Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki wydech do zderzaka S4 ?


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda tak samo - powinno pasować bez problemu. Podejrzewam że inne nr części to jakieś wewnętrzne różnice/poprawki w tłumikach - nie rozumiem tylko dlaczego nie możemy znaleźć ich w ETCE... chociaż według tego pięknego programu taki wariant wydechu dla 2.5 nie istnieje :kox:

Osłonka na prawy tłumik to chyba będzie: 8E0 804 172G + 2 nakrętki N 907 088 01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja już po bólu :naughty: Wydech założony, bez żadnych problemów. Potwierdzam, co napisł maciejski - trzeba było dospawać kawałeczek rury ze starego i po ptokach :> Wszystkie zaczepy i wieszaki pasuja idealnie :good:

Nic, tylko przerabiać. Teraz dobrać odpowiednią długość końcówek i zakladać dokładkę. Zdjęcia dołożę, jak wjade gdzies na podnośnik, albo kanał, bo dziś jedynie, z braku czasu odebrałem już gotowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: Czekamy na fotostory a ja zaczynam polowanie na wydech - tylko tańszy niż 1000zł :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montażu niestety fotostory marnie wyjdzie, bo jak napisałem, odebrałem gotowy samochód po robocie :> Jak będzie chwilka, to zapodam zdjęcia dokładne, co, gdzie i jak jest zrobione, może się komuś przyda.

Bart - jak będę coś wiedział o wydechu, to dam znać, bo chłopaki targają często rozbitki w idealnym stanie (jeśl można tak to nazwać :>). Mój wydech był z auta po dachowaniu i z przebiegiem 73000km :naughty:

Apropo kosztów - zmniejszyły się, bo robocizna wyniosła mnie zaledwie 50pln :good::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mówileś maciejski, tylko nikt zawierzyć nie chciał ino ja :polew: U mnie też brakło rury, ale tylko ok 3cm :good: Reszta dokładnie p&p. Może przy okazji zakładania końcówek założę jeszcze tą matę termoizolacyjną o której wspomniałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz w takim razie pamiętaj o mnie - jeśli coś się pojawi do 400zyli biorę na 100% :) Dzięki :good:

Zmieści mi się instalka do avanta czy mam kołować jakiegoś busa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans Bartek do avanta, chyba, że nie szkoda Ci tapicerki (masz czarną, to jedziesz :naughty:). Ja musiałem szwagra zatrudniać, ale jak potniesz na 2 części, to bez problemu na złożonych fotelach powieziesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze w którym miejscu musiałeś dospawać ten kawałek rurki? Bo jak na środku gdzieś to pasuje, biorę bosha, tniemy na pół i wtedy się zmieści :)

Wczoraj odbierałem parę pierdół z ASO - przy okazji zapytałem o wydech do 2.5 w B6. Dostałem info że roczniki 05-06 (modelowo) miały wydech z tłumikiem środkowym ustawionym wzdłuż wydechu (3A). Ori numer części to 8E0 253 409 BJ (tłumik środkowy) oraz 8E0 253 609JB/JC (tłumiki końcowe). Teorii tej nie potwierdza test który przeprowadziłem u kumpla - tłumik środkowy ma 3A a auto modelowo jest z '04. Tłumików z końcówką 611 w ETCE nie ma - ponoć producent króty przygotowuje/odlewa części takie jak tłumiki, miski olejowe itp. stosuje różne oznaczenia i AUDI do ETKI tego nie wklepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze maciejski. Ja w poniedziałek odbieram dokładkę z malowania, więc pozostaje jeszcze końcóweczki zakupić i będzie :kox:. Egzaminy pomyślnie zakończone, więc można będzie się pobawić i założyć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem dzisiaj do szczesliwych posiadaczy ukladu wydechowego z dwoma tlumikami na koncu.Ustrzelilem 2.5 tdi o kilka miesiecy mlodsze niz moje auto :decayed: a co do ceny....Boberek by lepiej nie trafil :tongue4:

Gdyby ktos chcial jeszcze pytac jaki podwojny wydech do 1.9 tdi FWD .....

2604782e648dc271med.jpg

Teraz zostaje pomalowac dokladke i chyba zderzak a na koniec koncowki tlumikow i zawitac do tlumikarza :)

KOval81 masz juz koncowki ?Z tym mam najwiekszy problem bo nie wiem jaka srednice i w ogole jakie rozmiary i jak mocno sciete.

Najpierw zaloze wydech i tak bede jezdzil z zagietymi koncowkami w dol dokad nie zaloze dokladki i koncowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Jak wy to robicie - ja poluję na allegro od 3 tygodni i cały czas dostępny jest tylko jeden wydech od 2.5FWD ale za 950zł!!!! Załatwcie mi też! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: ciekawy watek znalazlem..... znalazlem cos takiego dla siebie.....

http://moto.allegro.pl/item669259552_tlumiki_je_desing_do_audi_a4_8e_2_x_90mm_nowe.html

jeszcze potargowac mozna :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakie jest polaczenie rury srodkowego tlumika na tej zlaczce nachodzi rura na rure czy dochodzi tylko jedna do drugiej i lacze je zlaczka bo kupilem ladny zestawik dwa tylne i srodkowy i nie wiem jak sie polacze czy ta sama zlaczka czy najdzie jedna na druga i zaciskiem.[br]Dopisany: 07 Lipiec 2009, 00:17_________________________________________________zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem dzisiaj do szczesliwych posiadaczy ukladu wydechowego z dwoma tlumikami na koncu.Ustrzelilem 2.5 tdi o kilka miesiecy mlodsze niz moje auto :decayed: a co do ceny....Boberek by lepiej nie trafil :tongue4:

Gdyby ktos chcial jeszcze pytac jaki podwojny wydech do 1.9 tdi FWD .....

2604782e648dc271med.jpg

Teraz zostaje pomalowac dokladke i chyba zderzak a na koniec koncowki tlumikow i zawitac do tlumikarza :)

KOval81 masz juz koncowki ?Z tym mam najwiekszy problem bo nie wiem jaka srednice i w ogole jakie rozmiary i jak mocno sciete.

Najpierw zaloze wydech i tak bede jezdzil z zagietymi koncowkami w dol dokad nie zaloze dokladki i koncowek.

Ja obecnie też niestety mam problem, ale nie ze średnicami, ale z trafieniem w ogóle odpowiedniej. Szukam fi 55/76, ale najpierw muszę przymierzyć dokładkę, żeby zobaczyć jaka jest potrzebna długość.

Nie chce mi się za bardzo ich spawać, ale chyba będzie trzeba, bo opcjonalna przykręcana nie wiem jak będzie wyglądać.

Niestety potrzeba troszkę czasu, którego aktualnie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś juz montował dwie rury w AWX??? Czy lepiej kupić cały tłumik i jaki aby najlepiej podpasowal czy latwiej będzie wstawać trójnik??? koszty aby wyszły około 800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś juz montował dwie rury w AWX??? Czy lepiej kupić cały tłumik i jaki aby najlepiej podpasowal czy latwiej będzie wstawać trójnik??? koszty aby wyszły około 800zl

Stary koszt to około 900zł bez końcowych tłumików żadne 2.5 ja tak mam zrobione i chodzi wszystko idealnie wszyło 1100 zł z tłumnikami bez końcówek (2x 118 zł końcówki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...