Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde a jesteś z tym modułem trapezowym pewny że są inne:kwasny:?? Bo praktycznie wszystkie aukcje na Allegro są opisane coś w stylu kierownicy do Audi A3, A4, A6, A8. f*ck bo miałem na oku jedną od A6 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety tak jest, jak chcesz potwierdzenia czytaj temat od początku, bo w nim była o tym mowa. A na allegro opisane jest tak by szybko sprzedać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dziś z racji wolnego dnia zabrałem się za montaż tempomatu. Instrukcja napisana bardzo dobrze. Cała operacja nie była zbyt skomplikowana. Założyłem i poskładałem wszystko. W kierownicy mam jedno wolne gniazdo i jedną wtyczkę wolną przy wiązce do poduszki. Do czego one służą?

Jedną trzymam w ręce a druga zaznaczona żółtym prostokątem.

2013_04_13_11_24_37.jpg

2013_04_13_11_25_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wiązkę?? Tą od poduchy czy od multifunkcji?? A jak zmienie trapez to będzie trybić?? Czy tam jest zupełnie inna wiązka od poduchy i będzie trzeba poduchę wymieniać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka jest taka sama, ale inna jest wiązka do poduszki, i wejścia w trapeziku. Samego trapezu nie kupisz, zdarzają się czasem od wielkiego dzwonu na allegro razem z kierownicami, bo ludzie nie wiedzą że można je wyjąć. Wiązka do poduszki też jest droga w ASO.

original.jpg

Szukaj kierownicy z takim modułem, miałem u siebie i było wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarz____ jak chcesz zbierać graty to po pierwsze dłużej to zejdzie niż kupić od razu komplet, po drugie wcale nie kupisz taniej osobno tych rzeczy.

Nie wiem jaki masz kolor, ale ja na szybko wszedłem na allegro i np. czarna jest raczej komplet z wiązkami (najlepiej o to zapytać, ale raczej tak będzie): KIEROWNICA MULTIFUNKCYJNA Z PODUSZKĄ AUDI A4 B6 (3162852010) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lub szara (chyba): Audi A4 B6 B7 Kierownica kremowa multifunkcja bdb (3183478395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Gdybyś jednak kompletował osobno to moduły trapezy mają mieć nr 61340390B lub 61340390F00 - ja taki mam, ale większość chyba ma ten pierwszy, mój zestaw jest z 2004 roku i właśnie ten drugi nr trapezu był w nim.

Aukcje z modułami:

MODUŁ STEROWNIK KIEROWNICY TRW 61340390B A4 8E B6 (3195077880) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

MODUŁ STEROWNIK KIEROWNICY 61340390B A4 B6 B7 A6 (3124975342) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

MODUŁ STEROWNIK KIEROWNICY TRW 61340390F00 A4 8E0 (3135066934) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Sama czarna poduszka np. jest taka: AIRBAG PODUSZKA KIEROWCY AUDI A4 B6 MULTIFUNKCJA (3183808974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Potem musisz kompletować wiązki jeśli ich nie ma, a jak Ci Jarek pisze są drogie w ASO, a na allegro czasem ciężko dostać a i też trzeba za nie dać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się już ludzie kapnęli co sprzedają w kierownicach bo ja w zeszłym roku kupiłem kierownicę z modułem za 60pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na następującą kwestię?

Czy montaż kierownicy powinien być idealnie na wprost a później skorygować zbieznoscia ewentualne skrzywienie?

Chodzi mi o sytuację w której wspomaganie zawsze prostuje przekladnie w fabryczne ustawienie na wprost. Nie wiem czy opisuje to w miarę zrozumiale :rolleyes:

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moduł trapezowy o nr 61340390F00 (wyjęty z b6 2004r) będzie pasował do b6 z 2003r ? W pierwszym poście pisze że ma być o nr 61340390B...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na następującą kwestię?

Czy montaż kierownicy powinien być idealnie na wprost a później skorygować zbieznoscia ewentualne skrzywienie?

Chodzi mi o sytuację w której wspomaganie zawsze prostuje przekladnie w fabryczne ustawienie na wprost. Nie wiem czy opisuje to w miarę zrozumiale :rolleyes:

wysłane z Commodore 64

Przed zdjęciem starej kierownicy powinnieneś zaznaczyć położenie względem kreski na kierze, na to zakładasz nową/ew tą samą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moduł trapezowy o nr 61340390F00 (wyjęty z b6 2004r) będzie pasował do b6 z 2003r ? W pierwszym poście pisze że ma być o nr 61340390B...

Trzy posty wcześniej przed Twoim pisałem o tym. Ja taki trapez mam i działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie

Mozliwe ze w b6 nie ma powiadomienia o spalonych zarowkach?

Zalozylem manetke od pelnego fisa ktora zreszta dziala eleganncko :) alemam spalone 2 zarowki jedna postojowa druga standardowo od tablicy i nic nie pokazuje na fisie moze cos z kodowaniem??albo po prostu nie mam takiej opcji u mnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz MCE w wersji low, tam nie będzie kontroli żarówek. Masz podwieszony wątek o tym na forum w dziale elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem ci bongod że masz moduł ubogi i dlatego nie masz ja mam modul full to mi wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisane jest ze jak jest 3 ramienna kierownica to juz nie low wiec cos sie nie pokrywa

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:12 ----------

Wg opisu na poczatku 3 ramienna jest midline a nie low moze mid tez nie ma kontroli zarowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz auto od nowości???

więc nie wiesz co poprzedni właściciel(e) modzili, wymieniali, rozkradali...czytaj jak chcesz

najlepiej podłączyć, choćby jednorazowo, pod VAGcom czy VAS i zapisać wyniki skanowania, wtedy będziesz miał jak na dłoni wszystkie numery sterowników z którymi połączył się VAG...to tak na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Przeciez za kontrole zarowek odpowiada MCE 09 a nie 16 Moduł kierowniczy .

Watek do poczytania ===> http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobrze wiedziec napewno sprawdze dziex

---------- Post dopisany 17-05-2013 at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany 16-05-2013 at 18:11 ----------

No niestety literka D :/ jak dla mnie to przy dużo cięcia kabli :/ może kiedyś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...