Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Też o tym myślałem, jednak nie rozbierałem jeszcze lampy ale z kilku zdjęć tego wątku z 5 strony widać, że raczej będzie to trudne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że pracuję na tokarkach CNC od 17 lat i powiem tyko tyle, że na tokarce tego nie ogarniesz, prędzej na frezarce. Taką przejściówkę można zrobić dość szybko metodą wycinania wodą np. z blachy aluminium. Sam się przymierzałem do zrobienia przejściówki, ale szybciej i prościej jest to zrobić na blaszkach. Na początku obawiałem się, że na blaszkach może się to po jakimś czasie poprzestawiać, ale po zamontowaniu widzę że nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze da sie to ogarnąc bez tych balszek, ale skoro sie nie da to 1-sego kupuje u jakiegos klubowicza soczewki i rezamy na balszkach z puszki "Tyskiego " :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że się nie da, bo się da :decayed: . Chodzi o to, że nie ma sensu się napinać na przejściówkę skoro można to zrobić prościej, taniej i skutecznie.

---------- Post dopisany at 14:44 ---------- Poprzedni post napisany at 14:41 ----------

Ja kupiłem w castoramie blachę ocynkowaną służącą do skręcania mebli z dziurkami. Wystarczy powycinać, wywiercić dodatkową (drugą) dziurkę, doszlifować i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o jakich blaszkach mówicie ?? Chodzi o montaż w lampie bixenon czy w zwykłym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w którym miejscu te blaszki. Na zdjęciach z strony 5 nic takiego nie widać. Jedynie śrubki i nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blaszkach montuje się bix z B8 do bix z B6. Jeśli masz zwykły ksenon to musisz zrobić jak czester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu2 dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że w B7 światła do jazdy w dzień mają osobną instalację.

Gdzieś tu doczytałem, że soczewki z B8 mają słabszy elektromagnes niż standardowe bixy z B6, mimo to, zapalenie jednocześnie świateł długich i opuszczenie przesłony w dołożonej soczewce z B8 nie powoduje jej podskakiwania na nierównościach drogi ?

Napewno nie bedzie skakac.Elektromagnes jest wolniejszy ale wystarczajaco silny zeby dac sobie rade z przeslonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rezanie bixenonów z b8 w moim xenonie. Ogólnie rzecz biorąc kupa z tym pie...... . Rozkleiłem 3 lamy i z ostatnią poszło mega szybko bo w niecałe 20 min ale dopasowanie soczewek to masakra. Boje się żeby światła nie świeciły w kosmos i czy wystarczy regulacji później jeśli teraz coś popierniczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz to w miarę dokładnie to regulacji na pewno wystarczy. Zmiana soczewki na B8 nie jest łatwa i przyjemna, jak by tak było to prawie każdy by je miał założone w swojej B6 :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakładacie całe soczewki z odbłyśnikiem ??? czy same odbłyśniki bez soczewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem po wymianie soczewki na bixy z B8.. Różnic jest naprawdę olbrzymia, mimo że ori soczewki miałem w naprawdę super stanie. Teraz jazda nocą to przyjemność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 soczewki z b8.

Chcialem sobei sam przerobic i skonczylo sie na zakupie nowej lampy:doh:

Musze sie do Pzn wybrac na montaz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 soczewki z b8.

Chcialem sobei sam przerobic i skonczylo sie na zakupie nowej lampy:doh:

Musze sie do Pzn wybrac na montaz :decayed:

jak mi sie uda przy zmianie. postram sie czynkąc parę fotek z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...