyknoacfote jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może blokują Ci się przesłony i nie wracają do pierwotnego położenia. Stań przed scianą i zrób zdjęcie. Będzie wiadomo co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec do Vito zalozyl soczewki bix z GL-a o powiem Wam,ze to jest dopiero miazga....

Soczewki z b8 moga sie schowac.

Ciekawe jak z wpasowanie tego do naszych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a co u mnie jest nie tak?? Mam już jakiś czas u siebie soczewki z B8 i dopiero teraz przejrzałem ten wątek o odcięciach w soczewkach. Muszę powiedzieć, że w lewej lampie mam zupełnie inne niż w prawej, myślałem że to jest kwestia regulacji przesłony, ale po tym jak przeczytałem ten wątek myślę, że mam 2 soczewki z różnymi rodzajami przesłon, tak jak kolega Gwerty pisał w tym temacie- post #375, że w B8 montowano 2 rodzaje przesłon :kwasny:

Lewa lampa: View image: IMG 8257

prawa lampa: View image: IMG 8550

zdjęcia są przykładowe, zapożyczone z tego wątku, ale podobnie wygląda to u mnie....

soczewki kupione od kolegi Gwerty czyli nie kombinowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec do Vito zalozyl soczewki bix z GL-a o powiem Wam,ze to jest dopiero miazga....

Soczewki z b8 moga sie schowac.

Ciekawe jak z wpasowanie tego do naszych lamp.

MAsz foto soczewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...