Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerowanie się tymi benchmarkami, to jak kupowanie rodzinnego auta patrząc na przyspieszenie do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawostka:

Szwagier chce kupić NOTE 3 i napisał maila do Samsunga w sprawie gwarancji:

Witam,

zamierzam dokonać zakupu telefonu NOTE 3 w sklepie który posiada ten telefon z dystrybucji europejskiej. Sprzedawca wystawia jako dowód zakupu paragon lub FV23 i NIE jest to na zasadzie marży.

- Czy kupując telefon i otrzymując od sprzedawcy paragon (kupuje jako osoba prywatna) mogę liczyć na 24miesięczną gwarancję Samsunga ?

- Czy podczas zakupu telefonu, sprzedawca musi otworzyć pudełko by podbić kartę gwarancyjną? Czy w razie awarii wystarczy mieć tylko dowód zakupu np. paragon fiskalny ? Jeżeli są potrzebne jeszcze jakies dokumenty by gwarancja została uwzględniona przez Samsunga to prosze o ich wypisanie.

Odpowiedź Samsunga:

Panie Krzysztofie,

W przypadku telefonów pochodzących z poza granic Polski możliwe jest przeprowadzenie jednorazowej bezpłatnej naprawy urządzenia, po uprzedniej weryfikacji dokumentów przez firmę Samsung. W celu uzyskania zgody na wykonanie taj naprawy urządzenia, proszę o przesłanie poprzez formatkę mailową następujących dokumentów:

- czytelna fotografia bądź skan dowodu zakupu,

- czytelne zdjęcie tabliczki znamionowej znajdującej się pod baterią w telefonie/ na tylnej obudowie w przypadku tabletów.

Nie jest to jednak naprawa gwarancyjna. W sytuacji gdyby koszt naprawy był większy od wartości sprzętu, lub gdyby naprawa nie była możliwa z powodu zbyt rozległej usterki, urządzenie nie będzie wymienione. Naprawie nie podlega też oprogramowanie, gdyż serwis nie dysponuję oprogramowaniem z rynku zagranicznego. W takich przypadkach konieczne jest przekazanie urządzenia do serwisu w kraju w którym go zakupiono.

Czy jednym słowem, jak jestem w Niemczech u rodziny na wczasach to jak kupię sobie telefon, to gwarancja obowiązuje tylko u nich? Przecież to kpina jakaś. Telefon przecież jest od jednego producenta, różne może być oprogramowanie, także myślę, że gwarancja również musi być. A co jeśli zmienię soft na Polski, chyba po nr IMEI nie dojdą przecież skąd mam telefon, z jakiego kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że tu chodzi bardziej o to, że chcą na tobie zarobić i tyle - taką mają politykę i tyle, a że jest to trochę nie fair to inna sprawa - jak jest możliwość odmówienia naprawy na gwarancji to idą w to jak w dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomożecie jak zmienić soft brandowany orange w Samsungu S3 na oficjalny?

może jakieś poradniki, albo stroni podrzucicie tak bym mógł to zrobić

i jeszcze jedno pytanie, jak zmienie soft to czy stracę gwarancję producenta?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomożecie jak zmienić soft brandowany orange w Samsungu S3 na oficjalny?

może jakieś poradniki, albo stroni podrzucicie tak bym mógł to zrobić

i jeszcze jedno pytanie, jak zmienie soft to czy stracę gwarancję producenta?:whistling:

Teoretycznie tracisz gwarancję jak w serwisie zobaczą że jest inny soft. Tu masz ładnie napisane jak wgrać niebrandowany soft [Tutorial] Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina (to S3 analogicznie)

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

a tu masz niebrandowany rom 4.3 dla S3 Download I9300XXUGMK6 I9300OXXGML1 XEO zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo, ale..:wink:

napisałeś teoretycznie tracę gwarancję, a praktycznie jak to można obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samsungu za każdą pierdołę mogą Ci odmówić gwarancji. Nie obejdziesz tego niestety jak telefon masz brandowany. Twoje ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak sie nie będzie chciał właczyć, Mi S3 jak padła płyta to z dnia na dzień bez zapowiedzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomożecie jak zmienić soft brandowany orange w Samsungu S3 na oficjalny?

może jakieś poradniki, albo stroni podrzucicie tak bym mógł to zrobić

i jeszcze jedno pytanie, jak zmienie soft to czy stracę gwarancję producenta?:whistling:

Teoretycznie tracisz gwarancję jak w serwisie zobaczą że jest inny soft. Tu masz ładnie napisane jak wgrać niebrandowany soft [Tutorial] Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina (to S3 analogicznie)

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

a tu masz niebrandowany rom 4.3 dla S3 Download I9300XXUGMK6 I9300OXXGML1 XEO zip

Zwykły soft niebrandowany samsunga to plik jednoplikowy czy trój plikowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial pecha to prad wylacza w momencie instalacji heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest pare stron wczesniej łacznie z pikczersami i plikami bez rejestracji na forum inne:wink: korzystałem, telefon zrobiłem i sprzedałem:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowi,

Jak sie w ogóle nie włączy, to serwis tez nie włączy dopóki nie naprawi. A jak naprawi, to juz śladu nie będzie starym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...