Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do tego moda tylko że nie mam bi xenonów. Powiedzcie mi czy przetwornice z normalnych xen pasują do bix ?

Tylko masz za mala dziure na soczewke w lampie :cool1: Musisz te chromowane coś zdjąć i powiekszyć otwór... czyli rozebrać lampe :decayed: A po za tym jak podłaczysz sterowanie przesłony soczewki jak w zwykłej lampie tego nie ma?? Chyba lepiej jednak kupić bixy :gwizdanie:

Chcesz mi powiedzieć, że fizycznie soczewki zmieszczą się do normalnego xenona ? :blink: Lampy już rozklejałem do malowania więc teraz to już żaden problem. Wolałbym nie kupować kolejnych lamp i znowu wszystkiego przekładać. Co do sterowania przesłoną to byłem pewien, że idzie po prostu "+" w momencie włączenia świateł drogowych. Jest to jakoś inaczej rozwiązane, bo widzę że z elektromagnesu idą tylko 2 przewody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego moda tylko że nie mam bi xenonów. Powiedzcie mi czy przetwornice z normalnych xen pasują do bix ?

Tylko masz za mala dziure na soczewke w lampie :cool1: Musisz te chromowane coś zdjąć i powiekszyć otwór... czyli rozebrać lampe :decayed: A po za tym jak podłaczysz sterowanie przesłony soczewki jak w zwykłej lampie tego nie ma?? Chyba lepiej jednak kupić bixy :gwizdanie:

Chcesz mi powiedzieć, że fizycznie soczewki zmieszczą się do normalnego xenona ? :blink: Lampy już rozklejałem do malowania więc teraz to już żaden problem. Wolałbym nie kupować kolejnych lamp i znowu wszystkiego przekładać. Co do sterowania przesłoną to byłem pewien, że idzie po prostu "+" w momencie włączenia świateł drogowych. Jest to jakoś inaczej rozwiązane, bo widzę że z elektromagnesu idą tylko 2 przewody ?

...chcesz wpakować soczewke bix do zwykłego xenona :mysli: toć to nie wlezie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego moda tylko że nie mam bi xenonów. Powiedzcie mi czy przetwornice z normalnych xen pasują do bix ?

Tylko masz za mala dziure na soczewke w lampie :cool1: Musisz te chromowane coś zdjąć i powiekszyć otwór... czyli rozebrać lampe :decayed: A po za tym jak podłaczysz sterowanie przesłony soczewki jak w zwykłej lampie tego nie ma?? Chyba lepiej jednak kupić bixy :gwizdanie:

Chcesz mi powiedzieć, że fizycznie soczewki zmieszczą się do normalnego xenona ? :blink: Lampy już rozklejałem do malowania więc teraz to już żaden problem. Wolałbym nie kupować kolejnych lamp i znowu wszystkiego przekładać. Co do sterowania przesłoną to byłem pewien, że idzie po prostu "+" w momencie włączenia świateł drogowych. Jest to jakoś inaczej rozwiązane, bo widzę że z elektromagnesu idą tylko 2 przewody ?

wyjęcie normalnej soczewki ze zwykłej lampy graniczy z cudem a włożyć bixa to raczej odpada :decayed: Chociaż jak masz rozklejone lapmy to możesz kombinować :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobię bo coś mi się wydaję, że da radę jeśli palnik się zmieści :naughty: Zrobię jakąś fotorelacje, jak znajdę chwile. [br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 23:01_________________________________________________A tak wygląda porównanie soczewki z B6 i B8. Teraz już wiem w czym tkwi problem.

20120125230957.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A tak wygląda porównanie soczewki z B6 i B8. Teraz już wiem w czym tkwi problem.

20120125230957.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dwa pytania:

* otwory mocujące soczewki do obudowy lampy są w tym samym miejscu w przypadku obu soczewek? (B6 vs B8). Różnica jest tylko w odsadzeniu soczewki?

* jakie powinno być to odsadzenie zaznaczone na zdjęciu? Mierzył to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W soczewie z b8 sa inne rostawy srub.Zaden z ori otworow b6 nie pasuje do soczewki z b8 :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W soczewie z b8 sa inne rostawy srub.Zaden z ori otworow b6 nie pasuje do soczewki z b8 :disgust:

Zbychu zapodaj DIY jakieś bo ogarnąłeś ponoć bardzo fajnie ten temat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie cos opisac i poprzec fotami jak bede rezal lampki Adamoo.Narazie czekam az ogarnie temat diod z a6.

Oczywiscie najbardziej potrzebny mi jest czas bo dzis juz startuje niestety w trase :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z łódzkiego wyrezał? Jestem ciekaw jak się to porównuje z lampami Depo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z łódzkiego wyrezał? Jestem ciekaw jak się to porównuje z lampami Depo.

Depo??

to sie nie porównuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z łódzkiego wyrezał? Jestem ciekaw jak się to porównuje z lampami Depo.

Depo robi bixy?? Chyba nie :cool1: Ale zwykły xenon można kupić i zapodać soczewke ori albo z b8 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale bixy to tylko różnica taka że długie to też xenon. Chciałem porównać same mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z łódzkiego wyrezał? Jestem ciekaw jak się to porównuje z lampami Depo.

Nie ma porownania :evil:

Soczewy z b8 wymiataja :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tylu zadowolonych jest to może który raczyłby zrobić zdjęcia pokazujące szczegóły montażu tych soczewek tak by temat ten zacząłby być w końcu tutorialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś kto ma już ten mod napisze jak ma podłączone soczewy :cool1: Jest żółty i zielony przewód i do ktorych styków je podłączyć? Bo nie działa mi żadna przesłona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od elektromagnesu sprzeslony wychodza dwa przewody-jeden wpinasz do jednego pinu w kosteczce bialej a drugi do drugiego pinu w tej kosteczce.Prosciej sie nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od elektromagnesu sprzeslony wychodza dwa przewody-jeden wpinasz do jednego pinu w kosteczce bialej a drugi do drugiego pinu w tej kosteczce.Prosciej sie nie da :)

No dobra ale tam jest kostka z 3 bolcami w środku :cool1: i jakaś płytka za tym. To co mam to rozbebeszyc? :decayed: Tak tylko pytam bo już rzadko na długich jeżdżę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo od razu pisac ze nie masz wtyczki ori w soczewce z b8 :)

W takim ukladzie,wpinasz przewody z lampy (zakonczone konektorami :wink4:) w skrajne piny tzn 1 i 3.

Srodkowego nie ruszasz byle nie bylo zwarcia z reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna soczewka juz jest.Jeszcze tylko jedna i rezamy :kox:

[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 12:38_________________________________________________Skad te adaptery dorwac?[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 12:40_________________________________________________Ok.Mam 2 soczewki.Jakas instrukcja rezania by sie przydala.Jak te soczewki ustawic?Pasuja w ori mocowania?Od razu przypasuja pod odpowiedni kat itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo od razu pisac ze nie masz wtyczki ori w soczewce z b8 :)

W takim ukladzie,wpinasz przewody z lampy (zakonczone konektorami :wink4:) w skrajne piny tzn 1 i 3.

Srodkowego nie ruszasz byle nie bylo zwarcia z reszta.

No właśnie :tongue4: Dzięki :good:

Jedna soczewka juz jest.Jeszcze tylko jedna i rezamy :kox:

[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 12:38_________________________________________________Skad te adaptery dorwac?[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 12:40_________________________________________________Ok.Mam 2 soczewki.Jakas instrukcja rezania by sie przydala.Jak te soczewki ustawic?Pasuja w ori mocowania?Od razu przypasuja pod odpowiedni kat itp?

Zapomnij ostra rzeźba :decayed: Myślę że każdy na inny sposób to zrobił :przebiegly:

No to ogarnięte przeslony :good: Jedna na początku się otwierała i tak zatrzymywała :blink: Ale już jest dobrze :przebiegly: Według mnie nie działają wcale wolniej niż ori valeo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...