Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] To jednak nie pedał gazu. Dziwe chrobotnięcie przy ruszaniu.


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Elo !!

Od paru dni mam dziwny problem. Otóż gdy ruszam, puszczam sprzęgło i dodaję delikatnie gaz. Gdy auto już zaczyna się toczyć po jakichś 3-5 metrach na nodze od pedału gazu czuję taki dziwne uczucie jakby coś wadziło. Nie ma żadnego oporu pedał normalnie daje się wciskać. Kurczę ciężko jest mi to wytłumaczyć. Objaw ten występuje tylko po dłuższym postoju auta. Gdy już ruszę i ten objaw wystąpi, zatrzymam się i znów delikatnie ruszę i już jest OK. Dziś nawet dałem ciut więcej gazu przy ruszaniu to kurczę było to już nie tylko czuć na nodze ale również słychać takie jakby chrobotnięcie. Aha jeszcze dodam, że w momencie jak to jest wyczuwalne to sprzęgło jeszcze do końca nie jest puszczone. To występuje w trakcie ruszania.

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim ? gdzie idzie linka od pedału gazu ? w Felicji to szła bezpośrednio do przepustnicy. A w 1.9TDI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim ? gdzie idzie linka od pedału gazu ? w Felicji to szła bezpośrednio do przepustnicy. A w 1.9TDI ?

w tym aucie jest gaz na potencjometrze a nie na lince jak w starym kiblu ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym aucie jest gaz na potencjometrze a nie na lince jak w starym kiblu ... :wink4

:decayed:

Ok to gdzie mam szukać przyczyny ? :) czy jest opcja, że ten potencjometr za chwilę wyzionie ducha. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić jak to wygląda ;) Pod jakimi hasłami szukać na forum info o tym co by jakieś foty zobaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem bez problemu sprawdzisz działanie potencjometru. Przy wciśnieciu ma być 100% a wartość 255 a w wył 0 %

A mógłbyś kolego dokładniej ??:) jaki moduł, który kanał ??;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01 Engine, 08 Meas Blocks, grupa 002 wartość 0 do 100% - pole 2, wartość 0 do 255 to w grupie 000 - pole 3. Jesteś pewien, że to pedał gazu a nie sprzęgła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj po pracy i dziś rano zrobiłem test tzn ruszyłem bez dodawania gazu i to chrobotnięcie było. Zaczyna mnie to trochę niepokoić. Tylko przy ruszaniu występuje jak auto trochę postoi. Potem już normalnie wszystko. Więc chyba albo sprzęgło albo ... :wallbash:

Pomierzyłem wartości dla potencjometru tram wszystko OK.

esteś pewien, że to pedał gazu a nie sprzęgła ?

Widzę, że Twoja wiedza po raz kolejny wyprzedza mnie i chyba słusznie dopytujesz o poprawność miejsca odczuwania tego dźwięku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie przypadkiem esp sie testuje? :) to by pasowało skoro chrobotnie i tylko po dłuższym postoju ;) był niedawno taki post na forum ;)

znalazłem link :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=204240.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja też szukałem przyczyny tego chrobotnięcia i uzyskałem info na forum, że to test ABS/ESP przy ruszeniu z miejsca, po zapaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wcześniej tego nie było ?

i tylko po dłuższym postoju

Wczoraj np. podjechałem do sklepu na 30minut. I też ruszając było chrobotnięcie. Zajechałem na parking. Auto postało ok 1h i już nie było tego. Rano znów było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo - ponoć tak ma być.184 tyś mam nabiegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim AVF nigdy czegoś takiego nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, to test pompy abs, nie ma sie czym przejmować :) tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo w swoim AVF-ie, różne miałem podejrzenia : dwumas, jakiś napinacz paska no ale skoro jest to test pompy ABS to jestem troche spokojniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli sprawa wygląda tak:

- wcześniej nie miałem tego, tylko tak nagle zaczęło się pojawiać

- mam się nie przejmować bo to test pompy ABS

- typowe po dłuższym postoju

A co w przypadku gdy zgasiłem auto, skoczyłem na dosłownie 5 minut do sklepu odpalam ruszam i znów chrobotnięcie ?? też się nie przejmować ??:)

No i czemu inni to mają, inni nie a innym tak jak mi pojawiło się dopiero teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest testowana za każdym razem podczas uruchamiania silnika (nie potrafię określić czy postój 5 lub 50min ma na to jakiś wpływ). W każdym egzemplarzu to występuje, ale jedni tego nie zauważają, nie zwracają uwagi na ten odgłos, a u innych ten test jest po prostu mniej słyszalny. Nie wiem czy test odbywa się za każdym razem z tą samą siłą, prawdopodobnie nie i dlatego czasem możesz po prostu go nie usłyszeć.

Zwróć uwagę, że ten odgłos pojawia się po przekroczeniu bodajże 5km/h jeśli dobrze pamiętam. Nie przejmuj się taki drobnostkami i śmigaj spokojnie ;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądam mi to na łożysko w sprzęgle, w momencie ruszania takie delikatne chrąbnięcie i prawie nie wyczuwalne szarpnięcie, tak jakby coś się załączyło szczególnie na zimnym silniku. mam to samo od pewnego czasu, nie ma się co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz też to zauważyłem - dziwny dźwięk przy ruszaniu lecz na rozgrzanym silniku i po przejechaniu pewnego odcinka i ponownym ruszaniu nie ma już tego dźwięku.wiec nie wiem czy mam się tym niepokoić czy tak ma być? wcześniej jakoś tego nie było, albo nie zwracałem uwagi.za około miesiąc mam wizytę u znajomego mechanika więc na pewno rzucimy okiem na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zaden test pompy, tylko lozysko w sprzegle, mozna z tym jezdzic, mialem kiedys AEL'a i przy przebiegu 500 tys tez zaczelo sie odzywa, nie robilem tego bo trzeba bylo cala skrzynie zrzucac, jezdzilem tak dalej, przy przebiegu 550 tys sprzedalem auto dalej i z tego co wiem nastepny wlasciciel tego nie robil, wiec olac sprawe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...