Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] A4 B5 1.9TDI 110km granica bezpiecznego chipa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam audi A4 z silnikiem diesla 1.9TDI 110km z 1999 z przebegiem 250 tys. Jaka jest bezpieczna granica chipowania ???

Opublikowano

zapewne kazdy napisze 140/300

Opublikowano

Znajomy miał przy Twoich przebiegu zrobione 160 KM i 338Nm wiadomo że nie samym programem.Teraz ma najechane ok. 339 tyś km i śmiga bez żadnych problemów.Zależy od kondycji silnika i czy robione to jest przez ludzie znających się na rzeczy.

Opublikowano

z AFN`a już przy takich przebiegach nie wychodzi 140...... nawet co niektóre ASV już maja problem z dobiciem do tej wartości.

Jaka jest bezpieczna granica chipowania ???

to wynika z wielu czynników, może tak być ze będzie problem przekroczyć 130KM ze względu na brak paliwa, no ale nie łamiąc się tym ostatnio 90km w G4 wzeszedł nam od szczała na 121KM :evil:

Opublikowano

z AFN`a już przy takich przebiegach nie wychodzi 140...... nawet co niektóre ASV już maja problem z dobiciem do tej wartości.

mylisz się...

a granica to myślę 220ps i 430nm :decayed:

Opublikowano

Bezpieczna granica zależy od kondycji silnika i jego osprzętu...

Dla jednego bedzie 130, dla innego 140....

Opublikowano

bezpieczna granica dla AFNa , dająca przyjemność z jazdy i niskie spalanie to 160KM@350NM

w sumie wystarczą wtryski 216, turbina AWX i FMIC... sprzeglo powinno wytrzymać

Opublikowano

ja mam taki zestaw u siebie i sprzeglo seria daje rade. raz tylko pod swiatlami poslizgnalem sprzeglo, a tak to klei zdrowo :)

moc tez jest w okolicach 155, ze wzgledu na brak fmic.

Opublikowano

przeciez takich tematow jest z pincet co najmniej

ja obstawiam 300ps po sofcie :decayed:

Opublikowano

Bez przesady koledzy.. z afn po dobrych modach to 200.. dalej już spore ryzyko bo główne podzespoły sie posypia choć nie jestem przekonany czy 200 sie osiągnie.. z AWX kolega Dudi ma 205 zrobione i 400 Nm i jest to już tak na wyczerpaniu bo dalej sie niestabilny robi..

Co do AFN to u siebie mam 170 zrobiony przy 340tys oczywiście turbo BRD wtryski 0,216 i FMIC do tego kat i środkowy tłumik na przelocie zrobiony. Autko lata bardzo przyjemnie spalanie przy normalnej jeździe 6.. co do bezpieczeństwa nic sie nie dzieje pilnować oleju co 9..10 tys dbać o turbo i jeszcze sporo km przed nim..

Opublikowano

Witam mam audi A4 z silnikiem diesla 1.9TDI 110km z 1999 z przebegiem 250 tys. Jaka jest bezpieczna granica chipowania ???

śmiało mozesz robić sofcik, ja pierwszy zrobiłem przy 260tys, było jakieś 13Xkm(pózniej jeszcze byłem 2 razy), wiecej nie warto, rozsądniejszym wyjsciem było by wrzucenie AWXa +FMIC +BRD i masz 180km a to już wystarczy dla takiego starego kondona jakim jest B5 :decayed:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

moim zdaniem uzaleznione jest to chyba od kondycji silnika oraz jego elementów a nie od przebiegu, zwłaszcza że żyjemy w kraju w którym cofanie liczników jest na porządku dziennym

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Zalezy jaka kondycja wtryskow itp ale zazwyczaj 130/145Km-280/310Nm

Opublikowano

nie zapominajcie o dole silnika, zwłaszcza o korbach

jakis czas temu składałem silnik ASV w seacie podobno o mocy 200kM/390Nm :evil: :evil:

gruntowny remont silnika i głowicy, wał był wywazany razem z kołem zamachowym

korby były kute, tłoki z korbami były doprowadzane do jednakowej wagi z dokładnością do 0.5 grama

niestety nie mam informacji co do osprzetu, silnik jechał do Niemiec ;(

Opublikowano

Zalezy jaka kondycja wtryskow itp ale zazwyczaj 130/145Km-280/310Nm

te 145 to juz rzadkosc ... coraz czesciej ponizej 140 ... to juz stare zajezdzone kible sa ... :confused4:

Opublikowano

W przyszlym tyg. jade na program, ciekawe ile wyjdzie:)

Opublikowano

standardowo 140/300

Opublikowano

standardowo 140/300

dokładnie

wątek mozna chyba zamknąć bo na temat tunningu 1,9 mozna by napisać prace magisterską czytając forum

Opublikowano

nie zapominajcie o dole silnika, zwłaszcza o korbach

jakis czas temu składałem silnik ASV w seacie podobno o mocy 200kM/390Nm :evil: :evil:

gruntowny remont silnika i głowicy, wał był wywazany razem z kołem zamachowym

korby były kute, tłoki z korbami były doprowadzane do jednakowej wagi z dokładnością do 0.5 grama

niestety nie mam informacji co do osprzetu, silnik jechał do Niemiec ;(

A kto taki tuning robi?

Opublikowano

bladego pojecia nie mam

jakis czas temu zglosil sie do mnie ktos kto czytal moje wypociny na naszym forum

odnosnie remontow silnikow, nr byl z DE

zamowil remont silnika ktory mialem znalesc sam

przyslal kase i czesc czesci reszte kupilem na miejscu

zrobilem wszystko jak chcial plus kilka wlasnych udziwnien

z tego co wiem to silnik chodzi prawidlowo i rozwija duza moc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.