Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

dolny lewy tak?? No przydałby się opis co i jak bo sam też już mam soczewy :kox: Soczewki oczywiscie nie mogą być pod skosem?? Bo tak to montaż byłby banalny :wink4: Aha... i jak podłaczyć przesłone?? mamy tylko 2 kable a tutaj w b8 są 3 styki :mysli:

Będziesz robił tego moda?

Rób dużo zdjęć z rezania. I dokładny opis jak zrobić to mocowanie soczewek w środku lampy. Może też się skuszę ... :mysli:

No własnie nie mam pomysłu jak to wykombinować :mysli: Bo na skos pasuje uchwyty ale wtedy po drzewach bedzie swiecić :decayed: trzeba jakieś blaszki zapodać chyba. Tak zeby przynajmniej na 2 uchwyty złapać bo wiecej w sumie tam nie trzeba :wink4: Soczewa nie pracuje w żaden sposób tylko cała lampa :mysli:HiRide zapodaj foto jak Ty to zrobiłes :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zanych foto z rezania a nie usmiecha mi sie do tego specjalnie wyciagac lampy

:good: zayebisty tutorial jednym słowem

To może przynajmniej zrób rysunki w paincie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zanych foto z rezania a nie usmiecha mi sie do tego specjalnie wyciagac lampy

:good: zayebisty tutorial jednym słowem

To może przynajmniej zrób rysunki w paincie?

Nie chciałem tego pisać :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunki :doh1:

najprosciej robic na blaszkach twardych,z dwoma otworami-jeden do nowej soczewki a drugi do mocowania w lampie-tak mam u siebie zrobione a kazdy kto robi podobnie robi to na wlasna odpowiedzialnosc.

Rysunki nic tu nie dadza bo calosc polega na rownym ustawieniu nowej soczewki w lampie.Na to nie ma zadnych regul tzn jakie maja byc odleglosci na kazdym z mocowan.Trzeba dokrecac,odkrecac,pilowac itp az bedzie dobrze.

Dlatego ta przerobka nie jest dopracowana pod wzgledem montazu i nie jest banalnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide jakie odsadzenie dałeś ? 10mm ? Przy BS jak soczewka robi góra/dol zaraz po odpaleniu nic ci z tylu nie bloczy?

generalnie wycentrować to to jest niezła grzebanina

BTW

ma ktoś może na sprzedaż przykrywkę tylna lewą do bixa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide jakie odsadzenie dałeś ? 10mm ? Przy BS jak soczewka robi góra/dol zaraz po odpaleniu nic ci z tylu nie bloczy?

generalnie wycentrować to to jest niezła grzebanina

BTW

ma ktoś może na sprzedaż przykrywkę tylna lewą do bixa ?

Nie mierzylem jakie jest odsadzenie bo nawet nie ma punktu odniesienia od czego do czego mierzyc i w jakich miejscach.Jak ktos to robil to wie w czym rzecz.Teoretycznie nowy projektor musi pojsc do tylu o tyle o ile jest jest dluzszy od starego projektora.

Starter palnika ociera sie o wtyczke do przetwornicy ale nie zwalnia samopoziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunki :doh1:

najprosciej robic na blaszkach twardych,z dwoma otworami-jeden do nowej soczewki a drugi do mocowania w lampie-tak mam u siebie zrobione a kazdy kto robi podobnie robi to na wlasna odpowiedzialnosc.

Rysunki nic tu nie dadza bo calosc polega na rownym ustawieniu nowej soczewki w lampie.Na to nie ma zadnych regul tzn jakie maja byc odleglosci na kazdym z mocowan.Trzeba dokrecac,odkrecac,pilowac itp az bedzie dobrze.

Dlatego ta przerobka nie jest dopracowana pod wzgledem montazu i nie jest banalnie prosta.

Tak wlasnie też kombinuje :mysli: A jak ogarnałeś wtyczke?? Bo stare styki nie pasują :kwasny: Ja mocuje soczewke na uchwyty od mebli :naughty: Wiecie pewnie o co chodzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej masz rozebrane lampy?? czy w b6 nie trzeba rozbierać do wymiany soczewki??

Podeślij mi jakieś fotki jak to wygląda może coś pomogę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunki :doh1:

najprosciej robic na blaszkach twardych,z dwoma otworami-jeden do nowej soczewki a drugi do mocowania w lampie-tak mam u siebie zrobione a kazdy kto robi podobnie robi to na wlasna odpowiedzialnosc.

Rysunki nic tu nie dadza bo calosc polega na rownym ustawieniu nowej soczewki w lampie.Na to nie ma zadnych regul tzn jakie maja byc odleglosci na kazdym z mocowan.Trzeba dokrecac,odkrecac,pilowac itp az bedzie dobrze.

Dlatego ta przerobka nie jest dopracowana pod wzgledem montazu i nie jest banalnie prosta.

Tak wlasnie też kombinuje :mysli: A jak ogarnałeś wtyczke?? Bo stare styki nie pasują :kwasny: Ja mocuje soczewke na uchwyty od mebli :naughty: Wiecie pewnie o co chodzi :decayed:

uciete kable od nowej przeslony cynuje dokladnie i wsadzam je do czarnej wtyczki tak zeby wchodzily z wyraznym oporem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej masz rozebrane lampy?? czy w b6 nie trzeba rozbierać do wymiany soczewki??

Podeślij mi jakieś fotki jak to wygląda może coś pomogę :wink4:

Zdejmuje sie tylko tylna pokrywe z przetwornica i już wszystko jest na wierzchu :good:

dsc0123gk.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc0122iy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc0124l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc0123gk.jpg

Jedna rzecz przyszła mi do głowy. Masz teraz oba odbłyśniki. Ten od B6 i B8. Dzięki temu możesz np. na kartce papieru zdjąć obrys oraz rozstaw otworów mocujących dla obu odbłyśników. Mając te obrysy można kombinować dalej. Gdyby miało się dostęp do maszyny, firmy, która wycina w grubych blachach można by zrobić taki "kołnierz" oparty o obrys odbłyśnika z B6 (taka "obwódka" z otworem na soczewkę oczywiście). Przykręciło by się go do oryginalnych mocowań w kloszu B6 a do tego kołnierza możnaby przymocować dystanse (pręt metalowy nagwintowany z obu końców - gwintownikiem, nie narzynką - czyli gwint wewnętrzny) rozłożone na tym "kołnierzu" zgodnie z rozłożeniem otworów z szablonu B8. Zostałoby tylko ustalić długości tych dystansów. Soczewkę od B8 przykręcasz do tych dystansów, które to przymocowane są do tego "kołnierza".*

Mając te szablony oraz ustalone długości dystansów miałbyś to solidnie zrobione a sama informacja byłaby bardzo pomocna dla kolejnych rezaczy.

* Nie wiem czy udało mi się opisać co jest moim pomysłem. Zrozumiałe jest to co napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego moda tylko że nie mam bi xenonów. Powiedzcie mi czy przetwornice z normalnych xen pasują do bix ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice pasują, możliwe że w przyszłym tygodniu będę miał takie soczewki bix na handel to w razie co pytaj. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego moda tylko że nie mam bi xenonów. Powiedzcie mi czy przetwornice z normalnych xen pasują do bix ?

Tylko masz za mala dziure na soczewke w lampie :cool1: Musisz te chromowane coś zdjąć i powiekszyć otwór... czyli rozebrać lampe :decayed: A po za tym jak podłaczysz sterowanie przesłony soczewki jak w zwykłej lampie tego nie ma?? Chyba lepiej jednak kupić bixy :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej, wyrezałeś?

Jedna tylko bo za***iście nie mam teraz czasu :disgust: Dopiero w następnym tygodniu będę rzeźbił drugą :wink4: Ale i tak chyba nie jest idealnie równo soczewa :thumbdown: Chociaż świeci pięknie :kox: Można drugą lampę wyłaczyć :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki już mam, tylko przyszły dwie takie same. Czy w B8 nie było prawej soczewki świecącej wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja kupilem lampe led bixenon od B8 :decayed: W przyszlym tygodniu zabiore sie za rezanko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...