Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] A4 B5 1.9TDI 110km granica bezpiecznego chipa


michal20041988

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy miał przy Twoich przebiegu zrobione 160 KM i 338Nm wiadomo że nie samym programem.Teraz ma najechane ok. 339 tyś km i śmiga bez żadnych problemów.Zależy od kondycji silnika i czy robione to jest przez ludzie znających się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z AFN`a już przy takich przebiegach nie wychodzi 140...... nawet co niektóre ASV już maja problem z dobiciem do tej wartości.

Jaka jest bezpieczna granica chipowania ???

to wynika z wielu czynników, może tak być ze będzie problem przekroczyć 130KM ze względu na brak paliwa, no ale nie łamiąc się tym ostatnio 90km w G4 wzeszedł nam od szczała na 121KM :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z AFN`a już przy takich przebiegach nie wychodzi 140...... nawet co niektóre ASV już maja problem z dobiciem do tej wartości.

mylisz się...

a granica to myślę 220ps i 430nm :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczna granica zależy od kondycji silnika i jego osprzętu...

Dla jednego bedzie 130, dla innego 140....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki zestaw u siebie i sprzeglo seria daje rade. raz tylko pod swiatlami poslizgnalem sprzeglo, a tak to klei zdrowo :)

moc tez jest w okolicach 155, ze wzgledu na brak fmic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady koledzy.. z afn po dobrych modach to 200.. dalej już spore ryzyko bo główne podzespoły sie posypia choć nie jestem przekonany czy 200 sie osiągnie.. z AWX kolega Dudi ma 205 zrobione i 400 Nm i jest to już tak na wyczerpaniu bo dalej sie niestabilny robi..

Co do AFN to u siebie mam 170 zrobiony przy 340tys oczywiście turbo BRD wtryski 0,216 i FMIC do tego kat i środkowy tłumik na przelocie zrobiony. Autko lata bardzo przyjemnie spalanie przy normalnej jeździe 6.. co do bezpieczeństwa nic sie nie dzieje pilnować oleju co 9..10 tys dbać o turbo i jeszcze sporo km przed nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi A4 z silnikiem diesla 1.9TDI 110km z 1999 z przebegiem 250 tys. Jaka jest bezpieczna granica chipowania ???

śmiało mozesz robić sofcik, ja pierwszy zrobiłem przy 260tys, było jakieś 13Xkm(pózniej jeszcze byłem 2 razy), wiecej nie warto, rozsądniejszym wyjsciem było by wrzucenie AWXa +FMIC +BRD i masz 180km a to już wystarczy dla takiego starego kondona jakim jest B5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie o dole silnika, zwłaszcza o korbach

jakis czas temu składałem silnik ASV w seacie podobno o mocy 200kM/390Nm :evil: :evil:

gruntowny remont silnika i głowicy, wał był wywazany razem z kołem zamachowym

korby były kute, tłoki z korbami były doprowadzane do jednakowej wagi z dokładnością do 0.5 grama

niestety nie mam informacji co do osprzetu, silnik jechał do Niemiec ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka kondycja wtryskow itp ale zazwyczaj 130/145Km-280/310Nm

te 145 to juz rzadkosc ... coraz czesciej ponizej 140 ... to juz stare zajezdzone kible sa ... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo 140/300

dokładnie

wątek mozna chyba zamknąć bo na temat tunningu 1,9 mozna by napisać prace magisterską czytając forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie o dole silnika, zwłaszcza o korbach

jakis czas temu składałem silnik ASV w seacie podobno o mocy 200kM/390Nm :evil: :evil:

gruntowny remont silnika i głowicy, wał był wywazany razem z kołem zamachowym

korby były kute, tłoki z korbami były doprowadzane do jednakowej wagi z dokładnością do 0.5 grama

niestety nie mam informacji co do osprzetu, silnik jechał do Niemiec ;(

A kto taki tuning robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bladego pojecia nie mam

jakis czas temu zglosil sie do mnie ktos kto czytal moje wypociny na naszym forum

odnosnie remontow silnikow, nr byl z DE

zamowil remont silnika ktory mialem znalesc sam

przyslal kase i czesc czesci reszte kupilem na miejscu

zrobilem wszystko jak chcial plus kilka wlasnych udziwnien

z tego co wiem to silnik chodzi prawidlowo i rozwija duza moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...