Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Silnik na pompowtryskach a olej opałowy?


pawelhel

Rekomendowane odpowiedzi

bądź pierwszy - przeprowadź doświadczenie o jakim piszesz w swoim poście i daj znać co i jak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź pierwszy - przeprowadź doświadczenie o jakim piszesz w swoim poście i daj znać co i jak :wink4:

kolega w swoim 1,6 PB raczej tego nie sprawdzi :polew: dlatego zapytał :przebiegly:

Czekamy na wypowiedzi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam w imieniu szwagra. On chce na swoim fordzie galaxy testować bo ma tam silnik VAG 1,9tdi tylko pewny skutków nie jest. Ja takich rozwiązań nie preferuję ale sam ostatnio na gazem się zastanawiam :gwizdanie:

niech sprawdzi :decayed: nawet jak niema to dobrego wpływu na pompki to od razu ich nie rozwali więc jak zauwazy że dzieje sie coś nie tego to wróci do normalnej ON :wink4:

z tym że czasami jest tak że ten opał jest czystrzy i lepszy niż te ON na stacjach więc tez zalezy na to sie trafi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściu jak sprzedał W124 to mu zostało 20l red bulla i 20l ruskiej ropy. Ropę to wziąłem na zmieszanie z Ultimatem ale red bulla bym do pompowtrysków nie zastosował. Kolega teraz szuka diesla ale bez PD bo mechanik mu powiedział, że nic nie zaoszczędzi a tylko wyda kupę kasy na nowe pompki. Do red bulla polecił mu 1.9 wersje 90KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam gościa na golfie 5 1.9 TDI zrobił 150tys i nic :no: teraz ma A6 2.0 TDI już przejechał 80tys i też się nic nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opal ma na pewno wieksza temperaturę spalania.trzeba uważać jak sie wraca z opalu na on kumplowi zapiekly sie wtryski wtedy chociaż może to tylko zbieg okoliczności.zależy to na pewno od czystości tego opalu.tylko jaki sens jest lac opal jak u mnie koledzy latwia on 4.10 a za opal wolaja 4 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec przejechał kilka baków passatem, silnik AVB, auto ma przejechane 330tyś km i nic złego się nie stało, śmiga dalej :) , tylko to był niemiecki opał, nie wiem jak jest z naszym :cool1: ja wolę nie próbować :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź pierwszy - przeprowadź doświadczenie o jakim piszesz w swoim poście i daj znać co i jak :wink4:

Pierwszy to na pewno nie będzie :wink4: Osobiście do PD bym nie zalał ale niech może wypowie się ktoś kto ma wiedzę jak to faktycznie działa na te silniki a nie tylko gdybanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam osobiście dwa przypadki - pasat awx, i a4 avf, oba od około 2 lat śmigają tylko i wyłącznie na opale i jeżdżą normalnie.... tzn ich właściciele nie widzą różnicy między zwykłym ON a redbullem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o BIO ON z Bliskiej ??? (chodzi mi o tego najtańszego pełnego bio diesla co jest na "Bliskiej")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tys kary za jazde na tym. Moderator już nie raz kasował taki temat[br]Dopisany: 29 Lipiec 2011, 09:03_________________________________________________a co do BIO ON to pachnie frytkami, silnik jakby troche bardziej żywy, ale podobno wypłukuje uszczelki czy coś, pisze czysto teoretycznie nie praktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden gościu lata golfem 130KM na opale i nic się nie dzieje, drugi vectro C 2.2 i też nic, osobiście nie słyszałem żeby coś się działo. Tyle, że lepiej według mnie wymięszać go z ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infomuje, ze uzywanie oleju opalowego jako paliwa bez oplaconej dodatkowej akcyzy jest przestepstwem celnym. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infomuje, ze uzywanie oleju opalowego jako paliwa bez oplaconej dodatkowej akcyzy jest przestepstwem celnym. :cool1:

już ich poinformowałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infomuje, ze uzywanie oleju opalowego jako paliwa bez oplaconej dodatkowej akcyzy jest przestepstwem celnym. :cool1:

już ich poinformowałem :good:

:good:

temat zamykam, ze wzgledu na informacje o nielegalnosci stosowania oleju opalowego, pozostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...