Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja próbowałem czyścić, zacieki nie powstały, lampy suszyłem w piekarniku w 80 stopniach ale niestety za wiele to nie dało

jednak trzeba włożyć łapę do środka i gąbeczką ruszyć ten syf.

Z innej bajki a co myślicie o swapie z xenonu na led? zakupiłem jednego leda dziś ma prawie 4400 lumenów więc w teorii więcej troszkę jak xenon, docelowo myślałem o ~6000lm i odpowiednim sterowaniu tym, czyli w ciągu dnia zjechać na 1500 w po zmroku normalnie ~3000lm jak w xenon z ewentualnym 'turbo' do pełnej mocy...

podłączyłem go dziś i nie powiem światła sporo daje, wieczorem wrzucę jakieś fotki/filmik jak to wygląda, choć zdjęcia nie oddają wiernie rzeczywistości

jedna dioda led to zdecydowanie za malo a pozatym co z chlodzeniem diod ?

pomysl fajny i do zrobienia ale raczej nie w warunkach "domowych"

Na dniach bede miec projektory Koito montowane w nowszych lexusach.

Przy odrobinie czasu zrobie porownanie AL vs Koito i wkleje fotki

No wiesz, ta 1 dioda generuje tyle samo światła co 3x H7 55W renomowanej marki :)

tu nagrałem filmik

z testu

A tu trochę zdjęć:

096f55531e7d81ddm.jpg

bfdcfe3bd6a84c71m.jpg

895426cab433890em.jpg

1da251028bc55528m.jpg

4b91ba8a73a1e4fbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem czyścić, zacieki nie powstały, lampy suszyłem w piekarniku w 80 stopniach ale niestety za wiele to nie dało

jednak trzeba włożyć łapę do środka i gąbeczką ruszyć ten syf.

Z innej bajki a co myślicie o swapie z xenonu na led? zakupiłem jednego leda dziś ma prawie 4400 lumenów więc w teorii więcej troszkę jak xenon, docelowo myślałem o ~6000lm i odpowiednim sterowaniu tym, czyli w ciągu dnia zjechać na 1500 w po zmroku normalnie ~3000lm jak w xenon z ewentualnym 'turbo' do pełnej mocy...

podłączyłem go dziś i nie powiem światła sporo daje, wieczorem wrzucę jakieś fotki/filmik jak to wygląda, choć zdjęcia nie oddają wiernie rzeczywistości

jedna dioda led to zdecydowanie za malo a pozatym co z chlodzeniem diod ?

pomysl fajny i do zrobienia ale raczej nie w warunkach "domowych"

Na dniach bede miec projektory Koito montowane w nowszych lexusach.

Przy odrobinie czasu zrobie porownanie AL vs Koito i wkleje fotki

No wiesz, ta 1 dioda generuje tyle samo światła co 3x H7 55W renomowanej marki :)

tu nagrałem filmik

z testu

A tu trochę zdjęć:

http://images36.fotosik.pl/347/096f55531e7d81ddm.jpg

http://images41.fotosik.pl/1911/bfdcfe3bd6a84c71m.jpg

http://images49.fotosik.pl/1768/895426cab433890em.jpg

http://images36.fotosik.pl/347/1da251028bc55528m.jpg

http://images33.fotosik.pl/531/4b91ba8a73a1e4fbm.jpg

wszystko fajnie ale zwroc uwage ze zaden producent oswietlenia -przynajmniej z tego co widzialem do tej pory nie wykorzystal jednej diody i jednej soczewki do oswietlenia drogi.Gdyby to bylo wystarczajace napewno by tak zrobil bo oszczednosc kosztow bylaby duza.

Zwykle jest to jakas ilosc diod i soczewek w jednej lampie.

W bmw sa dwa zwykle odlbysnik(na jedna lampe) i chyba dwie diody-ukierunkowac odpowiednio wiazke swiatla w takim rozwiazaniu to nie latwa sprawa.W domu -niemozliwa.

Nie widzialem projektora z jedną dioda ktora bylaby umieszczona w projektorze np na jego spodzie.

Moze sprobuj tak zrobic :wink:

Masz zmierzone parametry tej diody ?

Jesli lubisz modzic oswietlenie odwiedz forum Hid planet :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale zwroc uwage ze zaden producent oswietlenia -przynajmniej z tego co widzialem do tej pory nie wykorzystal jednej diody i jednej soczewki do oswietlenia drogi.Gdyby to bylo wystarczajace napewno by tak zrobil bo oszczednosc kosztow bylaby duza.

Zwykle jest to jakas ilosc diod i soczewek w jednej lampie.

W bmw sa dwa zwykle odlbysnik(na jedna lampe) i chyba dwie diody-ukierunkowac odpowiednio wiazke swiatla w takim rozwiazaniu to nie latwa sprawa.W domu -niemozliwa.

Nie widzialem projektora z jedną dioda ktora bylaby umieszczona w projektorze np na jego spodzie.

Moze sprobuj tak zrobic :wink:

Masz zmierzone parametry tej diody ?

Jesli lubisz modzic oswietlenie odwiedz forum Hid planet :wink:

Wiesz w ciągu ostatnich 5 lat dużo się zmieniło także w diodach LED, gdzieś w cenniku audi widziałem, że dopłata do lamp LED kosztuje około 10kPLN, ale za te pieniądze dostajemy również asystent świateł który prawie dowolnie kształtuje wiązkę światła i pewnie łatwiej jest to zrobić z kilkoma układami optycznymi, bo z jednym jest praktycznie niemożliwe.

Niestety nie mam czym zmierzyć diody samej w sobie polegam na danych katalogowych, jeśli uda mi się dopaść projektor choćby z bix'a b6 i dostanę już driver do tej diody spróbuję podłączyć jedno z drugim, i podjechać na stację diagnostyczną do znajomego, żeby mi zmierzł kształt wiązki i siłę strumienia ksenon vs dioda led. Jak mi się to uda, przedstawię tutaj wyniki pomiarów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda na soczewkach lexusa to porównamy jak to świeci na ori instalacji lexa na żarniku xenonowym. Często jeżdżę LS460 i krew zalewa jak wsiadam do swojej B6, która i tak bardzo doceniam pod kątem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na konfrontację soczewek B8 z Leksusami. Luksusy też bixy?

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na konfrontację soczewek B8 z Leksusami. Luksusy też bixy?

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

tak tez bi xenon

Musze gdzies podjechac gdzie jest szeroka czysta sciana :facepalm:

Po rozebraniu tych projektorow spokojnie moge napisac ze to majstersztyk :wink: nie tyle sam odblysik co przeslona z regulacja doswietlania przestrzeni nad odcieciem ,limiter swiatla przed samochodem i rozne ....dziwne plaszczyzny i zagiecia.Zwykly projektor to odblysnik przeslona i soczewka bez zadnych wygibasow i kombinacji.Ten koito to cos calkiem innego -cos dobrze przemyslanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej zmodyfikowanej soczewce. Trzeba bedzie wymodzic cos podobnego. Miałeś wrzucic porownanie lexa z b8 czy wogole jest sens zmieniac soczewke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo filmiku ktory pokazales,projektor koito jest najlepszy w dalszym ciagu.

Nie daje az tyle jasnego swiatla do przodu ale daje praktycznie taka sama ilosc swiatla na calej lini odciecia.Widac na pozostalych projektorach ze mocno swieca w miejscu zalamania ale po bokach juz gorzej.Wlasnie tu przewage ma koito.

Moje projektory koito sa inne niz ten na filmiku.Nowsza wersja znacznie mniejsza i o bardziej zwartej budowie bo ten tutaj jest ogromny na wszystkie strony.Postaram sie w weekend zrobic jakies porownanie.U mnie we wsi nie ma szerokiej czystej sciany a bez tego ani rusz :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pokazales jest podobne do hella e55 albo jakies chinskie morimoto

w moim nie widac przeslony odblysnika elektromagnesu-wszystko jest obudowane a elektromagnes jest miedzy odblysnikiem a przeslona,nie miedzy przeslona a soczewka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na forum zarejestrowałem się kilka dni temu poniekąd z polecenia waszego kolegi, no i głównie dlatego, że na tym forum jak widać coś dzieje się w temacie ogólnie xenonów i projektorów;)

A przechodząc do rzeczy KrisKrzysztof pokazał zdjęcia faktyczne Koito projektora z Lexa LS460. Najlepszy i największy przy okazji bixenon.

A co do tego filmiku, gdzie mierzą natężenie światła, to projektor a'la hella 60 high beam, tylko z przesłoną na mijania. Przesłona samoróbka i to dzięki niej jest tyle światła ile jest. Czasami sądzę, że prześciganie się producentów w tworzeniu to coraz mocniejszych żarników za znacznie wyższą cenę jest sztuką dla sztuki, jak w europejskich projektorach i tak większość światła zostaje na przesłonie. Panowie za wschodu po prostu zrobili przesłonę tak, że punkt, gdzie jest najwięcej światła jest po prostu w świetle mijania i tyle. W projektorze bix Valeo, w tym co jest w B6 zdecydowana większość światła zostaje na przesłonie zabita. Można to łatwo sprawdzić bawiąc się odpalonym projektorem i ręcznie podnosić przesłonę od niego- bardzo fajnie obrazuje to film, zdjęcia. Gdyby wymontować przesłonę z valeo, i laserowo albo jakąś maszyną do obróbki, skrócić ją o jakieś 0.5cm i zrobić oczywiście przejście/step, to nagle i valeobix okazałby się fajnym projektorem:wink: Oczywiście po włączeniu drogowych na naszych oczach nie zrobilibyśmy już takiego efektu, ale ja przykładowo długich używam głównie do znaków świetlnych, a liczą się mijania. A w ogóle tam te projektory na filmiku to miałem i to są Ichikoh, które są dość charakterystyczne w budowie, i nowsza hella powszechnie już stosowana (nie typ e55).

Póki co pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na forum zarejestrowałem się kilka dni temu poniekąd z polecenia waszego kolegi, no i głównie dlatego, że na tym forum jak widać coś dzieje się w temacie ogólnie xenonów i projektorów;)

A przechodząc do rzeczy KrisKrzysztof pokazał zdjęcia faktyczne Koito projektora z Lexa LS460. Najlepszy i największy przy okazji bixenon.

A co do tego filmiku, gdzie mierzą natężenie światła, to projektor a'la hella 60 high beam, tylko z przesłoną na mijania. Przesłona samoróbka i to dzięki niej jest tyle światła ile jest. Czasami sądzę, że prześciganie się producentów w tworzeniu to coraz mocniejszych żarników za znacznie wyższą cenę jest sztuką dla sztuki, jak w europejskich projektorach i tak większość światła zostaje na przesłonie. Panowie za wschodu po prostu zrobili przesłonę tak, że punkt, gdzie jest najwięcej światła jest po prostu w świetle mijania i tyle. W projektorze bix Valeo, w tym co jest w B6 zdecydowana większość światła zostaje na przesłonie zabita. Można to łatwo sprawdzić bawiąc się odpalonym projektorem i ręcznie podnosić przesłonę od niego- bardzo fajnie obrazuje to film, zdjęcia. Gdyby wymontować przesłonę z valeo, i laserowo albo jakąś maszyną do obróbki, skrócić ją o jakieś 0.5cm i zrobić oczywiście przejście/step, to nagle i valeobix okazałby się fajnym projektorem:wink: Oczywiście po włączeniu drogowych na naszych oczach nie zrobilibyśmy już takiego efektu, ale ja przykładowo długich używam głównie do znaków świetlnych, a liczą się mijania. A w ogóle tam te projektory na filmiku to miałem i to są Ichikoh, które są dość charakterystyczne w budowie, i nowsza hella powszechnie już stosowana (nie typ e55).

Póki co pozdrawiam Michał

hej :hi: fajnie ze sie zarejestrowales :kox: kogos takiego nam tu potrzeba bo temat oswietlania ciekawi nie jednego z nas i pewnie teraz ruszy cos w tym temacie wiecej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide jak oceniasz soczewki bix z A6 z 2012 roku? Pytam bo kolega z pracy wkłada coś takiego do A3 2001r która miała zwykłe soczewki. Widziałem je i ciekawie wyglądają, mają strasznie wypukłe soczewki. Wyglądają identycznie jak w poście 214.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide jak oceniasz soczewki bix z A6 z 2012 roku? Pytam bo kolega z pracy wkłada coś takiego do A3 2001r która miała zwykłe soczewki. Widziałem je i ciekawie wyglądają, mają strasznie wypukłe soczewki. Wyglądają identycznie jak w poście 214.

Niestety nie mialem ich jeszcze w reku i nawet nie widzialem na zdjeciach.Nie moge nic powiedziec procz tego ze produkuje je chyba hella.Jechalem raz za nowym a6 z xenonem (nie led!) i wygladalo to ladnie ale to za malo by cokolwiek o nich powiedziec.Skoro kolega wklada tzn ze przeslona raczej nie jest obrotowa.Gdybys mial zdjecia to podeslij :wink:

w ogole gdyby ktos mial taki projektor to z checia kupie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czym i w jaki sposób przy soczewkach Boscha z B8 zaginacie w dół ten kawałek blaszki ~ 0.3cm x0.3cm po lewej stronie. Chciałbym wsadzić żarnik d2s, a przypiłowywać kołnierz żarnika nie mam jakoś ochoty;) Będę wdzięczny Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...