Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie , moze mi ktos sprawdzic numer oe sondy grzewczej ?
Mam zamontowana boscha  0 258 007 090/091
Ktora mi pada , chcialem taka zamowic ale dostalem info ze nr przeszedl referencje i aktualnie jest taki 0 258 007 351 no ale jak szukalem to jest sonda do AMB i roznia sie dlugoscia ? Napisali mi ze najlepiej jak cos to dobrac po nr oe
Avj 2001r sedan oska

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed katem 06B906265D, w 2008 zmieniona na 1K0998262D

Za katem 058905265C, w 2006 zmienina na 06C906265, w 2010 zmieniona na 1K0998262

W AMB i AVJ te same numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta po referencji powinna byc dobra ?
Dziekowac napisze im maila niech mi weryfikuje

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi ETKA, akurat grzebalem, to sprawdzilem :) Domyślam sie, że gwint jest identyczny, tylko na zewnątrz sie różni. Albo po prostu wiązka jest dłuższa.

Edytowane przez Wurger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac tak czy siak , jeszcze pogrzebie na necie i moze cos znajde , wyslalem im niech mi jeszcze zweryfikuja na 100% , tylko zastanowilo mnie bo mam wsadzona boscha ten 1 numer i ona srednio kosztuje 470zl a ten 2 numer co mi podal ze to to samo ale po referencji jest numerem z amb i kosztuje 290zl ciekawe czemu taka roznica skoro to samo niby , i dlugoscia sie roznia 1 ma 1200 a druga 1500

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :hi:

Panowie czy jakiś ogarnięty gość jak np. @FANTOMAS może mi powiedzieć czy da się zmierzyć grubość powłoki lakierniczej jeśli auto jest oklejone folią ?

W teorii jeśli uda się złapać blachę mierząc w paru miejscach to moża wyliczyć jaką ma grubość folia i doliczać, jednak nie mam zielonego pojęcia czy istnieje możliwość właśnie przeniknięcia przez warstwę folii miernikiem i do tego czy wyżej wymieniony Pan odzyskał swój forumowy czujnik żeby ewentualnie pożyczyć go dalej :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jak kupował A6 miał maskę oklejoną folią przeźroczystą w fabryce i dało się zmierzyć ;)  Czujnik mam jak coś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zawsze zmierzysz. Folia ma te 50-120 mikronów. Najlepiej zmierz najpierw dach i tego używaj jako referencyjną wartość. Myślę, że w 250 max 300 mikronach powinno sie zmieścić z ori lakierem. Szpachle na pewno znajdziesz jeśli będzie. Drugą warstwe lakieru będzie już ciężej stwierdzić na 100%. Poczytaj na forach marki/modelu jaką fabryczną grubość lakieru powinno posiadać auto. Japończyki zazwyczaj mają cienką warstwę (nawet 80 mikronów). Najważniejsze, że słupki i progi spokojnie da rade zmierzyć.

No i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zawsze zmierzysz. Folia ma te 50-120 mikronów. Najlepiej zmierz najpierw dach i tego używaj jako referencyjną wartość. Myślę, że w 250 max 300 mikronach powinno sie zmieścić z ori lakierem. Szpachle na pewno znajdziesz jeśli będzie. Drugą warstwe lakieru będzie już ciężej stwierdzić na 100%. Poczytaj na forach marki/modelu jaką fabryczną grubość lakieru powinno posiadać auto. Japończyki zazwyczaj mają cienką warstwę (nawet 80 mikronów). Najważniejsze, że słupki i progi spokojnie da rade zmierzyć.
No i powodzenia [emoji4]



To będzie piękna honda [emoji23]

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur..aaaaaaaaaaaaa :ranting:już chyba 10 raz piszę tego posta nie idzie zrobić tego forum tak żeby w końcu przestało nagle wywalać posta w trakcie pisania

Zmierzyć zmierzysz ale czy to będzie wiarygodne to wątpię. Może ci pokazać gdzie szpachla ale miejsca tylko przelakierowane może być ciężej wyłapać bo zależy wszystko od tego jak kładziona była folia bo miejscami może być bardziej uciągana a miejscami wcale i miernik może ci pokazywać głupoty więc nie wiem na ile ten pomiar może być wiarygodny ale na pewno pokaże czy gdzieć było coś robione na grubo.

Jest  :radocha:karwa udało się napisać i nie wyj...balo mi kosmos wypocin bo już miałem to olać bo mi się odechciewa pisania jak co chwilę nagle tekst się zaznacza i robi DEL . 

Żeby tego uniknąć trzeba dukać jak na maszynie do pisania i cały czas litera po literze patrzeć na ekran czy czasem teks się sam nie zaznacza bo następne naciśnięcie klawisza powoduje wykasowanie całego tekstu.

Cuber ruszyłbyś ten temat u Huga bo serio odechciewa się pisania tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Shadow napisał:

To będzie piękna honda emoji23.png

Civic 1.5 na przelocie? Piękna sprawa...

Edytowane przez Wurger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie A6 to wszystko pokazywało w zakresie 90-120 mikronów tam gdzie była folia  130-150 mikronów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FANTOMAS napisał:

kur..aaaaaaaaaaaaa :ranting:już chyba 10 raz piszę tego posta nie idzie zrobić tego forum tak żeby w końcu przestało nagle wywalać posta w trakcie pisania

Zmierzyć zmierzysz ale czy to będzie wiarygodne to wątpię. Może ci pokazać gdzie szpachla ale miejsca tylko przelakierowane może być ciężej wyłapać bo zależy wszystko od tego jak kładziona była folia bo miejscami może być bardziej uciągana a miejscami wcale i miernik może ci pokazywać głupoty więc nie wiem na ile ten pomiar może być wiarygodny ale na pewno pokaże czy gdzieć było coś robione na grubo.

Jest  :radocha:karwa udało się napisać i nie wyj...balo mi kosmos wypocin bo już miałem to olać bo mi się odechciewa pisania jak co chwilę nagle tekst się zaznacza i robi DEL . 

Żeby tego uniknąć trzeba dukać jak na maszynie do pisania i cały czas litera po literze patrzeć na ekran czy czasem teks się sam nie zaznacza bo następne naciśnięcie klawisza powoduje wykasowanie całego tekstu.

Cuber ruszyłbyś ten temat u Huga bo serio odechciewa się pisania tutaj.

 

sprawdź czy czasem jakaś polska litera nie powoduje, że wszystko się zaznacza...  możliwe, że zależy to jeszcze od systemu na jakim pracujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...