Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

To już konkret, a myślałem, że moje były mocno wypalone, gdzie tak czarna była tylko ta dolna ścianka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 też można przerobić na bixy z B8? Niedawno zmieniłem na ori bixy od S4 i te H7 tak leżą bezczynnie :-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale to już większa przeróbka. Trzeba odblask przyciąć i wywiercić 4 otwory pod mocowanie. Ja przerabiałem w swojej b7, tylko założyłem projektory z górnej półki F-XR wersja 3.0. d2s i przetwornice koito.

Takie projektory są bardziej wydajne od ori, świecą jaśniej i szerzej. Dają bardzo fajną poświatę niebieską na odcięciu.


8vkxmxga.jpg
qa87kgjy.jpg
z6eldfwd.jpg
Edytowane przez plxhorrorx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym problem?

pytanie tylko czy sie nadaja do jazdy w trasie?

czy powyzej odciecia jest totalna ciemnosc? bo jesli tak jest to tylko lans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjeciu widac jak swieci w nocy. Niebieski odcien jest spowodowany gladkimi szklami soczewki. Ori projektor hella z b6 czy b7 to podstawowa i mało wydajna konstrukcja. W b6 sa juz soczewki wiec bez ciecia mozna założyć kwestia czy wejdą projektory fxr. Ma ktos wymiary ori projektora b6 ? Ja jeszcze nie mam założonych markowych żarników, co by zwiększyło jasność swiecenia. Jak by ktos chciał zobaczyc jak swieci w Warszawie moge pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że sie nie zmieści . Linie światła/cienia w innych soczewkach też można modyfikowac.

Edytowane przez kris-krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ktoś nie zmierzy soczewki to się nie dowiemy czy wejdzie.

Ponawiam pytanie: czy powyżej linii odcięcia jest totalna ciemność czy nie? I co za tym idzie czy nadają się do jazdy w nocy na mijania.

Widzę co jest na zdjęciu ale chodzi o np. znaki drogowe. Ktoś pisał w temacie że gładkie szkło soczewki powoduje "zanik" światła powyżej linii.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia odcięcia jet bardzo ostra i wszystko oświetla, znaki, pasy.Co najważniejsze daleko i jasno świecą. Jeżdżę już trochę na tych projektorach i jeszcze nie miałem problemu z miganiem czy oślepianiem kogoś. Przegląd bez problemu zero pytań. Projektor jest duży i ma 3 cm soczewkę, wiec spora. Jest też wersja z 2,5 cm o podobnych parametrach

Parametry techniczne:
WYMIARY
Głębokość: 150mm
Szerokość: 112 mm
Wysokość: 95 mm
Średnica szkła soczewki: 3″

Na YouTubie jest trochę filmików i informacji o projektorach fxr.

Ja sprowadzałem ze stanów ale jest już w Polsce importer który sprzedaje różne projektory. http://hidretrofit.pl/

Naprawdę jak chcemy poprawić widoczność w nocy to warto zainwestować. Wcześniej miałem w focusie zamontowane projektory mini h1 pod gniazdo h7 z firmy morimoto. Bez wiercenia i cięcia. Byłem mega zadowolony.

Ale teraz postanowiłem zainwestować w fxr i nie żałuje. Było trochę pracy, cały weekend. W moim przypadku wycinka odblasku w reflektorze i mierzenie, wiercenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plxhorrorx dzięki za odpowiedź :-)

O to właśnie mi chodziło jak świecą powyżej linii.

Stronę którą podałeś już wcześniej odwiedziłem. Oferują też montaż soczewek malowanie lamp itd. Krótko mówiąc full serwis.

Odklejałeś szkło u siebie?

wysłane z Commodore 64

Edytowane przez elmer80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plxhorrorx dzięki za odpowiedź :-)

O to właśnie mi chodziło jak świecą powyżej linii.

Stronę którą podałeś już wcześniej odwiedziłem. Oferują też montaż soczewek malowanie lamp itd. Krótko mówiąc full serwis.

Odklejałeś szkło u siebie?

wysłane z Commodore 64

Rozklejenie reflektora b7 to max 10 min, ja używałem opalarki. Sklejałem na ten sam klej i nic nie paruje.

Teraz mam zamiar montować ledy.

http://hidretrofit.pl/sklep/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-segmentowe/

Zobaczymy jaki będzie efekt.

Chciałbym uzyskać coś podobnego na wzór audi r8..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/426ab82aab11e4a6.html

Edytowane przez plxhorrorx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślę że jak już rozbiorę lampę to założyć ledy do świateł dziennych ale w stylu A6 C6. Prosty pasek diód.

Mam nadzieję że nie dają zakłóceń tak jak moje aktualne żarówki led w halogenach jako dzienne.

W trakcie rozgrzewania rozchylasz czymś żeby się ponownie nie skleiło czy grzejesz całość i zdejmujesz szkło?

acha no i czym konkretnie malowałeś wnętrze? jakiś spray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślę że jak już rozbiorę lampę to założyć ledy do świateł dziennych ale w stylu A6 C6. Prosty pasek diód.

Mam nadzieję że nie dają zakłóceń tak jak moje aktualne żarówki led w halogenach jako dzienne.

W trakcie rozgrzewania rozchylasz czymś żeby się ponownie nie skleiło czy grzejesz całość i zdejmujesz szkło?

acha no i czym konkretnie malowałeś wnętrze? jakiś spray?

Nagrzewam i podważałem śrubokrętem płaskim. Bez problemu odkleja się szkło. Najpierw zmatowiłem papierem ściernym a potem sprej czarny mat który kupiłem w castoramie. Jak do tej pory nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś obcinał uchwyt (nie mocowanie śruby) soczewka-projektor? jak wiadomo dwa dolne profile trzymające "szkło" mają wybrzuszenia, co bym nie dociął to i tak mi haczy, starając się przyłożyć soczewkę do ringu bez blaszek tak aby do niego doszła jest to samo (nie dochodzi równo do końca) haczy mi lewy dół o plastik wystający w ringu, soczewki mam 07.2013, możliwe że w młodszych są jakieś minimalne różnice w wymiarach? jedyne rozwiązanie widzę w wycięciu mocowania...


6f4e297dd6eb.jpg

Fotka uchwytu z widocznymi śladami haczenia, podniesienie soczewki wyżej nie pomoże (brak miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...