Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Silnik na pompowtryskach a olej opałowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam czy ktoś może słyszał jakie konsekwencje może nieść za sobą jazda na oleju opalowym silnikiem na pompo wtryskach?

Opublikowano

bądź pierwszy - przeprowadź doświadczenie o jakim piszesz w swoim poście i daj znać co i jak :wink4:

Opublikowano

bądź pierwszy - przeprowadź doświadczenie o jakim piszesz w swoim poście i daj znać co i jak :wink4:

kolega w swoim 1,6 PB raczej tego nie sprawdzi :polew: dlatego zapytał :przebiegly:

Czekamy na wypowiedzi :kox:

Opublikowano
  • Autor

Pytam w imieniu szwagra. On chce na swoim fordzie galaxy testować bo ma tam silnik VAG 1,9tdi tylko pewny skutków nie jest. Ja takich rozwiązań nie preferuję ale sam ostatnio na gazem się zastanawiam :gwizdanie:

Opublikowano

Pytam w imieniu szwagra. On chce na swoim fordzie galaxy testować bo ma tam silnik VAG 1,9tdi tylko pewny skutków nie jest. Ja takich rozwiązań nie preferuję ale sam ostatnio na gazem się zastanawiam :gwizdanie:

niech sprawdzi :decayed: nawet jak niema to dobrego wpływu na pompki to od razu ich nie rozwali więc jak zauwazy że dzieje sie coś nie tego to wróci do normalnej ON :wink4:

z tym że czasami jest tak że ten opał jest czystrzy i lepszy niż te ON na stacjach więc tez zalezy na to sie trafi :(

Opublikowano

Teściu jak sprzedał W124 to mu zostało 20l red bulla i 20l ruskiej ropy. Ropę to wziąłem na zmieszanie z Ultimatem ale red bulla bym do pompowtrysków nie zastosował. Kolega teraz szuka diesla ale bez PD bo mechanik mu powiedział, że nic nie zaoszczędzi a tylko wyda kupę kasy na nowe pompki. Do red bulla polecił mu 1.9 wersje 90KM.

Opublikowano

znam gościa na golfie 5 1.9 TDI zrobił 150tys i nic :no: teraz ma A6 2.0 TDI już przejechał 80tys i też się nic nie dzieje

Opublikowano

opal ma na pewno wieksza temperaturę spalania.trzeba uważać jak sie wraca z opalu na on kumplowi zapiekly sie wtryski wtedy chociaż może to tylko zbieg okoliczności.zależy to na pewno od czystości tego opalu.tylko jaki sens jest lac opal jak u mnie koledzy latwia on 4.10 a za opal wolaja 4 zeta.

Opublikowano

ojciec przejechał kilka baków passatem, silnik AVB, auto ma przejechane 330tyś km i nic złego się nie stało, śmiga dalej :) , tylko to był niemiecki opał, nie wiem jak jest z naszym :cool1: ja wolę nie próbować :tongue4:

Opublikowano

bądź pierwszy - przeprowadź doświadczenie o jakim piszesz w swoim poście i daj znać co i jak :wink4:

Pierwszy to na pewno nie będzie :wink4: Osobiście do PD bym nie zalał ale niech może wypowie się ktoś kto ma wiedzę jak to faktycznie działa na te silniki a nie tylko gdybanie :mysli:

Opublikowano

znam osobiście dwa przypadki - pasat awx, i a4 avf, oba od około 2 lat śmigają tylko i wyłącznie na opale i jeżdżą normalnie.... tzn ich właściciele nie widzą różnicy między zwykłym ON a redbullem...

Opublikowano

A co myślicie o BIO ON z Bliskiej ??? (chodzi mi o tego najtańszego pełnego bio diesla co jest na "Bliskiej")

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

5 tys kary za jazde na tym. Moderator już nie raz kasował taki temat[br]Dopisany: 29 Lipiec 2011, 09:03_________________________________________________a co do BIO ON to pachnie frytkami, silnik jakby troche bardziej żywy, ale podobno wypłukuje uszczelki czy coś, pisze czysto teoretycznie nie praktycznie

Opublikowano

kumpel śmiga laguna z 2006r na opale dolewa tylko miksolu i nic złego się nie dzieje jeszcze

Opublikowano

Jeden gościu lata golfem 130KM na opale i nic się nie dzieje, drugi vectro C 2.2 i też nic, osobiście nie słyszałem żeby coś się działo. Tyle, że lepiej według mnie wymięszać go z ON.

Opublikowano

infomuje, ze uzywanie oleju opalowego jako paliwa bez oplaconej dodatkowej akcyzy jest przestepstwem celnym. :cool1:

Opublikowano

infomuje, ze uzywanie oleju opalowego jako paliwa bez oplaconej dodatkowej akcyzy jest przestepstwem celnym. :cool1:

już ich poinformowałem :good:

Opublikowano

infomuje, ze uzywanie oleju opalowego jako paliwa bez oplaconej dodatkowej akcyzy jest przestepstwem celnym. :cool1:

już ich poinformowałem :good:

:good:

temat zamykam, ze wzgledu na informacje o nielegalnosci stosowania oleju opalowego, pozostawiam.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.