Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Awaria zamka w pokrywie bagażnika


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taki mam problem, otwieranie z pilota czy ręczne klapy bagażnika jest nie możliwe. Jak klikam pilotem czy ręką próbuję otworzyć zamek wydaje jakiś dźwięk jakby chciał otworzyć bagażnik ale nie daje rady. Gdy włożę kluczyk do zamka bagażnika i przekręcę wtedy go otworzę. Czy ma to coś wspólnego z elektryką, czy mechanizm zamka do nasmarowania? Wszytkie zamki w drzwiach otwierają się OK.

Jeśli ktoś to miał i sobie poradził to proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....u mnie jest to samo , z tego co usłyszałem w ASO mam wymienić cały mechanizm zamka w klapie co jak narazie nie usmiecha mi sie robić choć jest to strasznie drażniace....

śledze temat moze ktoś faktycznie sie uporał z tym zamkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze bebenek zamka nie steruje nim bezposrednio tylko switchem uruchamiajacym zamek...wiec wydaje mi sie ze to nie zamek...

przyczyny szukalbym w instalacji :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli, kabelki powinno pomoc klikukrotne rozlaczenie zlaczenie wszystkich wtykow z tego obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to jakiś problem mechaniczny. Jeśli słychać, że jakby chciało się otworzyć ale nie mogło to raczej układ elektryczny jest oki. Wygląda na to, że coś gdzieś blokuje. Może to być zabrudzenie mechanizmu, lub np nieszczelność wężyka doprowadzającego powietrze do zamka. (jak wiadomo centralny jest u nas pneumatyczny). Ja miałem podobny problem w golfie II w tylnej klapie. Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i było oki ;) Zacznijcie od tego. zdjąć tapicerkę z klapy. odłączyć mechanizm zamykający od mechanizmu zamka (o ile dobrze pamiętam są one połączone drutem) później sprawdzić w jakiej pozycji znajduje sie mechanizm zamykający i zamknąć auto pilotem bądź zamkiem w drzwiach. Jeśli pozycja mechanizmu sie zmieni (tzn. tego elementu gdzie jest podłączony drut łączący z zamkiem) to wiemy, że elektryka jest oki, jeśli natomiast nić sie nie zmieni to problemu szukamy w elektryce. Można też sprawdzić jak chodzi sam zamek wykorzystując do tego drut odłączony od mechanizmu i będziemy wiedzieć czy ciężko chodzi czy lekko i to też nam trochę podpowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc rozebrałem dziś całą klapę i tak:

zamek nie jest sterowany pneumatycznie tak jak sugerowali to koledzy od A4 B5, tylko elektrycznie. Sam mechanizm zamka działa lekko, bez żadnych problemów. Drut łączący mechanizm zamka też chodzi git. Całym otwieraniem zamka steruje takie małe białe plastikowe urządzenie z tłoczkiem który się wsuwa i wysuwa. Jest to też elektryczne. Ten tłoczek ciądnie za drut i się otwiera mechanizm zamka.

Porozłaczałem wszytkie kostki i nic. Ten biały bajer działa tak jakby nie miał siły poruszać tłoczkiem, który jest sprzężony z tym drucianym cięgnem. Także elektryka jest ok, tam dochodzi tylko plus i masa. Wydaje mi się, że muszę kupić ten mechanizm i tyle. Rozebranie klapy w sedanie jest wręcz banalne.

pzdr Tomek[br]Dopisany: 02 Luty 2008, 18:47 _________________________________________________a więc dzis naprawiłem tą usterkę. Kupiłem w serwisie taki bajer zwany siłownik ustawiający nr 8E5 962 115 B (koszt 83zł) wymieniłem w 10 minut i wszytko gra. Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam podobny problem ale w avancie klapa się sama otwiera albo nie można jej otworzyć z zewnątrz trochę pomogła wizyta u znajomego elektr. rozruszał mi zamarznięty" zamek i mogę go zamykać na klucz ale chciałbym tak jak wcześniej z centralnego,koledzy zamek w tylnej klapie na pewno jest elektryczny a nie pneumatyczny no i dlatego są chyba takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kotlety odgrzewać, niż budować nową kuchnię ;-)

1. U mnie zamek działa z pilota, ale nie działa otwieranie ręką na klapie. Znaczy, że mam sprawdzić obwód przycisku w klapie, czy daje przełączenie na stykach siłownika?

2. A przy okazji, jeśli naciskam na pilocie klawisz od bagażnika (i otwiera on tylko bagażnik), to czy pompka centralnego powinna pracować? Mam sedana po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja po raz kolejny odświeżam tego kotleta:

Ostatnio już 2gi raz zablokował mi się bagażnik, a objawia się to w ten sposób, że nie słychać pracy mechanizmu, otwieranie z pilota nie działa, podobnie też nie reaguje na klamkę. Po zdjęciu tapicerki nie widać w samym zamku, aby coś spadło, przestawiło się itp...

Zauważyłem, że klapa też przestaje reagować na klamkę i pilota jak ustawię ją w ten sposób, że biały plastikowy element (który ktoś tutaj wymieniał) jest w poziomie - czyli klapa nie do końca otwarta. Dodatkowo ten biały tłoczek jest jakby osmolony.

Zastanawiam się , czy problem wynika właśnie ze wspomnianej już białej części, czy to raczej coś czysto związanego z elektroniką (bo z pilota też nie działa) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czekaj szukaj gdzies w instalacji przerwy , kolega moj to przerabia w sedanie :gwizdanie: raz dzialalo raz nie :cool1: az wreszcie zonk do tej pory jezdzi z zamknieta klapa problem tkwi gdzies w instalacji ( jakis kabelek sie przelamal )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem u siebie, klapa raz sie otwierala a raz nie. Rozwiazanie znalazlem zupelnie przypadkowo - ogladajac rozne niunie na youtube natknalem sie na ten oto zbawienny jak dla mnie filmik:

Klapa dziala do dzis :]

za***iście ze pokazałeś ten filmik, bo właśnie naprawiłem sobie również ten problem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam się dzieje z tą blaszką, że ona pada i przestaje siłownik działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam się dzieje z tą blaszką, że ona pada i przestaje siłownik działać ?

nie wiem co jest z nią nie tak, ale nie jest ona w całości z metalu, tylko środek tak jakby z jakiegoś grafitu czy c**j wie czego.

pewnie się rozmasowuje.

u mnie działa po wymianie, wiec warto naprawić. A zajeło mi to dosłownie 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...