Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko oki ale tej blaszki w osadzeniu zarnika sie nie odgina.Wklada sie zarnik tak aby ta blaszka weszla w odpowiednia szczeline w zarniku i przekreca sie lekko w prawo.W ten sposob mamy zamocowany zarnik czy to d1s czy d2s.Jesli sie nie myle to kolnierz d1s i d2s ma te same wyciecia wiec nie trzeba tej blaszki odginac.Po przekreceniu zarnika gorna blaszka zachodzi nad kolnierz zarnika.

Masz rację, źle zaznaczyłem. Ta faktycznie ma zostać, odgiąć trzeba tą druga. Zaraz to poprawię :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wreszcie porównanie soczewek B6 vs B8. Co prawda porównanie jest z innym B6, ale za to z bi xenonem (120 tyś przebiegu). Zdjęcia są robione tym samym aparatem, z tym samym obiektywem, z tymi samymi nastawami (przysłona, ekspozycja, czułość matrycy). Na każdym zdjęciu są jego parametry. Różnicy chyba nie trzeba komentować. W rzeczywistości, aż tak źle nie świecą te ori bixy, ale gdybym zrobił trochę jaśniejszą fotkę, to zdjęcia soczewek z B8 wyszły by prześwietlone. Zanim wymieniłem soczewy u siebie to uważałem, że bardzo fajnie świecą bix w B6, ale dopiero teraz widzę różnicę :smiley: Tak to widzi matryca aparatu...

58902934.jpg

59447250.jpg

37415599.jpg

84906413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak dla mnie ori bix świecił słabiej od ori xenona , projektor zastosowany w bixach to straszna kupa i pisal już o tym autor tego wątku. Wystarczyło podejrzeć same odblyśniki bixa i zenona i już było widać że w bixie coś nie halo.

Zdjęcia które zrobiłeś miazdżą suty na korzyść B8 , trzebabyło zrobić foty jeszcze po deszczu i wtedy soczewy z bixa nie istnieją. Dla mnie to jeden z najlepszych modów jaki zrobilem , cały czas jadąć nocą mam banana na gębie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo kosmos.. juz sie nie moge doczekac montażu u mnie:) Jednak zakladam tak jak czester w lampe xenon, Jak możecie to podrzućcie którą ta blaszke odgiąć przy soczewce od b8 zebym czegos nie spartolił, miałem stara rozwaloną lampe od b6 i myśle ze z poradnikiem czestera :hi: (dzieki za opis) nie bedzie problemu, chrom na soczewke juz roztoczyłem:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem, którą blaszkę trzeba odgiąć. W sumie to jedyne co przeszkadza przy wkładaniu palnika, także nie da się nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie również jestem po zmianie świateł na te z B8.

Różnica jest naprawdę zauważalna :decayed:

Poniżej wklejam zdjęcia jakie zrobiłem ( wiem że miejsce nie jest zbyt fajne ale myślę, że różnice widać gołym okiem :kox:)

Pierwsze zdjęcie pokazuje w jakim stanie miałem stare odbłyśniki :facepalm: nie trudno się domyślić która jest zregenerowana a która nie :grin:

50276455.jpg

Niestety nie mam żadnego zdjęcia jak lampy świeciły na starych odbłyśnikach i starych palnikach - możecie sobie tylko wyobrazić.

Drugie zdjęcie przedstawia już zregenerowane odbłyśniki z B6 ale jeszcze stare palniki:

53591879.jpg

Trzecie zdjęcie przedstawia odbłyśniki z B6 i nowe palniki:

77568744.jpg

Czwarte zdjęcie przedstawia odbłyśniki z B8 i nowe palniki.

31581659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest bardzo duża i to między regenerowanymi, w porównaniu odbłyśnikami przed regeneracją musi być przepaść. Ja już się nie mogę doczekać na zmianę bixów na B8 które już jakiś czas czekają na założenie. Gdzie kupiliście żarniki bo zastanawiam się czy je także przy okazji nie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje OSRAMy kupiłem w Hurtowni elektrotechnicznej AGENA w Poznaniu. Ogólnie to nie mają ich na stanie. Jak przychodzi klient to sprowadzają je od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te soczewki z B8 są lewe i prawe czy obojętnie na którą stronę się jaką założy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te soczewki z B8 są lewe i prawe czy obojętnie na którą stronę się jaką założy?

..łobojętne:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze szalu nie ma, fakt jest lepiej ale nie tak jak u was na fotach.. :mysli: fakt jest taki ze odbłysniki miałem w dobrym stanie.. moze wymiana palników by zrobila robote..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze szalu nie ma, fakt jest lepiej ale nie tak jak u was na fotach.. :mysli: fakt jest taki ze odbłysniki miałem w dobrym stanie.. moze wymiana palników by zrobila robote..

Nie wieżę, może masz źle ustawione albo cuś?

U mnie zregenerowane odbłyśniki na pewno świeciły lepiej niż Twoje nie zregenerowane a różnicę po zmianie zauważyłem. Pobaw się trochę pokrętłami przy lampie ustaw przede wszystkim wysokość.

Jeśli uważasz, że wszystko jest dobrze ustawione to może faktycznie palniki do wymiany. Najlepiej wyjmij i zobacz jak wygląda bańka. Jak będzie pokryta tak jakby "mlekiem" to znaczy, że palnik swoje najlepsze czasy ma za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tat tak, na środku palnika jest biala plamka..a ustawione sa dobrze..

dodalem fotke, tak wygladaja moje palniki:

6efec8d3c0af402am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie kolego, że moje palniki były w lepszym stanie niż ten twój :shock3: -

Szykuj się do zmiany i zobaczysz jak będziesz mile zaskoczony. Pamiętaj o jednoczesnej zmianie dwóch palników.

Ps. Wieczorem zrobię zdjęcie moich starych palników to sobie porównasz...

Teraz umieszczam zdjęcie nowego palnika. Fota walnięta zaraz po zakupie.

20120229141816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak zrobie, ustawione mam na bank dobrze.. wiec tylko palniki.. powiesz ile płaciłes za sztuke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma :decayed: Ja kupowałem u tego gościa, i po dokładnym porównaniu charakterystycznych cech (również dokumentacji technicznej na stronie Osramu) stwierdzam, że palniki faktycznie są ori.

http://allegro.pl/osram-d1s-100-oryginal-porownaj-z-podrobka-wawa-i2124952008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych.

Palniki wyciągnięte z mojego wozidła. Ten bardziej przydymiony pamięta jeszcze czasy montażu w fabryce = czytaj oryginalny.

20120321075437.jpg

Zdjęcie przedstawia bańkę przydymioną. Po regeneracji odbłyśników okazało się, że światło jakie emitowała było znikome:

20120321075449.jpg

To zdjęcie przedstawia palnik który wymieniany był w serwisie chyba w 2008r (jeszcze przez poprzedniego właściciela). On jeszcze "jako tako" świeciła ale też d*p* nie urywało:

20120321075459.jpg

A tutaj od tylca....

20120321075519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój palnik wyglądał tak. Ledwo świecił i mrugał. Wygląda na oryginalny z fabryki.

mg8612.jpg

mg8614.jpg

---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

Lukaszxxx patrząc na twój palnik to wygląda na to, że jest w dużo gorszym stanie niż moje stare, a na prawdę już ledwo świeciły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...